Yazdır
KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Melikgazi'de 130 m2 daire icradan satılıktır (Çoklu satış)

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111659
Şehir : Kayseri
: 130
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 10
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/92 Esas
Muhammen Bedeli
:
330,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.02.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
18.03.2020 10:30
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

Taşınmazların satışı:

Artırma ilanı, artırma hazırlıkları ve ilgililere ihtar:

Madde 126 - (Değişik madde: 02.07.2012 - 6352 S.K/Madde 29)

Satış, açık artırma ile yapılır. Birinci ve ikinci ihalenin yapılacağı yer, gün ve saat önceden ilan edilir.
İlan, birinci ihale tarihinden en az bir ay önce yapılır. İlan edilen metnin esasa müessir olmayan maddi hatalar nedeniyle tekrarlanması gerektiğinde, ihale tarihi değiştirilmeksizin hata ilanen düzeltilir. Ancak bu düzeltme ilanının tarihi ile ihale tarihi arasında yedi günden az zaman kalmış ise daha önce ilan edilen günden yedi iş günü sonrası için tespit edilecek günde satış yapılacağı düzeltme ilanında belirtilir. Bu düzeltme ilanı ilgililere ayrıca tebliğ edilmez.
Yapılacak ilana, satılacak şeyin cinsi, mahiyeti, önemli vasıfları, tahmin edilen kıymeti, bulunduğu yer; birinci ve ikinci ihalenin yapılacağı yer, gün ve saat; artırmaya iştirak edeceklerin haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri gerektiği; diğer bilgilerin nereden ve ne suretle öğrenilebileceği hususları yazılır. Ayrıca, ipotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin taşınmaz üzerindeki haklarını, hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını evrakı müsbiteleri ile onbeş gün içinde icra dairesine bildirmeleri gerektiği yazılır; aksi halde, hakları tapu siciliyle sabit olmadıkça, satış bedelinin paylaşmasından hariç kalacakları da ilave edilir. Bu ihtar irtifak hakkı sahiplerine de yapılır.
Açık artırmaya elektronik ortamda teklif verme yoluyla başlanır. Elektronik ortamda teklif verme, birinci ihale tarihinden yirmi gün önce başlar, ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sonunda sona erer; ikinci ihalede ise elektronik ortamda teklif verme birinci ihaleden sonraki beşinci gün başlar, en az yirmi gün sonrası için belirlenecek ikinci ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sonunda sona erer. Elektronik ortamda verilecek teklifler haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde ellisinden az olamaz; teklif vermeden önce, haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde teminat gösterilmesi zorunludur.
Satışa çıkarılan taşınmaz üzerinde hakkı olan alacaklının alacağı yukarıdaki fıkrada yazılı oranda ise artırmaya iştiraki halinde ayrıca pey akçesi ve teminat aranmaz.

114 üncü maddenin ikinci ve üçüncü fıkraları taşınmazın satış ilanı hakkında da uygulanır:
(İlanın şekli, artırmanın tarzı, yer ve günü ve gazete ile yapılıp yapılmıyacağı icra memurluğunca alakadarların menfaatlerine en muvafık geleni nazarı dikkate alınarak tayin olunur. İlanın yurt düzeyinde yayımlanan bir gazete ile yapılmasına karar verilmesi halinde bu ilan satış talebi tarihinde tirajı ellibinin (50.000) üzerinde olan ve yurt düzeyinde dağıtımı yapılan gazetelerden biriyle yapılır).
(Gazete ile yapılacak ilanlara satış şartnamesi eklentileriyle geçirilmeyip, satılacak şeyin cinsi, mahiyeti, önemli vasıfları, muhammen kıymeti, bulunduğu yer ve ikinci artırmanın gün ve saati, satış şartnamesinin vesair bilginin nereden ve ne suretle öğrenilebileceği, talep halinde ve ilanda gösterilen masrafı verilmek şartiyle şartnamenin bir örneğinin gönderilebileceği hususları yazılmakla iktifa olunur. İcra dairesince yapılması zaruri ilanlar dışında, taraflar şartnamenin tamamını, masrafı kendilerine ait olmak üzere, diledikleri vasıtalarla ilan edebilirler. Ancak hususi mahiyetteki bu ilan resmi muameleye tesir etmez. Satış ilanı elektronik ortamda da yapılır).

