Yazdır

T.C.

GEBZE 4. İCRA DAİRESİ
2019/1248 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZ
Özellikleri : Kocaeli İli, Gebze İlçesi, Güzeller Mahallesi, 6130 Ada, 1 Parselde bulunan 12.575,31m2 ve ana taşınmaz niteliği blok-1 14 katlı betonarme apartman blok-2 17 katlı betonarme apartman blok-3 15 katlı betonarme apartman olan 3. Blok 9. Kat 48. nolu bağımsız bölümdeki mesken nitelikli dairedir. Tam hisselidir. Dairenin 65/16897 arsa payı vardır. Adres: Gebze ilçesi, Kirazpınarı Mahallesi, Yeni Bağdat Caddesine cepheli binada, 9. Katta asansör inişinden sola dönüldüğünde, soldaki (48) nolu meskendir. Daire, bir oda, salon açık mutfak, banyo-tuvaleti beraber meskendir. Dairenin bulunduğu bina iki asansörlüdür. Daire çelik kapılı ve doğal gaz kombi ısıtmalıdır. Bina açık otoparklı, çocuk oyun parkı, sosyal tesisli ve bahçe düzenlidir. Dairenin net kullanım alanı 51,00m2 olup brüt inşaat alanı 62,00m2'dir. Bina yeni yapıdır. Taşınmaz şehir merkezine yakın konumdadır. Çevresinde yoğun olarak toplu konut türü yapılar mevcuttur. TEM Otoyoluna ve Organize sanayi bölgelerine yakın konumdadır. Ulaşım imkanları iyidir ve tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
İmar Durumu : Taşınmaz imarlı olup konut alanında kalmaktadır.Emsal:1,00 olduğu görülmüştür.
Kıymeti : 132.462,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 28/10/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 22/11/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Gebze Adliyesi 1. Kat B Blok B-116 Mezat Salonu Gebze / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1248 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.