Yazdır

T.C.
YILDIZELİ İCRA DAİRESİ

2018/17 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Sivas İli, Yıldızeli İlçesi, Mumcuçiftliği Köyü, 132 Ada, 1 Parselde Bulunan Bilici Termal Devremülk Tatil Sitesindeki A Blok, 4. Normal Kat, 101 Nolu Bağımsız Bölümdür. Ana Taşınmaz Arsa, 101 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken Olarak Kayıtlıdır.1 Nolu Parsel 12.404,92 M2 Alana Sahiptir. Kat İrtifakı Tesis Edilmiştir. 101 nolu Bağımsız Bölüm 43/12404 Arsa Payına, Brüt Yaklaşık 30,00m2 Alana Sahiptir. 101 Nolu Bağımsız Bölüm 1 Oda, 1 Salon Mutfak, 1wc-Banyo'dan Oluşmaktadır. Zeminler Seramik Kaplama, Pencereler Aliminyum Doğrama, Duvarlar Ve Tavan Saten Alçı Kaplama Üzeri Boyadır. Mutfak Tezgah Üstü Ve Tezgah AltıDolapları Ve Holde Vestiyer Bulunmaktadır. Mumcuçiftliği Köyü 132 Ada 1 Parsel Turizm Tesis Alanı Olarak İmarlıdır. Bağımsız Bölüm Belediye Hizmetlerinden Yararlanmaktadır. Şehrin Merkezi Noktasında Değildir. Yakın Çevresinde Yerleşim Alanları Konutlar Bulunmaktadır, Şehir Merkezine 30 Dakika Mesafededir.
Adresi : Tapu Kaydındaki Gibidir.
Yüzölçümü : 12.404,92 m2
Arsa Payı : 43/12404 (30m2)
İmar Durumu : Turizm Tesis Alanı Olarak İmarlıdır.
Kıymeti : 520.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 13/07/2018 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 13/08/2018 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Yıldızeli Hükümet Konağı Zemin Kat İcra Müdürlüğü Kalemi Önü (Koridor)
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/17 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.