Yazdır

T.C.
BURSA
5. İCRA DAİRESİ
2018/12286 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 nolu taşınmazın özellikleri: Bursa İli,Nilüfer İlçesi,Görükle-Sakarya Mahallesi,Biroluk Mevkii 5345 ada 2 nolu parsel 368.71 m2 yüzölçümlü Arsa nitelikli 3.+Çatı.Kat 10 nolu bağımsız bölümlü 235/1628 arsa paylı Dubleks Meskenvasıflı taşınmazın; Görükle-Sakarya Mahallesi,Nilüfer (490) Caddesi,No:27 dış kapı nolu 3.+çatı kat.10 İç Kapı nolu adresinde dairedir.Brüt 200.00 m2,Net:180.00 m2 alanındadır.Asansörlü,3 katlı ve her katta 3 daire olan dış giriş kapısı demirdoğramadır. Daire giriş kapısı çelik kapı,1 oda,1 salon,banyo,wc,balkondan ibarettir.Oda ve Salon zeminleri laminent parke,kapılar Ahşap,pencereler pvc doğrama,tavanlar kartonpiyerli,mutfakta mermer set altı üstü dolaplar,yerler ve duvarlar seramik kaplıdır.Balkon olup balkon zeminleri seramik kaplıdır. Wc +lavabo.klozetli,yerler ve duvarlar tavana kadar seramik kaplıdır .Mermer merdivenle çatı katında bulunan dublekse çıkılmakta 2 oda,banyo,2/5 teras mevcut olup,oda zeminleri laminent parke,tavanlar kartonpiyerli,banyoda duşyeri,klozet,lavabo mevcuttur.Tüm kapılar Amerikan,pencereler pvc.dir.Teras zemini seramik kaplıdır.Bireysel kombili,asansör bulunmamaktadır.3 yıllıktır. Ulaşım kolaydır. Çevresinde aynı tarzda yapılaşmalar bulunduğu,her türlü alt yapı hizmetlerinin (elektrik,su,doğalgaz,ulaşım vb.) olduğu,kamu kurum kuruluş okul,camii vb yerlere yakın konumdadır.
İmar Durumu : Bursa İli,Nilüfer İlçesi,Görükle-Sakarya Mahallesi,5345 ada 2nolu parsel 1/1000 ölçekli Görükle Revizyonu Uygulama İmar Planı kapsamında,bitişik nizam 4 kat Konut Alanında kaldığı Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 10.01.2019 tarih ve 1541 sayılı yazılarından anlaşılmaktadır.
Kıymeti : 300.000,00 TL KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
2 nolu taşınmazın özellikleri : Bursa İli,Nilüfer İlçesi,Maksempınar Mahallesi,Göktaş Mevkii 101 ada 211 nolu parsel 7.179.60 m2 yüzölçümlü Tarla vasıflı taşınmazın;Taşınmazın fiili olarak TARLA, konumundadır..Ancak parsel büyük olduğu için parselin bazı kısımları boş olarak kullanılmaktadır.Köy merkezine 300 metre mesafede,Kayapa-Akçalar-Çalıyoluna 7.2 km mesafededir.Bursa-İzmir yoluna uzakmesafede olup, ulaşımyolubulunduğu için kolay olsa da kış döneminde ve özellikle yağışlı günlerde ulaşımda aksama olma ihtimali bulunmaktadır..Sulama imkanı bulunmamaktadır..Taşınmaz kısmen engebeli olup,,% 5-6 oranında kuzey-güney istikametindemeyillidir ve parseli kuzeyine geldikçe meyil azalmakta ve bu sınır boyunca çalılık ve ağaçlıklar bulunmaktadır.,Boş ekilmeyen kısımlar otluk halini almış kalan kısım hububat ekili tarla şeklinde bir tarım arazisidir. Toprak yapısı,killi-tınlı biraz ağır bünyeli, yamaç arazi toprak yapısına sahiptaşınmazdır..Taşınmazın,erozyon problemi ve toprak işlemeyi engelleyici bir durum olmamakla beraber, kış döneminde kısmen sorun olabilir. Su tutma kapasitesi iyidir.Orta derin profilli toprak yapısına sahip olup drenaj problemi bulunmamaktadır. Çevre arazilerde, taşınmaz çevresinde arpa buğday gibi hububat,yem bitkileri,çilek ve mısır gibi ürün yetiştiriciliği yapılmaktadır..Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapılaşma bulunmamaktadır.Tarla yolu parsele kadar bulunmaktadır. Etrafındaki taşınmazlarda boş tarlalar ağırlıktadır. Taşınmazınyağışlı mevsimlerde makineyle tarım aletleriyle işlemesi zor olabilmektedir. Tarlanın elektriği ve Belediye altyapı hizmetleri bulunmamaktadır.
İmar Durumu : Bursa İli,Nilüfer İlçesi,Maksempınar Mahallesi,101 ada 211nolu parsel 2020 yılı 1/100000 ölçekli Çevre Düzeni Planında Tarım Alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 502.572,00 TLKDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12286 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.