Yazdır
BURSA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Beşevler'de 209 m² dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093778
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : BEŞEVLER MAH. / BEŞEVLER
Oda Sayısı : 5+2
: 209
Banyo Sayısı : 3
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 02.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3726 ESAS
Muhammen Bedeli
:
731,500 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
14.02.2020 14:15
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

Taşınmazların satışı:

Artırma ilanı, artırma hazırlıkları ve ilgililere ihtar:

Madde 126 - (Değişik madde: 02.07.2012 - 6352 S.K/Madde 29)

Satış, açık artırma ile yapılır. Birinci ve ikinci ihalenin yapılacağı yer, gün ve saat önceden ilan edilir.
İlan, birinci ihale tarihinden en az bir ay önce yapılır. İlan edilen metnin esasa müessir olmayan maddi hatalar nedeniyle tekrarlanması gerektiğinde, ihale tarihi değiştirilmeksizin hata ilanen düzeltilir. Ancak bu düzeltme ilanının tarihi ile ihale tarihi arasında yedi günden az zaman kalmış ise daha önce ilan edilen günden yedi iş günü sonrası için tespit edilecek günde satış yapılacağı düzeltme ilanında belirtilir. Bu düzeltme ilanı ilgililere ayrıca tebliğ edilmez.
Yapılacak ilana, satılacak şeyin cinsi, mahiyeti, önemli vasıfları, tahmin edilen kıymeti, bulunduğu yer; birinci ve ikinci ihalenin yapılacağı yer, gün ve saat; artırmaya iştirak edeceklerin haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri gerektiği; diğer bilgilerin nereden ve ne suretle öğrenilebileceği hususları yazılır. Ayrıca, ipotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin taşınmaz üzerindeki haklarını, hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını evrakı müsbiteleri ile onbeş gün içinde icra dairesine bildirmeleri gerektiği yazılır; aksi halde, hakları tapu siciliyle sabit olmadıkça, satış bedelinin paylaşmasından hariç kalacakları da ilave edilir. Bu ihtar irtifak hakkı sahiplerine de yapılır.
Açık artırmaya elektronik ortamda teklif verme yoluyla başlanır. Elektronik ortamda teklif verme, birinci ihale tarihinden yirmi gün önce başlar, ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sonunda sona erer; ikinci ihalede ise elektronik ortamda teklif verme birinci ihaleden sonraki beşinci gün başlar, en az yirmi gün sonrası için belirlenecek ikinci ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sonunda sona erer. Elektronik ortamda verilecek teklifler haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde ellisinden az olamaz; teklif vermeden önce, haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde teminat gösterilmesi zorunludur.
Satışa çıkarılan taşınmaz üzerinde hakkı olan alacaklının alacağı yukarıdaki fıkrada yazılı oranda ise artırmaya iştiraki halinde ayrıca pey akçesi ve teminat aranmaz.

114 üncü maddenin ikinci ve üçüncü fıkraları taşınmazın satış ilanı hakkında da uygulanır:
(İlanın şekli, artırmanın tarzı, yer ve günü ve gazete ile yapılıp yapılmıyacağı icra memurluğunca alakadarların menfaatlerine en muvafık geleni nazarı dikkate alınarak tayin olunur. İlanın yurt düzeyinde yayımlanan bir gazete ile yapılmasına karar verilmesi halinde bu ilan satış talebi tarihinde tirajı ellibinin (50.000) üzerinde olan ve yurt düzeyinde dağıtımı yapılan gazetelerden biriyle yapılır).
(Gazete ile yapılacak ilanlara satış şartnamesi eklentileriyle geçirilmeyip, satılacak şeyin cinsi, mahiyeti, önemli vasıfları, muhammen kıymeti, bulunduğu yer ve ikinci artırmanın gün ve saati, satış şartnamesinin vesair bilginin nereden ve ne suretle öğrenilebileceği, talep halinde ve ilanda gösterilen masrafı verilmek şartiyle şartnamenin bir örneğinin gönderilebileceği hususları yazılmakla iktifa olunur. İcra dairesince yapılması zaruri ilanlar dışında, taraflar şartnamenin tamamını, masrafı kendilerine ait olmak üzere, diledikleri vasıtalarla ilan edebilirler. Ancak hususi mahiyetteki bu ilan resmi muameleye tesir etmez. Satış ilanı elektronik ortamda da yapılır).

