Yazdır
ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Karaköprü'de 207 m2 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048840
Şehir : Şanlıurfa / Karaköprü
Oda Sayısı : 4+1
: 207
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 16
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2163 ESAS
Muhammen Bedeli
:
650,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası Özel Şanmed Hastahanesi arkası Haliliye / ŞANLIURFA ( Şanlıurfa 1. İcra Müdürlüğü kalem içinde )

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

Taşınmazların satışı:

Artırma ilanı, artırma hazırlıkları ve ilgililere ihtar:

Madde 126 - (Değişik madde: 02.07.2012 - 6352 S.K/Madde 29)

Satış, açık artırma ile yapılır. Birinci ve ikinci ihalenin yapılacağı yer, gün ve saat önceden ilan edilir.
İlan, birinci ihale tarihinden en az bir ay önce yapılır. İlan edilen metnin esasa müessir olmayan maddi hatalar nedeniyle tekrarlanması gerektiğinde, ihale tarihi değiştirilmeksizin hata ilanen düzeltilir. Ancak bu düzeltme ilanının tarihi ile ihale tarihi arasında yedi günden az zaman kalmış ise daha önce ilan edilen günden yedi iş günü sonrası için tespit edilecek günde satış yapılacağı düzeltme ilanında belirtilir. Bu düzeltme ilanı ilgililere ayrıca tebliğ edilmez.
Yapılacak ilana, satılacak şeyin cinsi, mahiyeti, önemli vasıfları, tahmin edilen kıymeti, bulunduğu yer; birinci ve ikinci ihalenin yapılacağı yer, gün ve saat; artırmaya iştirak edeceklerin haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri gerektiği; diğer bilgilerin nereden ve ne suretle öğrenilebileceği hususları yazılır. Ayrıca, ipotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin taşınmaz üzerindeki haklarını, hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını evrakı müsbiteleri ile onbeş gün içinde icra dairesine bildirmeleri gerektiği yazılır; aksi halde, hakları tapu siciliyle sabit olmadıkça, satış bedelinin paylaşmasından hariç kalacakları da ilave edilir. Bu ihtar irtifak hakkı sahiplerine de yapılır.
Açık artırmaya elektronik ortamda teklif verme yoluyla başlanır. Elektronik ortamda teklif verme, birinci ihale tarihinden yirmi gün önce başlar, ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sonunda sona erer; ikinci ihalede ise elektronik ortamda teklif verme birinci ihaleden sonraki beşinci gün başlar, en az yirmi gün sonrası için belirlenecek ikinci ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sonunda sona erer. Elektronik ortamda verilecek teklifler haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde ellisinden az olamaz; teklif vermeden önce, haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde teminat gösterilmesi zorunludur.
Satışa çıkarılan taşınmaz üzerinde hakkı olan alacaklının alacağı yukarıdaki fıkrada yazılı oranda ise artırmaya iştiraki halinde ayrıca pey akçesi ve teminat aranmaz.

114 üncü maddenin ikinci ve üçüncü fıkraları taşınmazın satış ilanı hakkında da uygulanır:
(İlanın şekli, artırmanın tarzı, yer ve günü ve gazete ile yapılıp yapılmıyacağı icra memurluğunca alakadarların menfaatlerine en muvafık geleni nazarı dikkate alınarak tayin olunur. İlanın yurt düzeyinde yayımlanan bir gazete ile yapılmasına karar verilmesi halinde bu ilan satış talebi tarihinde tirajı ellibinin (50.000) üzerinde olan ve yurt düzeyinde dağıtımı yapılan gazetelerden biriyle yapılır).
(Gazete ile yapılacak ilanlara satış şartnamesi eklentileriyle geçirilmeyip, satılacak şeyin cinsi, mahiyeti, önemli vasıfları, muhammen kıymeti, bulunduğu yer ve ikinci artırmanın gün ve saati, satış şartnamesinin vesair bilginin nereden ve ne suretle öğrenilebileceği, talep halinde ve ilanda gösterilen masrafı verilmek şartiyle şartnamenin bir örneğinin gönderilebileceği hususları yazılmakla iktifa olunur. İcra dairesince yapılması zaruri ilanlar dışında, taraflar şartnamenin tamamını, masrafı kendilerine ait olmak üzere, diledikleri vasıtalarla ilan edebilirler. Ancak hususi mahiyetteki bu ilan resmi muameleye tesir etmez. Satış ilanı elektronik ortamda da yapılır).

