Yazdır

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2018/23043 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Malatya İl, Yeşilyurt İlçe, 272 Ada, 4 Parsel, YAKINCA Mahalle/Köy, Enler Mevkii, Bilirkişi raporunda Taşınmazın hali hazır durumu: Karkas(iskelet) aşaması tamamlanmış, inşaat imalatları devam etmekte olan villadır. Bina girişi zemin kattan olup, giriş kapısı çelik kapıdır. Bina dış cephesi sıvalı, ısı yalıtımlı ve boyalıdır. Bina merdiven ve sahanlıkları mermer kaplama olup, küpeşteleri yapılmamıştır. Binada asansör bulunmamaktadır. Doğalgaz bağlantısı yapılmamıştır. Tespite konu taşınmazın; bodrum katında araç otoparkı ve depo, zemin katında 2 oda 1 salon (amerikan mutfak), wc, antre, 1. katında 3 yatak odası, banyo, duş, 1 balkon; çatı katında 1 oda bulunmaktadır. Net alanı 300,00m2, brüt alanı 350,00m2'dir. Taşınmazın odaları şap betonu dökülmüş vaziyette olup parkeleri döşenmemiştir. Taşınmazın ıslak hacimleri seramik kaplama olup, dış cephe pencere ve kapıları ahşap pvc, zemin kat dış doğramaları demir korkulukludur. Binada kalorifer tesisatı, sıhhi tesisat ve elektrik tesisatı döşenmiş olup; petekler, aydınlatma armatürleri, evye-vitrifiye takımları takılmamıştır. Duvarları alçı sıva ve kısmen boyalı, tavanları alçıpan çalışmalı, şöminelidir. İç kapılar takılmamıştır. Tespite konu taşınmazın hali hazırda eksik imalatları vardır.
Adresi : Yakınca Mah. Kenan Işık (Yavuz Selim Cad.) Özel Adaşehir Okulu Karşısı No:30/B Yeşilyurt / MALATYA
Yüzölçümü : 943 m2Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı UİP bir kısmı konut alanı bir kısmı yol alanında kalmaktadır. E=0,60 olarak planlanmıştır.
Kıymeti : 572.910,00 TL
KDV Oranı : %18Kaydındaki Şerhler : Diğer : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 14/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/23043 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.