Yazdır

T.C. İSTANBUL ANADOLU 23. İCRA DAİRESİ

2018/13632 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Üsküdar İlçe, 1969 Ada, 7 Parsel, Bulgurlu mah. Bulgurlu Mevkii, 2.kat, 7 bağımsız bölüm
GAYRİMENKULUN HALİHAZIR DURUMU VE NİTELİĞİ:
Kıymet takdiri istenilen gayrimenkul Üsküdar İlçesi, Bulgurlu Mahallesi, Ömer Seyfettin Sokak üzerinde kain 220/1 pafta, 1969 ada, 7 parsel sayılı 479,00 m2 miktarlı arsada kurulmuş olan 16 sokak kapı nolu GÜRSOY Apartmanı isimli kat irtifaklı betonarme karkas apartmanda 2. katta 600/4790 arsa paylı (7) nolu dairenin tamamıdır.
Ana bina 2 Bodrum + Zemin + 3 Normal kattan ibaret 6 katlı betonarme karkas apartman olup dış cephesi ısı izolasyonlu sıvalı-boyalı, üzeri çatı üstü PVC ile kaplıdır. Binaya bahçe içinden 19 basamak ile çıkılarak yan cepheden zemin kattan demir doğramalı camekanlı kapıdan girilmekte olup katlar arası mermer basamaklı ve alüminyum korkuluklu merdivenleri vardır.
Bina kısmen 1. bodrum, kısmen de zemin kattan sonra 1.20 m. kadar çıkmalı ve 2. bodrum katta sığınak, diğer katlarda mesken olarak kullanılan ikişer daire olup 3. kat daireleri çatı arasına dubleks dairelerdir. Binada elektrik, su, doğal gaz girişi ve asansör teşkilatı mevcuttur.
GÜRSOY Apartmanı 2. katta 600/4790 arsa paylı (7) nolu daire;
Dairede giriş holü, koridor, mutfak, banyo, WC, salon ve biri banyolu üç oda olup 130 m2 kadardır. Giriş holü, koridor ve mutfak zeminleri seramik, salon ve odaların zeminleri laminant parke, duvarları boyalı, tavanları kartonpiyerli olup üzeri granit kaplı mutfak tezgahı ve dolapları, normal banyoda duşa kabin, klozet, lavabo, yatak odasında duş, WC yüklük olarak kullanılmaktadır. Dairenin kapıları üzeri boyalı ahşap, pencereleri PVC doğramalı, cümle giriş kapısı çelik kapı olup oda önünde katlanır camekanlı balkonu vardır.
Dairede elektrik, su ve doğal gaz kat kaloriferi tesisatı mevcuttur.

İMAR DURUMU
Üsküdar Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Anadolu 23. İcra Müdürlüğüne yazdığı 24.01.2019 tarihli yazısından;
Üsküdar İlçesi, Bulgurlu Mahallesi 220/1 pafta, 1969 ada, 7 parsel sayılı yer 11.08.1998 T.T.?li ve 1/1000 ölçekli Bulgurlu-Kısıklı Uygulama İmar Planında; TAKS:0,45 yapılanma koşulunda, H:12.50 m. (4 kat) irtifada ikiz nizam konut alanında kalmakta olduğu anlaşılmıştır

TAŞINMAZIN ADRESİ
Bulgurlu Mah. Ömer seyfettin Sk. Gürsoy Apt. 2. Kat, N:16/7 Üsküdar/İSTANBUL
Arsa Payı : 600/4790

Kıymeti : 620.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Ayrıntılı tapu kaydı dosyada mevcut olup herkes görebilir

1. Satış Günü : 11/12/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 08/01/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ 1 NOLU MEZAT SALONU B BLOK -4.KAT KARTAL/İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13632 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.