Ayrıca tebliğler:
Madde 127 - (Değişik madde: 02.07.2012 - 6352 S.K/Madde 30) YÜRÜRLÜK
İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.3.2004.pdf

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ
2019/2163 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa ili Karaköprü ilçesi Karaköprü Mah. 3350 ada 9 parsel B. Blok 8. Kat 21 nolu mesken nitelikli taşınmaz
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Karaköprü belediye sınırları içerisinde yer almakta olup belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu parsel üzerinde A-B-C olmak üzere 3 adet blok bulunmaktadır. Taşınmaz B Blokta parselin kuzey doğu cephesinde konumlandırılmıştır. Ana gayrimenkul 7.612,83 m2 parsel alanı üzerine 3 blok şeklinde B.A.K yapı tarzında ayrık nizam olarak yapılmıştır. Ana gayrimenkul 3 bodrum + zemin + 12 normal katlı olarak proje ve inşaa edilmiştir. 3. bodrum katında kapalı otopark alanı, kapalı yüzme havuzu, 2. bodrum katında 2 adet mesken ve bina girişi, 1. bodrum zemin ve 11 normal katın tüm katlarında 2 şer adet mesken, 12 normal katında ise 2 adet dubleks mesken bulunmaktadır. Toplamda 16 katlı olan binada 30 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi güney cephesinden, 2. bodrum katından verilmiştir. Giriş kapısı fotoselli kapı, merdiven ve merdiven sahanlıkları mermer kaplama olarak inşa edilmiştir. Asansörlü ve doğalgazlı olan ana gayrimenkulün otopark alanı bulunmaktadır. Satışa konu taşınmaz B Blokta 8. Kat 21 nolu bağımsız bölümde kayıtlıdır. Satışa konu daire bina girişine göre ön sol yan ve arka ( güney-kuzey-batı ) cephede yer almaktadır. Onaylı mimari projesine göre bürüt 236 m2, net 207 m2( balkonlar dahil ) kullanım alanına sahiptir. Antre-hol, 4 oda, salon, mutfak, banyo, WC/lvb + 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmaz hakkında detaylı bilgi dosyasında mevcuttur.
Adresi : Karaköprü Mah. 104. Cad. Vema Sitesi B Blok No:24 B / 21
Karaköprü / ŞANLIURFA
İmar Durumu : Ayrık Nizam,5 kat,Taks:0,30, Kaks: 1,50 konut alanı
Kıymeti : 650.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 04/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 29/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası Özel Şanmed Hastahanesi arkası Haliliye / ŞANLIURFA ( Şanlıurfa 1. İcra Müdürlüğü kalem içinde )

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa ili Haliliye ilçesi Paşabağı Mah. 1217 ada, 1 parsel A-4 Blok10. Kat 22 nolu bağımsız bölüm mesken nitelikli taşınmaz
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Haliliye belediye sınırları içerisinde yer almakta olup belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul tek blok şeklinde B.A.K yapı tarzında ayrık nizam olarak yapılmıştır. Ana gayrimenkul 2 bodrum + zemin + 11 normal katlı olarak proje ve inşaa edilmiştir. Ana yapının 2. bodrum katında sığınak ve 2 adet eklenti depo, 1. bodrum katında kapıcı dairesi ve 4 adet dükkan, zemin ve 10 normal katında her katta 2 şer adet mesken bulunmakta olup, 11. normal katında ise 2 adet dubleks mesken bulunmaktadır. Toplamda 14 katlı olan binada 28 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi güney cephesinden, 1. bodrum katından verilmiştir. Giriş kapısı demir doğrama merdiven ve merdiven sahanlıkları mermer kaplama olarak inşaa edilmiştir. Ana gayrimenkul asansörlü ve doğalgazlıdır. Satışı yapılacak taşınmaz ana binanın 10. katında 22 nolu bağımsız bölümdedir. Onaylı mimari projesine göre net 115 m2 dir. Taşınmaz antre-hol, 3 oda, salon, mutfak, 2 banyo, wc/lvb + 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmaz hakkında detaylı bilgi dosyasında mevcuttur.
Adresi : Paşabağı Mah. 741. Sok. No: 22 Haliliye / Şanlıurfa
İmar Durumu : E:1,58, Maxh:27,50 m yapılanma şartlarında konut
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosaysındadır
1. Satış Günü : 04/11/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 29/11/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri :1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası Özel Şanmed Hastahanesi arkası Haliliye / ŞANLIURFA ( Şanlıurfa 1. İcra Müdürlüğü kalem içinde )

