Yazdır

T.C.
BURSA 5. İCRA DAİRESİ
2017/410 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Yıldırım İlçe, 3170 Ada, 8 Parsel, YUNUSEMRE Mahalle/Köy, 22 Nolu Bağımsız Bölüm Satışı yapılacak taşınmaz, Bursa İli Yıldırım İlçesi, Yunusemre mahallesi, 3170 ada, 8 nolu parsel, 52.388,09 m2 alanı bulunmaktadır.Hali hazırda mesken olarak kullanıklmakta olan daire, 135 m2, 3 oda, 1 salon, banyo, wc, 2 adet balkondan ibarettir. Oda ve Salon zeminleri laminent parke, kapılar amerikan , pencereler pvc doğrama, tavanlar kartonpiyerli, mutfakta mermer set altı üstü dolaplar, yerler ve duvarlar seramik kaplıdır. Bir balkon cam olup zeminleri seramik kaplıdır. Banyoda duşa kabin, klozet, hiltonlavabo, yerler ve duvarlar tavana kadar seramik kaplıdır. Ebebeyn banyosunda yerler ve duvarlar tavana kadar seramik kaplıdır. Wc + Lavabo, klozetli, yerler ve duvarlar tavana kadar seramik kaplıdır. Bireysel kombili, asansörlüdür. Çevresinde aynı tarzda yapılaşmalar bulunduğu, her türlü alt yapı hizmetlerinin olduğu, kamu kurum ve kuruluşlarına yakın konumdadır.
Adresi : Yunusemre Mah. 2. Vatan Caddesi Bursa Reel Evleri Sitesi No:344L Blok 5. Kat 22 Nolu Daire Yıldırım / BURSA
Yüzölçümü : 52.388,09 m2
Arsa Payı : 1770/1440000
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli, Ankara Yolu Kuzey Bölge İlave ve Revizyonu, ayrık nizam KAKS:1.50 Hmax:24 mt olan 10 mt ve 5 mt ön çekme mesafeleri bulunan konut bölgesi inşaat alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki beyanlar : 1- Yönetim Planı Değişikliği -29/09/204 tarih 18913 yevmiye
2- KM ne çevrilmiştir -12/01/2015 tarih 521 yevmiye
3- Cins ilişiki kesilmiştir -12/01/2015 tarih 521 yevmiye
Kaydındaki Şerhler : Haciz alacaklılarını gösteren şerhler dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 19/03/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 16/04/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat Uluyol MERKEZ / BURSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/410 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.