Yazdır
BURSA 5. İCRA DAİRESİ

Nilüfer'de 180 m² dubleks daire icradan satılıktır (çoklu satış)

BURSA 5. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01089431
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : GÖRÜKLE MAH. / GÖRÜKLE
Oda Sayısı : 5+1
: 180
Banyo Sayısı : 3
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAKİMİYET 23.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12286 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 14:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

Taşınmazların satışı:

Artırma ilanı, artırma hazırlıkları ve ilgililere ihtar:

Madde 126 - (Değişik madde: 02.07.2012 - 6352 S.K/Madde 29)

Satış, açık artırma ile yapılır. Birinci ve ikinci ihalenin yapılacağı yer, gün ve saat önceden ilan edilir.
İlan, birinci ihale tarihinden en az bir ay önce yapılır. İlan edilen metnin esasa müessir olmayan maddi hatalar nedeniyle tekrarlanması gerektiğinde, ihale tarihi değiştirilmeksizin hata ilanen düzeltilir. Ancak bu düzeltme ilanının tarihi ile ihale tarihi arasında yedi günden az zaman kalmış ise daha önce ilan edilen günden yedi iş günü sonrası için tespit edilecek günde satış yapılacağı düzeltme ilanında belirtilir. Bu düzeltme ilanı ilgililere ayrıca tebliğ edilmez.
Yapılacak ilana, satılacak şeyin cinsi, mahiyeti, önemli vasıfları, tahmin edilen kıymeti, bulunduğu yer; birinci ve ikinci ihalenin yapılacağı yer, gün ve saat; artırmaya iştirak edeceklerin haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri gerektiği; diğer bilgilerin nereden ve ne suretle öğrenilebileceği hususları yazılır. Ayrıca, ipotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin taşınmaz üzerindeki haklarını, hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını evrakı müsbiteleri ile onbeş gün içinde icra dairesine bildirmeleri gerektiği yazılır; aksi halde, hakları tapu siciliyle sabit olmadıkça, satış bedelinin paylaşmasından hariç kalacakları da ilave edilir. Bu ihtar irtifak hakkı sahiplerine de yapılır.
Açık artırmaya elektronik ortamda teklif verme yoluyla başlanır. Elektronik ortamda teklif verme, birinci ihale tarihinden yirmi gün önce başlar, ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sonunda sona erer; ikinci ihalede ise elektronik ortamda teklif verme birinci ihaleden sonraki beşinci gün başlar, en az yirmi gün sonrası için belirlenecek ikinci ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sonunda sona erer. Elektronik ortamda verilecek teklifler haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde ellisinden az olamaz; teklif vermeden önce, haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde teminat gösterilmesi zorunludur.
Satışa çıkarılan taşınmaz üzerinde hakkı olan alacaklının alacağı yukarıdaki fıkrada yazılı oranda ise artırmaya iştiraki halinde ayrıca pey akçesi ve teminat aranmaz.

114 üncü maddenin ikinci ve üçüncü fıkraları taşınmazın satış ilanı hakkında da uygulanır:
(İlanın şekli, artırmanın tarzı, yer ve günü ve gazete ile yapılıp yapılmıyacağı icra memurluğunca alakadarların menfaatlerine en muvafık geleni nazarı dikkate alınarak tayin olunur. İlanın yurt düzeyinde yayımlanan bir gazete ile yapılmasına karar verilmesi halinde bu ilan satış talebi tarihinde tirajı ellibinin (50.000) üzerinde olan ve yurt düzeyinde dağıtımı yapılan gazetelerden biriyle yapılır).
(Gazete ile yapılacak ilanlara satış şartnamesi eklentileriyle geçirilmeyip, satılacak şeyin cinsi, mahiyeti, önemli vasıfları, muhammen kıymeti, bulunduğu yer ve ikinci artırmanın gün ve saati, satış şartnamesinin vesair bilginin nereden ve ne suretle öğrenilebileceği, talep halinde ve ilanda gösterilen masrafı verilmek şartiyle şartnamenin bir örneğinin gönderilebileceği hususları yazılmakla iktifa olunur. İcra dairesince yapılması zaruri ilanlar dışında, taraflar şartnamenin tamamını, masrafı kendilerine ait olmak üzere, diledikleri vasıtalarla ilan edebilirler. Ancak hususi mahiyetteki bu ilan resmi muameleye tesir etmez. Satış ilanı elektronik ortamda da yapılır).

