Yazdır

T.C.
TURGUTLU
İCRA DAİRESİ
2019/1955 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri MANİSA İLİ, TURGUTLU İLÇESİ, AKÇAPINAR MAHALLESİ, 0 ADA NO, 55 PARSEL NO, 3 PAFTA NO TARLA VASIFLA TAŞINMAZIN TAM HİSSESİ SATILACAKTIR. TAŞINMAZ DÜZ BİR TOPOGRAFYAYA SAHİP ZEMİNDE BİLİNEN GEOMETRİK ŞEKİL FORMALARINDAN DİKDÖRGEN ŞEKLİNE BENZEMEKTEDİR. MAHALLİNDE YAPILAN İNCELEMELERDE TAŞINMAZIN KIŞLIK SEBZE DİKİLİ TARLA OLARAK KULLANILDIĞI GÖRÜLMÜŞTÜR. TAŞINMAZIN KADASTRAL YOLA CEPHESİ VARDIR. TAŞINMAZ MAHALLE MERKEZİNE KUŞ UÇUMU 1.100 METRE BATI MESAFEDE YER ALMAKTADIR. 1. DEPREM KUŞAĞI İÇERİSİNDE YER ALMAKTADIR. TAŞINMAZIN ELEKTRİK VE SULAMA SİSTEMİ YOKTUR. TAŞINMAZIN KOMŞU PARSELDEN VEYA DSİ KANALINDAN SULAMA İMKANI VARDIR.
Yüzölçümü : 15.200 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 456.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibi
1. Satış Günü : 03/03/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 31/03/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI BİNASI 7. KAT - İCRA SATIŞ ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1955 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İş bu ilan İ.İ.K 127. Maddesi uyarınca tebliğ hükmündedir. 20/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.