Yazdır

T.C. KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ
2019/192 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 No'lu Taşınmazın Özellikleri :Kayseri ili, Melikgazi ilçesi, Esentepe Mah. 5645 ada, 5 parselde kayıtlı, 990,74 m2 yüzölçümlü, arsa vasfındaki ana taşınmazın 20/820 arsa paylı zemin kat 1 nolu mesken bağımsız bölümüdür. Ana taşınmaz üzerindeki bina bodrum, zemin ve 4 normal kattan oluşmaktadır. Giriş holünde sensörlü alüminyum doğrama rüzgârlık kapısı mevcuttur. Giriş zemini granit seramik, duvarları saten alçı üzeri plastik boyadır. Yapının normal katlarında 6 mesken, zemin katta 4 mesken ile dükkân vardır. Yapı tek asansörlü, çatılı, dış cephesi mantolama üzeri silikon bazlı dış cephe boyası ile boyalıdır. Yapı yeni olup halen bazı eksiklikleri tamamlanmaktadır. İpotekli mesken bu binanın zemin katındaki 1 nolu bağımsız bölümüdür. Meskenin net kullanım alanı 45,00 m2 dir. 2 oda, antre, banyo-wc'den oluşmaktadır. Günlük odasında mutfak nişi ve dolapları yer almaktadır. Taşınmazın dış kapısı dekoratif çelik, iç kapılar amerikan panel, pencereler ısıcamlı pvc doğramadır. Odalar ile antre zeminleri laminat parke, banyo-wc zemini seramik kaplamadır. Taşınmazda balkon yoktur. Banyo-wc duvarları tavana kadar seramik, diğer duvarlar ise saten alçı üzeri saten boyadır. Banyo-wc tavanı pvc ile ters tavan, odaların tavanı ise alçıpan ile gizli led aydınlatmalı ters tavandır. Mutfak tezgâhı çimstone olup altında ve üstünde dolaplar yer almakta, üst dolap ile tezgah arasındaki duvar cam seramiktir. Odalar ile salon zemini laminat parke, antre ve mutfak ile ıslak hacimli yerler ise seramik kaplamadır. Banyoda duşakabin yer almaktadır. Yapı bireysel doğalgazlı kombi sistemi ile ısıtılmakta cephesi ise doğu olmak üzere tek cephelidir. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Esentepe Mah. Yeni Pazar Çıkmaz Sok. Göbeloğlu 7 Apt. No:22/1 Melikgazi / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında E=1,78 ve Yençok=n özellikli konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 125.000,00 TLKDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/03/2020 günü 10:50 - 10:55 arası2. Satış Günü : 22/04/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ
2 No'lu Taşınmazın Özellikleri :Kayseri ili, Melikgazi ilçesi, Esentepe Mah. 5645 ada, 5 parselde kayıtlı, 990,74 m2 yüzölçümlü, arsa vasfındaki ana taşınmazın 40/820 arsa paylı 3. kat 18 nolu mesken bağımsız bölümüdür. Ana taşınmaz üzerindeki bina bodrum, zemin ve 4 normal kattan oluşmaktadır. Giriş holünde sensörlü alüminyum doğrama rüzgârlık kapısı mevcuttur. Giriş zemini granit seramik, duvarları saten alçı üzeri plastik boyadır. Yapının normal katlarında 6 mesken, zemin katta 4 mesken ile dükkân vardır. Yapı tek asansörlü, çatılı, dış cephesi mantolama üzeri silikon bazlı dış cephe boyası ile boyalıdır. Yapı yeni olup halen bazı eksiklikleri tamamlanmaktadır. İpotekli mesken bu binanın 3. katındaki 18 nolu bağımsız bölümüdür. Meskenin net kullanım alanı 80,00 m2 dir. 2 oda, salon, mutfak, antre, banyo, wc-lavabo ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. Salon, odalar, mutfak ve antre zeminleri laminat parke, ıslak hacimler seramik kaplama, wc-lavabo ile banyo duvarları tavana kadar seramik, diğer duvarlar saten alçı üzeri saten boyadır. Banyo, wc-lavabo tavanı pvc kaplamalı ters tavan, diğer tavanlar alçıpan ile gizli led aydınlatmalı ters tavandır. Taşınmazın dış kapısı dekoratif çelik, iç kapılar amerikan panel, pencereler ise ısıcamlı pvc doğramadır. Mutfak tezgâhı çimstone olup altında ve üstünde laminat dolaplar vardır. Üst dolap ile tezgâh arası duvar cam seramik kaplamadır. Banyoda duşakabin yer almaktadır. Yapı bireysel doğalgazlı kombi sistemi ile ısıtılmakta cephesi ise doğu, güney ve batı olmak üzere 3 cephelidir. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Esentepe Mah. Yeni Pazar Çıkmaz Sok. Göbeloğlu 7 Apt. No:22/18 Melikgazi / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında E=1,78 ve Yençok=n özellikli konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 250.000,00 TLKDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası2. Satış Günü : 22/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/192 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.