Yazdır

T.C.
SAMSUN İCRA DAİRESİ

2017/492 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:Tapunun; Samsun ili, Canik ilçesi Hasköy Mah. 10458 ada, 1 parselde kayıtlı, C Blok, 9. Kat, 21 Bağımsız Bölümde kayıtlı "Dubleks Mesken" vasıflı taşınmazın kıymet taktiri raporunda; 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanı (TAKS:0.30) ayrık nizam 4 katlı yere isabet ettiği, betonarme karkas yapı niteliğindeki taşınmazın mimari projesine göre brüt 354 m² , net 151 m² kullanım alanına sahip olduğu, alt katında 3 oda, salon, mutfak, banyo-wc, antre-hol, ebeveyn duş ve 3 adet balkon; çatı katında ise 2 oda,1 banyo-wc, 1 adet balkon ve 2 adet teras olarak projelendirildiği, binada asansör bulunduğu merkezi sistem kömürlü ısınmalı, mutfak kısmında doğalgaz bulunduğu, daire giriş kapısının çelik, bina giriş kapısının aliminyum olduğu, giriş hollerinin mermer, pencere doğramaları plastik, dış cephenin boyalı ve sıvalı olduğu belediyenin sağladığı tüm hizmetlerden yararlandığı elektrik, su, telefon, kanalizasyon ve ulaşım probleminin bulunmadığı, Samsun-Ordu karayoluna 2900 metre, Hasköy Cumhuriyet İ.Ö. okuluna 650 metre mesafede yer aldığı, sitenin güvenliğinin, açık otoparkının ve çocuk oyun parkının ve yüzme havuzunun olduğu belirtilmiştir. Taşınmaz tam hisseyle borçluya ait olup taşınmazın tam hissesi satışa çıkarılmıştır.
Adresi : Hasköy Mah Üsküp Cad. No 85 Damla Sitesi, C Blok, İç Kapı No.21
Canik/SAMSUN
Yüzölçümü : 5.153,77 m2
Arsa Payı : 3/176
İmar Durumu : Var, Yola Mesafesi 2900 m, İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar
planında; konut alanı (TAKS:0.30) ayrık nizam, dört katlı yere isabet
etmektedir.
Kıymeti : 303.341,30 TL
KDV Oranı : 3065 S.K.'nun 17/4-ş maddesi gereğince KDV'den muaftır!
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 09/05/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 18/06/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Eski Adliye Sarayı Samsun İcra Müdürlüğü Satış Bürosu Mezat Salonu
19 Mayıs Mah. Cumhuriyet Cad. No:17/A İlkadım/SAMSUN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/492 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.