Yazdır

T.C.
SAKARYA
3. İCRA DAİRESİ

2019/345 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Serdivan İlçe, 1193 Ada, 5 Parsel, A BLOK 1.BODRUM KAT B GİRİŞ 1 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz etrafı çevrili bahçe düzen site içerisinde ,yaklaşık 7-8 yıllık ,sıvalı boyalı betonarme yapı her katta 2 daire bulunan 3 katlı mesken binanın güneybatı yönünde arka bahçeye bakan kısımda zemin katta girişte solda bulunmakta ,108,00m2 kullanım alanına sahip ,içerisinde 3 oda ,salon ,hol ,mutfak,banyo tuvalet ile yatak odasında ebeveyn banyo ve mutfak ile odada balkon bulunmakta mesken giriş kapısı çelik kapı ,iç cephe duvarlar alçı saten sıvalı boyalı ,pencereler pvc oda iç kapıları ahşap doğrama ,mutfak yer döşeme kalebodur oda yer döşemeler laminat parke ,ıslak zeminler kalebodur fayans mutfakta granit tezgah altı ve tezgah üstü mutfak dolabı ile banyoda duşakabin ,klozet ve lavabo bulunmakta ,doğalgaz ısınma sistemine sahip ,iskan edilir durumdadır.TAPU KAYDI ÜZERİNDE BEYAN KISMINDA GÜMRÜKÖNÜ VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ LEHİNE (BU PARSELDE 2 ADET BAĞIMSIZ BÖLÜM İÇİN (7-8 NOLU) İSKAN İLİŞİĞİ KESİLMİŞTİR.) 18.09.2019 TARİHLİ ŞERH BULUNMAKTA OLUP BEYANLAR İLE BİRLİKTE TESCİLİ VERİLECEKTİR.
Adresi : Kemalpaşa Mah.Nişancı Sokak No:23 Kardelen Sitesi A Blok B Giriş 1.Bodrum Kat D:1Serdivan / SAKARYA
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı AYRIK NİZAM 3 KAT (A-3)
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 24/12/2019 günü 15:40 - 15:45 arası
2. Satış Günü : 27/01/2020 günü 15:40 - 15:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/345 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları 7-İ.İ.K.'nun 127 .maddesi gereğince tebligat yapılamayan ilgilere gazetede ve elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.06/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.