Yazdır

T.C.
KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ

2019/567 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri:Taşınmazın adresi: Kırklareli ili Merkez ilçesi Haticehatun (Kocahıdır) mah. Eski Buzhane Sok. No: 28 Behzat Bey Apt. Normal 3. Kat 7. Nolu konuttur. Taşınmaz tapu kayıtlarında Kırklareli ili Merkez İlçesi Haticehatun mah. Buzhane mevkii 203 ada 41 parsel 3. Normal Kat 7 nolu bağımsız bölüm 8/64 arsa paylı konut nitelikli arsa vasıflı 217,89 m2 yüzölçümlü taşınmazdır. Taşınmaz tam hisseli olup imar durumuna göre şehir imar planı içinde konut alanında kalmaktadır. Bilirkişilerce düzenlenen kıymet takdiri raporuna göre normal 3. kat, 7 no'lu konut 2 oda, salon, mutfak, antre, banyo, duş ve balkon bölümlerinden ibarettir. Salon ve odaların zeminleri lamint parke ile döşelidir. Duvarları saten boyalı, tavanlar tavan boyası ile boyalı olup kartonpiyet mevcuttur. Mutfak, antre, banyo ve balkonun zeminleri seramik ile döşelidir. Banyonun duvarları tavana kadar seramik ile kaplıdır. Banyoda duşakabin, klozet ve lavabo mevcuttur. Mutfakta ahşap dolaplar ve tezgâhı mevcuttur. Giriş kapısı çelik, iç kapılar panel, dış pencereler plastik doğramadır. Isınma şekli doğalgazlıdır (kombili). Elektrik ve suyu mevcuttur. Binada asansör mevcuttur. Taşınmaz 70,65 m2'dir. Şehir merkezine yakın bir mevkiide bulunan 203 Ada 41 parsel tüm belediye hizmetlerinden faydalanabilen bir konumda olup, üzerindeki inşaai faaliyet tamamlanmış, yakın çevresi Konutlar + işyerleri + okul + park + cami olarak inkişaf etmiştir.
Yüzölçümü: 217,89 m2 Arsa Payı : Tam Kıymeti: 150.000,00 TLKDV Oranı : %1
İmar Durumu: Şehir imar planı içinde konut alanında kalmaktadır. Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü: 20/05/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü: 15/06/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri: İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu - MERKEZ/KIRKLARELİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- İş bu satış ilanı İİK. 127 maddesi gereğince tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ hükmündedir. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/567 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.