Yazdır

T.C.
SAKARYA
1. İCRA DAİRESİ

2019/323 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İli, Adapazarı İlçesi, Korucuk mahallesi,1697 Ada, 3 Parsel, 2. Kat, 2.Blok, 9 Nolu Bağımsız Bölüm, 2007 yılından itibaren mevcut olup, hol, 1 salon, 3 yatak odası, banyo, ebeveyn banyo, wc, lvb, mutfak ve bir balkondan ibaret olup, salon, yatak odaları, laminant parke kaplı; antre, banyo,wc, mutfak ve balkonların döşemeleri seramik kaplıdır. Duvarlar
Alçı üzerine plastik boyalı, tavanlar ise tavan boyası ile boyanmıştır. Islak mahallerin duvarları ise seramik kaplıdır. Yapının dış cephesi ise XPS mantolama ve fugalı cephe kaplama ile çimento esaslı sıva üzerine plastik dış cephesi ile boyanmıştır. Mesken doğalgazlıdır. Meskenin pencereleri PVC esaslı doğrama, iç kapıları ahşap, mesken dış kapısı çeliktir. Mesken kuzeydoğu ve güneybatı cephesine bakmaktadır. Mesken 137,00 m2 olup, eklentisi olarak garajı bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 137 m2
Arsa Payı : 1/64
İmar Durumu : Konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 198.611,60 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 23/12/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 22/01/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İli, Adapazarı İlçesi, Korucuk mahallesi, 1688 Ada, 12 Parsel, B Blok, 2. kat, 12 Nolu Bağımsız Bölüm, 2016 yılından itibaren mevcut olup, hol, 1 salon, 3 yatak odası, banyo, ebeveyn banyo, wc, lvb, mutfak ve bir balkondan ibaret olup, salon, yatak odaları, laminant parke kaplı; antre, banyo,wc, mutfak ve balkonların döşemeleri seramik kaplıdır. Duvarlar
Alçı üzerine plastik boyalı, tavanlar ise tavan boyası ile boyanmıştır. Islak mahallerin duvarları ise seramik kaplıdır. Yapının dış cephesi ise XPS mantolama ve fugalı cephe kaplama ile çimento esaslı sıva üzerine plastik dış cephesi ile boyanmıştır. Mesken doğalgazlıdır. Meskenin pencereleri PVC esaslı doğrama, iç kapıları ahşap, mesken dış kapısı çeliktir. Mesken kuzeydoğu ve güneybatı cephesine bakmaktadır. Mesken 95,60 m2 olup, eklentisi olarak garajı bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 95,60 m2
Arsa Payı : 9250/453800
İmar Durumu : Konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 167.705,72 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 23/12/2019 günü 14:50 - 15:00 arası
2. Satış Günü : 22/01/2020 günü 14:50 - 15:00 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/323 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.