Yazdır

T.C.
KONYA 4. İCRA DAİRESİ
2017/10049 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satış Konusu taşınmaz; Tapuda Konya ili Selçuklu İlçesi,Yazır mahallesi , 192 Cilt, 18912 Sayfa, 16338 Ada, 12 parsel sayılı 818,43 m² yüz ölçümlü Arsa vasıflı ana taşınmaz da , Kat irtifakına göre, Zemin. kat, 6 bağımsız bölümü numaralı, 5/60 arsa paylı Depolu Mesken vasıflı taşınmazdır. Borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmaz Kat İrtifaklıdır.
Parselin imar durum belgesine göre, taşınmaz 1/1000 ölçekli imar planında 2 kat ayrık mesken sahası içerisinde yer almaktadır. Taşınmaz imar parselidir. Üzerindeki yapılaşmaya ait 2012/1396/533 tarih sayılı inşaat ruhsatı vardır.
Taşınmazın bulunduğu bölgenin her türlü alt yapısı tam olup, her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge sosyal ve kültürel yönden gelişmiş bir bölgedir.Ulaşım tramvay ve minibüs gibi toplu taşım araçları ile sağlanmaktadır
Taşınmazın bulunduğu ana bina; bodrum kat, zemin kat, normal 1 kat olmak üzere toplam zemin üstü tek katlı betonarme karkas olarak 2012 yılında yapılmıştır. Ana binanın dış cephesi sıvalı ve boyalı, üzeri ahşap çatılı ve kiremitle kaplı, giriş kapısı alüminyum doğramadan yapılı, doğalgazlı, kısmen çevre düzenlemesi ve açık park alanı yapılmıştır.
Satışa konu 6 bağımsız bölüm nolu daire,zemin katta olup yaklaşık yüzölçümü brüt 87,32 m², net ise; 66,79 m² civarındadır. Dairenin üst katında 1 adet oda, antre, banyo-lav-wc, mutfak nişi bulunmakta olup, profil merdivenle inilen alt dubleks katında da 1 adet oda bulunduğu tespit edilmiştir. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları amerikan panel kapı, pencereleri ise; pvc doğrama olup, pencereleri çift camlıdır. Odaların zeminleri laminant kaplamalıdır. Banyo-lav.-wc'nin zeminleri fayans kaplamadır. Antre ve odaların duvarları alçı sıva üstü plastik boyalı, lavabo-banyo-wc’nin duvarları ise; tavana kadar fayans kaplamadır. Mutfak nişinde; alt ve üst mutfak dolapları ve granit tezgahı, banyoda klozet, duşakabin ve hilton lavabo bulunmaktadır. Isınma şekli; kombi sistem kaloriferli olup, doğalgazlıdır. Balkon cam kapama ile kapatılmıştır.Kuzey batı cepheli olan stüdyo daire açık artırma usulü ile satışı yapılacaktır.


Adresi : Yazır Mahallesi Derman Sokak No: 1/6 Selçuklu/Konya
Arsa Payı : 5/60
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 26/03/2019 günü 14:50 - 15:00 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 14:50 - 15:00 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Z:18-19 İcra Müdürlükleri Mezat Salonu Karatay/KONYA -


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/10049 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.