Yazdır

T.C.
MUĞLA
2. İCRA DAİRESİ

2019/20 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İli, Menteşe İlçesi, 648 Ada, 188 Parsel, Muslihittin Mahallesi 4 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı satışa konu mesken bağımsız bölüm nitelikli taşınmaz içerisinde kiracısı ikamet etmekte olup, Muğla şehir merkezindeki caddelerden biri olan Rıfat Ayaydın Caddesi üzerinde yer almaktadır. Zemin katta yer alan taşınmaz, yan taraftaki sosyal alana bakar, güney ve batı cephelidir. Yapı asansörsüz, doğalgaz yakıtlıdır. Brüt Yaklaşık 103²net (yaklaşık) 90m²dir.Taşınmazın bölümleri: Keşfe konu taşınmaz bir giriş holü ile bu hole açılan 1 salon 2 yatak odası,1 mutfak, 1 banyo ile 1 kilerden oluşur. Odalarda yerler laminant parke duvarlar sıva üzeri plastik boyalıdır, salonda kartonpiyeri bulunur.Koridorda yerler laminant parke, tuvalet, banyo, balkonlar ve mutfakta yerler seramik kaplama, tuvalet banyo duvarları tam boy seramiktir. Mutfak tezgâhı mermeritten, dolapları MDF dir. Giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar Amerikan pres kapı, dış kapı pencere doğramaları PVC den imal edilmiştir.Taşınmaz günün büyük bölümünde güneş almaktadır. Taşınmazın ısınma sistemi doğal gaz, alt yapı sistemi kanalizasyondur. Bina yaşı 33'dür. Satışa konu bağımsız bölüme ait eklenti olarak "Bodrum Katta E 4 Kömürlük" bulunmaktadırç Taşınmazın bulunduğu Muslihittin Mahallesi yaklaşık 12.6 Bin nüfusuyla Merkezin en gelişmiş ve eski mahallelerinden biridir.Muslihittin Mahallesi; çevre bakımından gelişmiş özelliğiyle Menteşe?nin merkezinde yer alan gözde bir mahalledir. Mahallenin önemli caddeleri, Atatürk Bulvarı, Abdi İpekçi Caddesi ve Rıfat Ayaydın Caddesi'dir. Bu nedenle semtteki konutlar oldukça rağbet görmektedir. Muslihittin mahallesinde Şehbal Baydur Aile Sağlık Merkezi bulunmaktadır. Mahallenin 2016 yılı resmi nüfusu 12.686'dır.
Adresi : Muslihittin Mahallesi Rıfat Ayaydın Caddesi No:21 A/Blok Zemin Kat Daire 6 Menteşe / MUĞLA
Yüzölçümü : 1.053,00 m2
Arsa Payı : 34/770
Hisse Payı : Tam Hisse
İmar Durumu : Menteşe Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, E.1673 Sayı ve 30.01.2019Tarihli yazısına göre Menteşe/Muslihittin Mahallesi648 ada, 188 parselin imar durumu şöyledir: Ayrık nizam, 4 kat, Hmax:12.50m, Ön Bahçe 5m, Arka bahçe 5m, TAKS:0,35, KAKS:1,40.
Kıymeti : 303.438,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 02/07/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı Ek Bina Carfoursa Arkası Seba Mobilya Yanı MENTEŞE / MUĞLA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/20 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.