Yazdır

T.C.
ZONGULDAK 2. İCRA DAİRESİ
2018/160 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Zonguldak İli, Merkez İlçesi, Meşrutiyet Mahallesi,467 Evler Caddesi, 368 Ada,7 Parsel B1 Blok, 2. Kat 6 Nolu Bağımsız Bölümdür. 738,33 yüzölçümlü olup net kullanım alanı 71,44 m2 dir. Mesken niteliğindedir. Ön cephesi kuzey tarafı yola 467 Evler Caddesine cephelidir. Kısmen çevreye hakim manzara yapısı vardır.Genel olarak vasat görünümü vardır. Isınma sistemi kaloriferlidir. (doğalgazlı) Doğalgaz tesisatı kapı önüne getirilmiş ancak daireye bağlantı yatırılmamıştır.Şehir merkezine yakındır. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yakınında cami ,ilköğretim okulu, çocuk parkı,market.göğüs hastalıkları hastanesi, kuaför,dükkan,kahvehane vardır. Bölgesel olarak gelişmiş alandadır. Mimari olarak salon 3 oda, wc banyo antre mutfak 2 balkon şeklinde dizayn edilmiştir. Dairenin ana giriş kapısı pres kontraplaktan yapılmış ahşap doğrama ,iç kapıları kısmen buzlucamlı pres kontrapalktan yapılmış ahşap doğrama,oturma mekanlarının zemin döşemeleri marley kaplama ,mutfak banyo balkonların zemin döşemeleri yerinde dökme mozaik kaplama ,pencerleri kısmen ahşap kısmen plastik doğrama kalorifer petekleri panel radyatör ,mutfak tezgahı mozaik,mutfak dolapları formikadır.sadece üst tarafta dolap mevcut
Adresi : Zonguldak İli, Merkez İlçesi, Meşrutiyet Mahallesi,467 Evler Caddesi, 368 Ada,7 Parsel B1 Blok, 2. Kat 6 Nolu Bağımsız Bölümdür.
Yüzölçümü : 738,33 m2
Arsa Payı : 377/5030
Hissesi : 1/1
İmar Durumu : Blok Nizam 7 kat konut alanıdır.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİDİR.
1. Satış Günü : 27/08/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 27/09/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/160 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.