Yazdır

T.C. KAYSERİ BANKA ALACAKLARI İCRA DAİRESİ
2020/1 TLMT.

TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup: Birinci artırmanın aşağıda belirtilen gün, saat ve yerde yapılacağı ve o gün kıymetlerinin %50'sine istekli bulunmadığı taktirde, yine aşağıda belirtilen gün, saat ve aynı yerde 2. artırmanın yapılarak satılacağı; şu kadar ki, artırma bedelinin malın tahmin edilen değerinin %50'sini bulmasının ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından fazla olmasının ve bundan başka paraya çevirme ve payların paylaştırma giderlerini geçmesinin şart olduğu; birinci artırmadan on gün önce başlamak üzere artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebileceği, birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden başlamak üzere ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebileceği, mahcuzun satış bedeli üzerinden aşağıda belirtilen oranda KDV.'nin alıcıya ait olacağı ve satış şartnamesinin icra dosyasından görülebileceği; gideri verildiği takdirde şartnamenin bir örneğinin isteyene gönderilebileceği; İsteklilerin satışa konu aracı TALATPAŞA MAH. 621.SOK. NO:60/1KAREN OTOPARKI KOCASİNAN/KAYSERİ adresinde görebileceği) fazla bilgi almak isteyenlerin yukarıda yazılı dosya numarasıyla dairemize başvurmaları ilan olunur.
1.İhale Tarihi : 05/03/2020 günü, saat 14:00 - 14:05 arası.
2.İhale Tarihi : 27/03/2020 günü, saat 14:00 - 14:05 arası.
İhale Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-2 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

No Takdir Edilen Değeri TL. Adedi KDV Cinsi (Mahiyeti ve Önemli Nitelikleri)
1 25.000,00 1 %1 38ZS111 Plakalı , 2012 MODEL FORD marka FİESTA 1.4 TİTANYUM tipli, 5 kapı hatcback otomobil, kahve rengi, anahtar ve ruhsat yok, şase no:WFOJXXGAJJBJ15486, Dizel yakıtlı, manuel vites, aracın otoparka giriş tarihi 02/01/2020'dir. Bilirkişi tarafından yapılan incelemede; Tekerlerin diş kalınlıkları ve yanak durumu iyi, tekerlerin havası tam, çelik jantları var, aracın kontak anahtarı yok, araç çalıştırılamadığı için motorun çalışıp çalışmadığı kontrol edilememiş, varsa gizli kusurları görülememiştir. KM bilgisi alınamamış, araç içeresine döşemelere bakılamamış, araç içeresinde ve bagaj bölümünde borçluya ait kıymetli eşyay bulunup bulunamadığı tespit edilememiştir. Aracın görünmeyen yerlerinde herhangi bir eksik yada kusur tespit edilememiştir. Araç ön motor bölümünden aldığı darbe sonrası hasara uğramış kazalıdır. Motor kaputu, kaput kilidi alt parçası, ön tampon, sağ-sol ön farlar, sağ-sol ön sis farları ağır hasarlıdır. Direksiyon hava yastığı ve yolcu hava yastığı patlamıştır. Ön cam kullanılamayacak şekilde çatlamıştır. Sağ-sol ön çamurluk ve ön panjur, radyatör hasarlıdır.

(İİK m.114/1, 114/3)

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 63'e karşılık gelmektedir.