Yazdır

T.C.
İSTANBUL ANADOLU 25. İCRA DAİRESİ

2018/703 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
İstanbul İli, Pendik İlçesi,Güzelyalı mah., 1352 parsel, 21 cilt,2001 sayfa, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz:
Özellikleri : Güzelyalı Mahallesi 29 mayıs caddesi ( Fatih caddesi) No: 18 D:1 Pendik/İSTANBUL adresinde yer almaktadır. Taşınmaz bölgenin işlek caddelerinden Yavuz Selim caddesine yürüme mesafesindedir. Taşınmaza yakın konumda; Mehmetçik Parkı, Ömer hekim Cami. 50. Yıl Güzelyalı Ortaokulu vb. yer almaktadır.Pendik Kaymakamlığı Tapu Müdürlüğümden edinilmiş 25.09.2018 tarihli TAKBİS kaydına göre taşınmaz TAM hissesi Mesut ULUT adına kayıtlıdır. Takyidatlar hukuki açıdan irdelenmemiştir.Konu taşınmaz 18.10.2015 tasdik tarihli GÜZELYALI D100 KARAYOLU KUZEYİ Uygulama İmar Planı kapsamında konut alanında yer almakladır.Güzelyalı Mahallesi 29 mayıs caddesi ( Fatih caddesi) Fatih APT. No: 18 D: 1 Pendik adresinde yer alan ters dubleks olarak yer alan daire, binanın zemin ve bodrum katında yer almaktadır. Taşınmaz bina girişine göre arka tarafta yer almaktadır. Zemin katında salon+mutfak+ oda ve wc yer almakta olup. yaklaşık brüt 87 m², bodrum kalında yalak odası+ oda+ antre+banyo olmak üzere yaklaşık brüt 87 m² olmak üzere taşınmaz toplamda yaklaşık brüt 174 m² kullanım alanına sahiptir. Daire dış kapısı çelik, iç kapılar Amerikan ahşap kaplama, zeminler antre, hol ve ıslak hacimlerde seramik kaplı, duvarlar saten boyalıdır. Yaklaşık 10 yıllık binada asansör ve otopark imkânı bulunmaktadır. Pencercler PVC doğramadır.

Adresi : istanbul ili, Pendik ilçesi, Güzelyalı mah., 29 Mayıs caddesi, (fatih caddesi) Fatih apt. No:18 D:1
Yüzölçümü : 352,00 m²
Arsa Payı : 96/792
İmar Durumu : Pendik Kaymakamlığı Tapu Müdürlüğümden edinilmiş 25.09.2018 tarihli TAKBİS kaydına göre taşınmaz TAM hissesi Mesut ULUT adına kayıtlıdır. Takyidatlar hukuki açıdan irdelenmemiştir. Konu taşınmaz 18.10.2015 tasdik tarihli GÜZELYAL1 D100 KARAYOLU KUZEYİ Uygulama İmar Planı kapsamında konut alanında yer almakladır.

Kıymeti : 375.000,00 TL
KDV Oranı :Satış Tarihi İtibariyleMevzuatın Belirlediği Oran

1. Satış Günü : 13/01/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 07/02/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/703 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.