Yazdır

T.C.İSTANBUL ANADOLU 20. İCRA DAİRESİ

2018/928 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Ümraniye İlçesi, Atatürk Mahallesi, 1873 Ada, 14 Parsel, Yol Mevkii, B Blok 10. Kat. 41 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz. Şile otoyolunun 400 M. Kuzeyinde, Estergon caddesine 50 M. mesafededir. Bu cadde ve otoyaldan otobüs-minibüsler ile toplu ulaşım imkanı bulunmakta, ayrıca Çarşı Metro istasyonuna 1300 M. mesafededir. Toplu taşıma açısından yeterli alternatifler içernektedir. Bulunduğu yer Çarşı -Merkez konumuna yakın mesafededir. Yakın çevresinde Atatürk Ortaokulu ve özel konut alanları yer almaktadır. Bulunduğu bina 4 yaşında çok katlı Bof-Şehrizade adlı sitedir. Binanın yeni deprem yönetmeliğine uygun bir taşıyıcı sistemi bulunduğu değerlendirilmiştir. Dış cephesi sıva üzeri boya, pencereleri ısı camlı pvc dir. Binada asansör bulunmakta, ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı yağlı boyalı demir kapı, giriş, merdiven holleri ve merdivenler traverten mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur. Binada genel olarak işçilik ve malzeme kalitesi iyidir. Daire giriş kapısı doğal ahşap kaplama çeliktir. Giriş holü mutfak , koridorlar seramik, odalar ve salon laminat parkedir. Duvarlar saten boya, iç kapılar lake panel kapıdır. Daire içi kullanılan malzeme işçilik kalitesi normaldir. Sitede kapalı yüzme havuzu, kapalı spor salonu, çocuk oyun alanları ve güvenlik gibi sosyal donatılar mevcuttur. 3 oda (biri sandık odası) bir salon, mutfak , antre, banyo, ebeveyn banyodan ibarettir dairenin kullanım alanı net 75 m2'dir.
Adresi :Bof-Şehrizade Sitesi, Tantavi Mah. B B.Ok Kat: 10 41Nolu Bağ. Bölüm.
Ümraniye / İSTANBUL
Yüzölçümü : 5.354,80 m2
Arsa Payı : 1850000000000/380173664640000
İmar Durumu :Var (1/1000 ölçekli Ümraniye Revizyon Uygulama İmar Planına göre ; H=4 Kat irtifalı ön bahçe 5.00 mt arka bahçe 5.00 mt yan bahçe 3.00 mt yapılanma şartlarına sahip blok nizam konut alanında kalmaktadır.)
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/12/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 22/01/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat
KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/928 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.