Yazdır

T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ


2016/3263 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muş İli Merkez İlçesi Kültür Mah. 67 Ada 221 Parsel Hastane Cad. Mevkii 1. Kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm. Taşınmaz bodrum+zemin+5 kattan oluşan betonarme binanın 1. katının 2 nolu bağımsız bölümünde binanın arka cephesinde bulunmaktadır. Borçlu adına tam hisseli olup tapuda mesken niteliğindedir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Sığ dokulu meskun mahaldedir. Yapılaşma koşullarına sahip merkezi bir alanda ve şehir merkezi içerisinde ve rağbet gören bir yerdedir. Bina imar yoluna tecavüzlüdür ve bina güvenliği azdır. Daire projesinde 1+1 şeklindedir. Dairenin olduğu binada asansör ve kaloriferli ısıtma sistemi vardır.
Adresi : Kültür Mah. Eski Acil Yolu Hastane Cad. Necdetoğulları K:1 D:2 Merkez / MUŞ
Yüzölçümü : 56 m2
Arsa Payı : 35/350
İmar Durumu : İmar planında ve yerleşik alan sınırları içerisindedir.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : AT 67 ada 221 parseldeki binanın 14,10 m²lik kısmı yola tecavüzlüdür. Başkaca bilgiler dosyasındaki ve tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 24/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Muş Adliyesi İcra Müdürlüğü Kalemi- Merkez/Muş
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muş İli Merkez İlçesi Kültür Mah. 67 Ada 221 Parsel Hastane Cad. Mevkii Zemin Kat 11 Nolu Bağımsız Bölüm. Borçlu adına tam hisseli olup tapuda dükkan niteliğindedir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Sığ dokulu meskun mahaldedir. Yapılaşma koşullarına sahip merkezi bir alanda ve şehir merkezi içerisinde ve rağbet gören bir yerdedir. Yol, içme suyu, elektrik, alt yapı tesislerinden yararlanmaktadır. Ancak dış cephesi (camekan vitrin) küçüktür. 4 bölümden oluşmaktadır. Petek sistemi bulunmaktadır. bölümlerin döşemesi laminant parke, duvarları duvar kağıdı ve tavanları havuz desenli alçıpan asma tavan olarak tadil edilmiştir.
Adresi : Eski Acil Yolu Hastane Cad. Lale Eczanesi Yanı No:49 Merkez / MUŞ
Yüzölçümü : 139 m2
Arsa Payı : 36/350
İmar Durumu : İmar planında ve yerleşik alan sınırları içerisindedir.
Kıymeti : 417.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : AT 67 ada 221 parseldeki binanın 14,10 m²lik kısmı yola tecavüzlüdür. Başkaca bilgiler dosyasındaki ve tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/01/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 24/02/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : Muş Adliyesi İcra Müdürlüğü Kalemi-Merkez/Muş
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3263 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.