Yazdır

T.C.İSTANBUL ANADOLU 6. İCRA DAİRESİ

2018/630 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN;
Tapu Kaydı : İstanbul ili, Üsküdar ilçesi, İcadiye Mahallesi, Altın Babası Mevkii, 646 ada, 10 parsel sayılı,197,07 m2 yüzölçümlü Dört Katlı Kargir Apartmanda bulunan, 8 nolu kömürlük eklentili,16/160 arsa paylı, net 86,88 m2 yüzölçümlü, 2. Kat 8 nolu bağımsız bölüm nolu mesken vasıflı daire.
Özellikleri : Satışa konu dairenin bulunduğu binada elektrik, su ve doğalgaz bulunmaktadır. Bina girişi zemin kat seviyesinden yapılmaktadır. Bina bitişik nizam inşa edilmiştir. Bina dış cephesisıvalı boyalı olup bina içi zemini mozaik kaplamalı olup asansör bulunmamaktadır. Satışa konu 8 nolu bağımsız bölüm nolu daire; antre, hol,salon, mutfak, 2 yatak odası, banyo-Wc ve balkon mahallerinden oluşmaktadır. Daire 2+1 kullanımlı olup net 86,88 m2 takribi bürüt 100,00 m2 dairedir. Bina giriş cephesine göre arka cephede kalmaktadır. Antre, koridor zemini seramik kaplamalı duvarları alçı üzeri boyalıdır. Salon zemini parke kaplı duvarları saten alçı üzeri boyalı tavanı kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik kaplamalıdır. Mutfak alt ve üst ahşap dolapları olup mutfak tezgahı bulunmaktadır. Tüm yatak odalarının zemini parke kaplamadır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplamadır. Duş alanı, lavabo ve klozet bulunmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapı, daire tüm camları pvc doğramalı ısı camlıdır. Daire bitişik nizam cephesine bakmakta olup karanlık odası bulunmamaktadır. 1 oda ve mutfak ışıklığa bakmaktadır.
Adresi : İcadiye Mah. Altınbabası Sok. No:15 Kat:2 D:8 Üsküdar / İSTANBUL
Yüzölçümü : Net86,88 m2
Arsa Payı : 16/160
İmar Durumu : Üsküdar Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 27/04/2018 tarih ve 9372 sayılı yazısı ile "09/06/2006 t.t.li ve 1/1000 Üsküdar Merkez Bölgesi Uygulama İmar Planında; kısmen Hmax:12,50 m (4 kat) irtifada, blok nizam yapılanma ile konut alanında kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/630 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2019 (İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.