Yazdır

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ
2017/151525 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Atakum İlçe, 8538 Ada, 2 Parsel, Çobanlı Mahalle, 2. Normal Kat 6 nolu bağımsız bölüm,Taşınmaz Betonarme binada bulunmakta olup, niteliği meskendir. 1/1000 ölçekli imar planında gelişme konut alanı ayrık nizam Taks:0,25 kaks:0,90 yapı özelliğine sahiptir. Mimari projesine göre mesken 117,00 m² brüt, 92,61 m² net kullanım alanına sahiptir. 3 yatak odası, salon, mutfak, banyo, wc, hol, antre, duş ve balkonlar olarak projelendirilmiştir. dış kapısı çelik, pencere doğramaları plastiktir. bulunduğu bina Atatepe sitesi içerisindedir. binada asansör ve dış cephesinde mantolama bulunmaktadır. bina giriş kapısı ve merdiven korkulukları alüminyum doğrama ortak mahal tabanları mermer kaplamadır. sitenin peyzajı yapılmış olup, açık otopark mevcuttur. Topoğrafik olarak düz bir arazi yapısına sahiptir. belediyenin sağladığı hizmetlerden yararlanmaktadır. Yaklaşık olarak Kamalı Toplu konut Yapılarına 600 metre, İsmet İnönü Bulvarı ve hafif raylı sistem durağına 1,15 km, Atatürk Bulvarına 1,65 km, Atakum Belediyesi Hizmeti Binasına 3,5 km mesafede yer almaktadır. Taşınmaz 4. Sınıf A grubu yapı cinsindedir.
Adresi : Atatepe Mahallesi 3511. Sokak Atatepe Sitesi B Blok No:5 2. Kat Bağımsız Bölüm No:6 Atakum / SAMSUN
Yüzölçümü : 1.520,35 m2
Arsa Payı : 160/2400
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 222.042,56 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur
1. Satış Günü : 16/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 19/08/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/151525 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.