Yazdır

T.C.
BURSA4. İCRA DAİRESİ
2019/2110 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAPU KAYDI ;Bursa İli,Nilüfer İlçesi,Ataevler Mahallesi,1264 ada 3 nolu parsel 3.539.00 m2 yüzölçümlü 40 Daire,2 Dükkanlı Kargir Aparmanda,A blok Zemin Kat 1 nolu bağımsız bölümlü 4/168 arsa paylı Mesken vasıflı taşınmaz,
TAŞINMAZIN İMAR DURUMU; Parsel 1/1000ölçekli Fethiye-İhsaniye Revizyonu Uygulama İmar Planı kapsamında,(Emsal):1.25 olan Ayrık Nizam Konut Alanında kaldığı Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 13.03.2019 tarih ve 33539 yazılarından anlaşılmaktadır.
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :Ataevler-Cumhuriyet Mahallesi,Nilüfer Hatun Caddesi,Güçlü-1 Sitesi No:40 dış kapı nolu,içersinde otoparkı olan,peysaj düzenlemesi yapılmış güvenlikli bir sitede,A ve B bloklardan ibaret zemin+5 katlı olup,her katta 4 daire bulunan,A blok,zemin kat,1 nolu dairedir.Asansörlü,doğalgaz bireysel kombili,26 yıllık binadır. 135.00 m2 brüt alanlı,120.00 m2 net alanlı,daire giriş kapısı çelik kapı,3 oda,1 salon,mutfak,banyo,wc ve 2 balkondan ibarettir.Hol zemini seramik,Oda ve salon zeminleri laminent parke,tavanlar kartonpiyerli,pencereler pvc,mutfakta mermer set altı üstü dolaplar,yerler ve duvarlar seramik kaplı,banyosunda duşakabin,lavabo,klozet mevcut olup yerler ve duvarlar seramik,Wc +lavabo.klozetli,yerler ve duvarlar tavana kadar seramik kaplı,wc.de lavabo,klozet mevcut olup yerler ve duvarlar seramik kaplıdır.Tüm kapılar ahşaptır.Çevresinde aynı tarzda yapılaşmalar bulunduğu,her türlü alt yapı hizmetlerinin (elektrik,su,doğalgaz,ulaşım vb.) olduğu,kamu kurum kuruluş okul,camii vb yerlere yakın konumdadır.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Haciz ve ipotek şerhleri
1. Satış Günü : 11/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 08/06/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adalet Sarayı Zemin Kat A Blok -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2110 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.