3 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa ili Haliliye ilçesi Paşabağı Mah. 1217 ada, 1 parsel A-4 Blok10. Kat 21 nolu bağımsız bölüm mesken nitelikli taşınmaz
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Haliliye belediye sınırları içerisinde yer almakta olup belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul tek blok şeklinde B.A.K yapı tarzında ayrık nizam olarak yapılmıştır. Ana gayrimenkul 2 bodrum + zemin + 11 normal katlı olarak proje ve inşaa edilmiştir. Ana yapının 2. bodrum katında sığınak ve 2 adet eklenti depo, 1. bodrum katında kapıcı dairesi ve 4 adet dükkan, zemin ve 10 normal katında her katta 2 şer adet mesken bulunmakta olup, 11. normal katında ise 2 adet dubleks mesken bulunmaktadır. Toplamda 14 katlı olan binada 28 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi güney cephesinden, 1. bodrum katından verilmiştir. Giriş kapısı demir doğrama merdiven ve merdiven sahanlıkları mermer kaplama olarak inşaa edilmiştir. Ana gayrimenkul asansörlü ve doğalgazlıdır. Satışı yapılacak taşınmaz ana binanın 10. katında 21 nolu bağımsız bölümdedir. Onaylı mimari projesine göre net 115 m2 dir. Taşınmaz antre-hol, 3 oda, salon, mutfak, 2 banyo, wc/lvb + 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmaz hakkında detaylı bilgi dosyasında mevcuttur.
Adresi : Paşabağı Mah. 741. Sok. No: 21 Haliliye / Şanlıurfa
İmar Durumu : E:1,58, Maxh:27,50 m yapılanma şartlarında konut
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosaysındadır
1. Satış Günü : 04/11/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 29/11/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası Özel Şanmed Hastahanesi arkası Haliliye / ŞANLIURFA ( Şanlıurfa 1. İcra Müdürlüğü kalem içinde )

4 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : 1217 Ada, 1 Parsel, PAŞABAĞI Mahalle/Köy, 20 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz Haliliye belediye sınırları içerisinde yer almakta olup belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul tek blok şeklinde B.A.K yapı tarzında ayrık nizam olarak yapılmıştır. Ana gayrimenkul 2 bodrum + zemin + 11 normal katlı olarak proje ve inşaa edilmiştir. Ana yapının 2. bodrum katında sığınak ve 2 adet eklenti depo, 1. bodrum katında kapıcı dairesi ve 4 adet dükkan, zemin ve 10 normal katında her katta 2 şer adet mesken bulunmakta olup, 11. normal katında ise 2 adet dubleks mesken bulunmaktadır. Toplamda 14 katlı olan binada 28 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi güney cephesinden, 1. bodrum katından verilmiştir. Giriş kapısı demir doğrama merdiven ve merdiven sahanlıkları mermer kaplama olarak inşaa edilmiştir. Ana gayrimenkul asansörlü ve doğalgazlıdır. Satışı yapılacak taşınmaz ana binanın 9. katında 20 nolu bağımsız bölümdedir. Onaylı mimari projesine göre net 115 m2 dir. Taşınmaz antre-hol, 3 oda, salon, mutfak, 2 banyo, wc/lvb + 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmaz hakkında detaylı bilgi dosyasında mevcuttur.
Adresi : Paşabağı Mah. 741. Sok. No: 20 Haliliye / Şanlıurfa
İmar Durumu : E:1,58, Maxh:27,50 m yapılanma şartlarında konut
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosaysındadır
1. Satış Günü : 04/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 29/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası Özel Şanmed Hastahanesi arkası Haliliye / ŞANLIURFA ( Şanlıurfa 1. İcra Müdürlüğü kalem içinde )
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Ayrıca tebliğ edilemeyen alakadar olması durumunda gazete ilanının ilanen tebliğ yerine kaim sayılmasına müdürlüğümüzce karar verilmiştir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2163 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.