Ayrıca tebliğler:
Madde 127 - (Değişik madde: 02.07.2012 - 6352 S.K/Madde 30) YÜRÜRLÜK
İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.3.2004.pdf

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

İlan Metni

T.C. KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ
2019/92 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 No'lu Taşınmazın Özellikleri :Kayseri ili, Melikgazi ilçesi, Melikgazi Mah. 2325 ada, 2 parselde kayıtlı, 2.310,10 m2 yüzölçümlü, 18/800 arsa paylı, arsa vasfındaki ana taşınmazın 8. kat 35 nolu bağımsız bölümünde kayıtlı mesken vasfındaki taşınmazdır. Ana taşınmaz üzerindeki bina bodrum, zemin ve 10 normal kattan oluşmaktadır. Betonarme karkas sistemi ile inşa edilmiştir. Zemin kat da dahil olmak üzere katta 4 daire bulunmaktadır. Bina yaklaşık 25-30 yıllıktır. Isıtma sistemi merkezi doğalgazdır. Dış cephe mantolama yapılı olup sıva üzeri boyalıdır. Bina girişi alüminyum doğrama manuel kapıdan yapılmaktadır. Bina içerisinde rüzgarlık olarak alüminyum doğrama otomatik kapı bulunmaktadır. Bina içerisinde zeminler ve duvar mermer kaplı olup tavan boyalıdır.Yapıda tek asansör bulunmaktadır. İpotekli bağımsız bölüm bu binanın 8. katındaki 35 nolu meskendir. Mesken Güney ve Doğu olmak üzere 2 cephelidir. 1 salon, 3 oda, mutfak, 2 balkon, lavabo, 1 banyo, antre ve holden oluşmaktadır. Mutfak balkonu, duvarı yıkılarak mutfağa katılmış durumdadır. Daireye girişinde çelik kapı bulunmaktadır. Daire içi kapılar Amerikan panel türüdür. Daire içerisinde ıslak mahal zeminleri seramik kaplı olup oda zeminleri laminant parke kaplıdır. Daireye ait odalar sıva üzeri boyadır. Banyo ve lavabo düşük tavanlıdır, banyoda duşakabin mevcuttur. Odalarda dekoratif kartonpiyer uygulaması vardır.Banyoda duşakabin mevcuttur. Mutfakta, tezgâh üst ve altında ahşap dolap bulunmaktadır. PVC pencereler bulunmaktadır.Net kullanım alanı yaklaşık 130 m2 dir. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Alpaslan Mh. Akçıra Sk. Ata Apt. No:3/35 Melikgazi / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında K7 25/30 kütle parsel yapılaşma şartlarına sahip konut alanı içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 330.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası2. Satış Günü : 18/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ
2 No'lu Taşınmazın Özellikleri :Kayseri ili, Melikgazi ilçesi, Köşkdağı Mah. 6672 ada, 7 parselde kayıtlı, 4.429,57 m2 yüzölçümlü, 5000/442957 arsa paylı,iki bloklu onbeş katlı betonarme apartman ve arsası vasfındaki ana taşınmazın B Blok 11. kat A Girişi 21 nolu bağımsız bölümünde kayıtlı mesken vasfındaki taşınmazdır. Ana taşınmaz üzerindeki bina bodrum, zemin ve 13 Normal kattan oluşmaktadır. Betonarme karkas sistemi ile bitişik nizam olarak inşa edilmiştir. Katta 2 daire olmak üzere toplam 26 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina yaklaşık 4-5 yıllıktır. Isıtma sistemi merkezi doğalgazdır. Dış cephe mantolama yapılı olup sıva üzeri boyalıdır. Bina girişi alüminyum doğrama otomatik kapıdan yapılmaktadır. Bina içerisinde rüzgarlık olarak alüminyum doğrama otomatik kapı bulunmaktadır. Bina içerisinde zeminler mermer kaplı olup duvarlar boyadır. Ters tavan spot aydınlatma kullanılmıştır. Yapıda çift asansör bulunmaktadır. İpotekli bağımsız bölüm bu binanın 11. katındaki 21 nolu meskendir. Mesken güneydoğu, güneybatı ve kuzeybatı olmak üzere 3 cephelidir. 1 salon, 3 oda, mutfak, 1 balkon, lavabo, banyo, ebeveyn duş, antre ve holden oluşmaktadır. Daireye girişinde dekoratif çelik kapı bulunmaktadır. Daire içi kapılar Amerikan panel türüdür. Daire içerisinde ıslak mahal zeminleri seramik kaplı olup oda zeminleri laminant parke kaplıdır.Daireye ait odalar kısmen kağıt kaplı olup kısmen saten alçı üzeri boyadır. Banyolar ve lavabo pvc kaplı düşük tavanlıdır. Odalarda duvar tavan birleşim köşelerinde dekoratif ters tavan uygulaması vardır.Banyoda duşakabin mevcuttur. Mutfakta, tezgâh üst ve altında ahşap dolap bulunmaktadır. Ahşap görünüm PVC pencereler bulunmaktadır. Balkon, cam kaplama ile kapatılmıştır. Net kullanım alanı yaklaşık 140 m2 dir. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Köşk Mh. Kışla Cd. Doğa Park Apt A Blok No:19/21 Melikgazi / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında A4 ayrık nizam dört katlı serbest düzen yapılaşma şartlarına sahip konut alanı içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 430.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/02/2020 günü 10:40 - 10:45 arası2. Satış Günü : 18/03/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/92 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)