Yazdır

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2019/18760 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : TRABZON İLİ YOMRA İLÇESİ KAŞÜSTÜ MAHALLESİ YALI MEVKİİ 326 ADA 1 PARSEL 3.529,44 M2. ON KATLI İKİ ADET APARTMAN VE ARSASI A BLOK 6. KAT 24 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM MESKEN NİTELİKLİ TAŞINMAZ ; bilirkişi raporuna göre ; ticaret sahasında kalmakta olup, blok nizam, 9 kat TAKS:0,30 KAKS:3,00 yapılaşma şartına sahiptir, bina 2 bloklu sitenin A Bloğudur, bodrum katta otopark, sığınak, kazan dairesi, zemin ve galeri katta 33,34,35, 36, 37, 38,39 bağımsız bölüm numaralı galerili dükkanlar, kapıcı dairesi bulunur, parselin kuzeybatı tarafındadır, bina giriş kapısı demir, merdiven korkulukları alüminyum, bina giriş holü zemini, merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer, binanın dış cephesi sıva üzeri boya, binada asansör, merkezi ısıtma sistemi ve açık kapalı otopark alanı bulunur, bölüm günaydoğu cephedeki bina giriş kapısı yönünden bakıldığı zaman 6. kat sol arka tarafta kalan kuzeybatı ve güneybatı cepheli A BLOK 24 BAĞIMSIZ BÖLÜM numaralı meskendir, 140 m2 kullanım alanlı olup, salon, 3 oda, mutfak, banyo, duş, tuvalet, 2 balkondan oluşur, salon, hol ve odalarda taban laminant parke, mutfakta taban seramik, duvarlar saten boyalı, mutfak dolabı ahşap, tezgahı mermerit, ıslak hacimlerde taban seramik, duvarlar fayans, daire kapısı çelik, iç kapılar ahşap, radyatörler paneldir, adresi : Kaşüstü Mah. Vali Recep Yazıcıoğlu Cad. No:32 A/24 Yomra /TRABZON'dur.
Kıymeti : 300.000,00 TL KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 06/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 05/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA - TRABZON


Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/18760 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/11/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.