Yazdır

T.C.ESKİŞEHİR1. İCRA DAİRESİ

2017/4215 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Odunpazarı İlçe, 990 Ada, 11 Parsel, AKARBAŞI Mahalle/Köy, A BLOK 3 KAT 7 BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Mesken, betonarme karkas cinsindeki bodrum kat + zemin kat üzeri+9 katlı yani toplamda 10 katlı olan binanın zemin kat üzeri 3. kat 7 nolu bağımsız bölüm dairesidir. Onaylı mimari projesine göre balkonlar ile merdiven kovası ve yangın merdiveni gibi boşluklar düşüldükten sonra daire oturma alanı 140,00 m2 dir. Halen mesken olarak kullanılmakta olan daire bir salon, dört oda, antre, mutfak, kiler, umumi banyo, ebeveyn banyosu ve wc mahallerinden meydana gelmektedir. Odalar sıvalı ve boyalı olup tüm dairenin zemin kaplaması ve ıslak hacimlerin duvar fayansları tamamdır. Mutfak yapılı olup, banyo ve wc bölümlerinin de vitrifiyesi tam olarak mevcuttur. İç kapılar ahşap, pencereler pvc doğramadır. Daire giriş kapısı çelik doğramadır. Isıtma sistemi doğalgaz kaloriferlidir. Bina asansörlüdür. Daire mevcut haliyle iyi standartta sayılır. Şehrin çok talep gören merkezi bir yerinde, ticari alanlara çok yakın bir mevkide, güvenlikli site içerisinde yer almakta ve belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır. Yukarıda belirtilen özelliklerine göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Birim Maliyet Cetveline göre III. Sınıf B gurubu yapılar cinsinde olmaktadır.
Adresi : Vişnelik Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 151 A Blok 3 Kat No: 7 Palmiye Konutları Odunpazarı / ESKİŞEHİR
Arsa Payı : 50/1920
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam sekiz kat (A-8), ayrık nizam altı kat (A-6) ve ayrık nizam beş kat (A-5)mesken alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur
1. Satış Günü : 03/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 04/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4215 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.