Ayrıca tebliğler:
Madde 127 - (Değişik madde: 02.07.2012 - 6352 S.K/Madde 30) YÜRÜRLÜK
İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.3.2004.pdf

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

İlan Metni

T.C.
BURSA
10. İCRA DAİRESİ
2019/3726 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Beşevler Mahallesi, 820 ada;9 parselde, B Blok, 8 nolu bağımsız bölümde 5.046,63 m² tapu alanlı, 31 / 1555 arsa paylı ve niteliği ' DÖRT ADET ALTI KATLI BETONARME APARTMAN VE ARSASI 'vasıflı taşınmazın, bağımsız bölüm niteliği Dubleks mesken olan, kat mülkiyeti bulunan, B Blok, 4.kat ve çatı katı, 8 nolu bağımsız bölümün nolu taşınmazın satılarak paraya çevrilmesine kararverilmiştir.Beyan; A, B, C, D Bloklar KM ne çevrilmiştir. E ile F kat irtifaklıdır.
İmar Durumu:NilüferBelediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 03.04.2019 tarih ve E.44028 sayılı yazısında; Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Beşevler Mahallesi, 820 ada; 9 parselde, 1 / 1000 ölçekli Beşevler Revizyonu Uygulama İmar Planında, ayrık nizam,5 ( beş ) kat, E: 1.25, konut alanında kalmakta olduğu, onaylı imar planının yazı ekinde olduğu belirtilmektedir.
Mahalli Durum: Bursa ili, Nilüfer İlçesi, Beşevler Mahallesi, Yıldırım Caddesi, Kılavuz Sokak, Armakent Sitesi, B Blok, Dış Kapı No:3B, İç Kapı No:8 adresinde,Bodrum Kat, Zemin Kat, 4 Normal Kat ve Çatı Katı olmak üzere toplam 7 katlı B.A. karkas nitelikte yapılmıştır.Yerindeyapılan ölçümlerde B Blok, 8 nolu Bağımsız Bölümün; Giriş Katı net kullanım alanı 101,54 m², Giriş Katı brüt kullanım alanı 116,77 m²;Çatı Katı net kullanım alanı 80,21 m², Çatı Katı brüt kullanım alanı 92,24 m²; Toplam net kullanım alanı 181,75 m², Toplam bürüt kullanım alanı 209,00 m²,olarak hesaplanmıştır. Yapının hâlihazır durumu ve diğer teknik özellikleri ise aşağıda belirtilen şekilde tespit edilmiştir. Giriş Katı; salon, 2 adet oda, giysi odası, mutfak, hol, banyo, ebeveyn banyosu, çamaşırlık ve 3 adet balkon mahallerinden teşkil edilmiş olup; salon, 2 adet oda ve giysi odasının zemin kaplamaları laminant parke; mutfak ve holün zemin kaplaması seramik kaplama olup duvarlar saten alçı üzeri saten boyalıdır. Hacimlerin bazı duvarlarında dekoratif duvar kaplamaları bulunmaktadır. Salonun tavan köşelerinde ışık bandı asma tavan uygulaması bulunmaktadır. Mutfakta L alt-üst dolap arasında çimstone tezgâh bulunmaktadır. Banyo, ebeveyn banyo ve çamaşırlık alanı zemin duvar kaplamaları seramik kaplamadır. Banyoda ve ebeveyn duşta küvetli duş kabin bulunmaktadır. Giriş kapısı çelik kapı olup, iç kapılar ahşap panel kapı, pencereler ahşap görünümlü çift camlı pvc profildir. Taşınmazın 3 adet balkonu bulunmakta olup, balkonlarda cam balkon uygulaması bulunmaktadır. Isıtma merkezi sistem panel radyatörler ile yapılmaktadır. Taşınmazda akıllı sistem elektrik altyapısı bulunmaktadır.Çatı Katı; 3 adet oda, hol ve banyo mahallerinden teşkil edilmiş olup; 3 adet oda ve holün zemin kaplamaları laminant parke kaplama olup duvarlar saten alçı üzeri saten boyalıdır. Banyo, alanı zemin duvar kaplamaları seramik kaplamadır.Binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıva üzeri boyalı olup, pencere kenarlarında söve uygulaması bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yapıda ana giriş kapısı alüminyum profil olup, asansör bulunmaktadır. Taşınmaz site içerisinde bulunmakta olup, altı bloktan oluşmaktadır. Site içerisinde kapalı otopark, çocuk oyun alanları, güvenlik ve sosyal donatı alanları bulunmaktadır.Konu taşınmazın içinde bulunduğu yapıda tüm katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle ayrık nizam 5-6 katlı yapılmıştır. Taşınmaz belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz yaklaşık yürüme mesafesinde Yıldırım Caddesine 100 m, İzmir yolu Caddesine 300 m ve Zekai Gümişdiş Ortaokuluna ise 550 m mesafede bulunmaktadır. Kuş uçuşu mesafe ile Bursa Şehir merkezine 8,00 km uzaklıkta bulunmaktadır.Muhammen bedel 731,500,00 tl olup KDV % 18'dir.
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 14:15 - 14:18 arası
2. Satış Günü : 14/02/2020 günü 14:15 - 14:18 arası
Satış Yeri : 1 Nolu satış odası - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3726 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.