Yazdır

T.C. LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ

2019/310 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Kırklareli İli Lüleburgaz İlçesi Gündoğu mahallesi 453 Ada, 888 Parsel tapuya kayıtlı 577,79 m2 arsa üzerine inşaa edilmiş 2/18 arsa paylı 3.kat 7 nolu bağımsız bölüm-mesken niteliğindeki taşınmazın tamamı satılacaktır. 453 ada 888 parsel numaralı 577,79 m² alanlı Arsa vasıflı ana taşınmaz üzerinde; zemin+4 normal katlı olarak inşa edilmiş, Selim Alkılıç Apartmanı olarak adlandırılmış bina bulunmaktadır. Binanın zemin ve diğer tüm normal katlarında, her katta 2 adet bağımsız bölüm bulunmakta olup toplamda ise binada 10 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Bina dış cephesi; mantolama üzeri dış cephe boyalıdır. Bina ana giriş kapısı cam bölmeli demir doğramadır. Binada asansör ve yangın merdiveni bulunmaktadır.Konu taşınmaz binanın 3. Normal katında yer almakta olup, bina girişine ve merdiven çıkışına göre sol-yanda, asansör çıkışına göre ise; sağ-yan tarafta yer almaktadır. Konu taşınmaz projesine göre; 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc, antre ve 2 balkon hacimlerinden ibaret olup yaklaşık 96,00 m² net (brüt 110 m²) kullanım alanlıdır. Taşınmaz projesine konum ve alan olarak uygun inşa edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı olup iç mekan kapıları; ahşap doğrama, pencereleri ve balkon kapısı; pvc doğramadır. Zeminler; salon, oda, mutfak ve antre hacimlerinde laminat parke kaplama, ıslak hacimlerde ise seramik kaplamadır. Duvarlar; oda hacimlerinde saten boyalı, ıslak hacimlerde ise; fayans kaplamadır. Tavanlar; ıslak hacim haricindeki tüm hacimlerde kartonpiyerli ve tavan boyalıdır. Mutfakta; mutfak dolabı ve tezgahı, banyoda; vitrifiyeler bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu binada ısınma ihtiyacı doğalgaz yakıtlı bireysel kombi sistemi ile karşılanmaktadır.

Adresi :Güneş Mahallesi Koşuyolu Sokak No:65 Selim Alkılıç Apartmanı Kat:3 D:7 Lüleburgaz / KIRKLARELİ

Yüz ölçümü : 110 m2

Arsa Payı : 2/18

Kıymeti : 220.132,10 TL

İmar Durumu : İnşaat tarzı Taşınmaz:(A-5)ayrık nizamda ,taks:0,40ve Hmax:15,50m/5 kat olacak şekilde konut alanı imar plan fonksiyonuna sahiptir.

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Beyan:yönetim planı :19/07/2017

1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 27/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ilet eslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/310 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.