Ayrıca tebliğler:
Madde 127 - (Değişik madde: 02.07.2012 - 6352 S.K/Madde 30) YÜRÜRLÜK
İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.3.2004.pdf

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

İlan Metni

T.C.
BURSA
5. İCRA DAİRESİ
2018/12286 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 nolu taşınmazın özellikleri: Bursa İli,Nilüfer İlçesi,Görükle-Sakarya Mahallesi,Biroluk Mevkii 5345 ada 2 nolu parsel 368.71 m2 yüzölçümlü Arsa nitelikli 3.+Çatı.Kat 10 nolu bağımsız bölümlü 235/1628 arsa paylı Dubleks Meskenvasıflı taşınmazın; Görükle-Sakarya Mahallesi,Nilüfer (490) Caddesi,No:27 dış kapı nolu 3.+çatı kat.10 İç Kapı nolu adresinde dairedir.Brüt 200.00 m2,Net:180.00 m2 alanındadır.Asansörlü,3 katlı ve her katta 3 daire olan dış giriş kapısı demirdoğramadır. Daire giriş kapısı çelik kapı,1 oda,1 salon,banyo,wc,balkondan ibarettir.Oda ve Salon zeminleri laminent parke,kapılar Ahşap,pencereler pvc doğrama,tavanlar kartonpiyerli,mutfakta mermer set altı üstü dolaplar,yerler ve duvarlar seramik kaplıdır.Balkon olup balkon zeminleri seramik kaplıdır. Wc +lavabo.klozetli,yerler ve duvarlar tavana kadar seramik kaplıdır .Mermer merdivenle çatı katında bulunan dublekse çıkılmakta 2 oda,banyo,2/5 teras mevcut olup,oda zeminleri laminent parke,tavanlar kartonpiyerli,banyoda duşyeri,klozet,lavabo mevcuttur.Tüm kapılar Amerikan,pencereler pvc.dir.Teras zemini seramik kaplıdır.Bireysel kombili,asansör bulunmamaktadır.3 yıllıktır. Ulaşım kolaydır. Çevresinde aynı tarzda yapılaşmalar bulunduğu,her türlü alt yapı hizmetlerinin (elektrik,su,doğalgaz,ulaşım vb.) olduğu,kamu kurum kuruluş okul,camii vb yerlere yakın konumdadır.
İmar Durumu : Bursa İli,Nilüfer İlçesi,Görükle-Sakarya Mahallesi,5345 ada 2nolu parsel 1/1000 ölçekli Görükle Revizyonu Uygulama İmar Planı kapsamında,bitişik nizam 4 kat Konut Alanında kaldığı Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 10.01.2019 tarih ve 1541 sayılı yazılarından anlaşılmaktadır.
Kıymeti : 300.000,00 TL KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
2 nolu taşınmazın özellikleri : Bursa İli,Nilüfer İlçesi,Maksempınar Mahallesi,Göktaş Mevkii 101 ada 211 nolu parsel 7.179.60 m2 yüzölçümlü Tarla vasıflı taşınmazın;Taşınmazın fiili olarak TARLA, konumundadır..Ancak parsel büyük olduğu için parselin bazı kısımları boş olarak kullanılmaktadır.Köy merkezine 300 metre mesafede,Kayapa-Akçalar-Çalıyoluna 7.2 km mesafededir.Bursa-İzmir yoluna uzakmesafede olup, ulaşımyolubulunduğu için kolay olsa da kış döneminde ve özellikle yağışlı günlerde ulaşımda aksama olma ihtimali bulunmaktadır..Sulama imkanı bulunmamaktadır..Taşınmaz kısmen engebeli olup,,% 5-6 oranında kuzey-güney istikametindemeyillidir ve parseli kuzeyine geldikçe meyil azalmakta ve bu sınır boyunca çalılık ve ağaçlıklar bulunmaktadır.,Boş ekilmeyen kısımlar otluk halini almış kalan kısım hububat ekili tarla şeklinde bir tarım arazisidir. Toprak yapısı,killi-tınlı biraz ağır bünyeli, yamaç arazi toprak yapısına sahiptaşınmazdır..Taşınmazın,erozyon problemi ve toprak işlemeyi engelleyici bir durum olmamakla beraber, kış döneminde kısmen sorun olabilir. Su tutma kapasitesi iyidir.Orta derin profilli toprak yapısına sahip olup drenaj problemi bulunmamaktadır. Çevre arazilerde, taşınmaz çevresinde arpa buğday gibi hububat,yem bitkileri,çilek ve mısır gibi ürün yetiştiriciliği yapılmaktadır..Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapılaşma bulunmamaktadır.Tarla yolu parsele kadar bulunmaktadır. Etrafındaki taşınmazlarda boş tarlalar ağırlıktadır. Taşınmazınyağışlı mevsimlerde makineyle tarım aletleriyle işlemesi zor olabilmektedir. Tarlanın elektriği ve Belediye altyapı hizmetleri bulunmamaktadır.
İmar Durumu : Bursa İli,Nilüfer İlçesi,Maksempınar Mahallesi,101 ada 211nolu parsel 2020 yılı 1/100000 ölçekli Çevre Düzeni Planında Tarım Alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 502.572,00 TLKDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12286 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.