Yazdır

T.C.

KAYSERİ 2. İCRA DAİRESİ

2019/85 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :Kayseri İli Hacılar İlçesi Karpuz sekisi Mahallesi,Hürmetçi Mevki,4263 Ada 8 Parselde bulunan 681,89 m2 yüzölçümlü arsa satışa konudur. Arsa İZZET KAÇAN a aittir.Tapu kaydında taşınmaz arsa gözüksede keşif günü itibari ile üzerinde 2 katlı bir ev bulunmaktadır.Arsa Hacılar Belediyesinin imar planı içerisinde alt ve üst yapı imkanlarından yararlanır durumda %2-4 eğimli doğudan yola cepheli güneyden parka cepheli diğer yönlerden komşu parselle sınırdaştır.1/1000 ölçekli uygulama imar planı gereği ayrık nizam 2 katlı konut alanında kalmaktadır.Taşınmaz arsası Karpuzsekisi Mustafa Tatar İlkokuluna 180 metre, Karpuzsekisi camine 140 metre organize sanayi bölgesine 3,5km,Cumhuriyet Meydanına 15,6km, uzaklıkta,taşınmazın bitişik ve yakın çevresinde az katlı köy evleri mevcut.Parsel üzerinde bulunan 2 katlı ev ise+1 normal+çatı katlı zemin katı ahır, depo ve garaj mahallerinden oluşan mekan duvarları sıvasız 2b yapı sınıflı %20 eksik imalat oranlı yaklaşık 165 m2 inşaat alanlıdır. Meskenim 1.katı 3 oda 1 salon banyo tuvalet mutfaktan ibaret çelik giriş kapılı amerikan panel iç kapılı pvc pencereli soba ile ısıtılan zemin laminant parke iç duvarları ince sıva üzeri badanalı,dış duvarları sıvasız ıslak mekan zemin ve duvarları kaba sıvalı 3 a yapı sınıflı %15 yıpranma oranı mevcut,taşınmazın çatı katı ise inşaat halinde sadece dış duvarları kısmen yapılmış tavan kaplaması yoktur.Çatı katı 3a yapı sınıflı %90 eksik imalat oranlı yaklaşık 165m2 inşaat alanlıdır.

Adresi : Karpuzsekisi Mahallesi,Karpuzsekisi Orman Köyü Küme Evleri No:199 Hacılar Kayseri

Kıymeti : 320.140,70 TL
KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler :tapu kaydındaki gibidir dosyasında

1. Satış Günü : 19/12/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 14/01/2020 günü 11:15 - 11:20 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/85 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.