Yazdır
KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kartepe/Çiftlik Mahallesi'nde daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01011043
Şehir : Kocaeli / Kartepe
Semt-Mahalle : UZUNÇİFTLİK MAH. / UZUNÇİFTLİK
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 14.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/62 Talimat
Muhammen Bedeli
:
184,337 TL
Birinci Satış Günü
:
20.08.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
16.09.2019 11:15
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

Taşınmazların satışı:

Artırma ilanı, artırma hazırlıkları ve ilgililere ihtar:

Madde 126 - (Değişik madde: 02.07.2012 - 6352 S.K/Madde 29)

Satış, açık artırma ile yapılır. Birinci ve ikinci ihalenin yapılacağı yer, gün ve saat önceden ilan edilir.
İlan, birinci ihale tarihinden en az bir ay önce yapılır. İlan edilen metnin esasa müessir olmayan maddi hatalar nedeniyle tekrarlanması gerektiğinde, ihale tarihi değiştirilmeksizin hata ilanen düzeltilir. Ancak bu düzeltme ilanının tarihi ile ihale tarihi arasında yedi günden az zaman kalmış ise daha önce ilan edilen günden yedi iş günü sonrası için tespit edilecek günde satış yapılacağı düzeltme ilanında belirtilir. Bu düzeltme ilanı ilgililere ayrıca tebliğ edilmez.
Yapılacak ilana, satılacak şeyin cinsi, mahiyeti, önemli vasıfları, tahmin edilen kıymeti, bulunduğu yer; birinci ve ikinci ihalenin yapılacağı yer, gün ve saat; artırmaya iştirak edeceklerin haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri gerektiği; diğer bilgilerin nereden ve ne suretle öğrenilebileceği hususları yazılır. Ayrıca, ipotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin taşınmaz üzerindeki haklarını, hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını evrakı müsbiteleri ile onbeş gün içinde icra dairesine bildirmeleri gerektiği yazılır; aksi halde, hakları tapu siciliyle sabit olmadıkça, satış bedelinin paylaşmasından hariç kalacakları da ilave edilir. Bu ihtar irtifak hakkı sahiplerine de yapılır.
Açık artırmaya elektronik ortamda teklif verme yoluyla başlanır. Elektronik ortamda teklif verme, birinci ihale tarihinden yirmi gün önce başlar, ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sonunda sona erer; ikinci ihalede ise elektronik ortamda teklif verme birinci ihaleden sonraki beşinci gün başlar, en az yirmi gün sonrası için belirlenecek ikinci ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sonunda sona erer. Elektronik ortamda verilecek teklifler haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde ellisinden az olamaz; teklif vermeden önce, haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde teminat gösterilmesi zorunludur.
Satışa çıkarılan taşınmaz üzerinde hakkı olan alacaklının alacağı yukarıdaki fıkrada yazılı oranda ise artırmaya iştiraki halinde ayrıca pey akçesi ve teminat aranmaz.

114 üncü maddenin ikinci ve üçüncü fıkraları taşınmazın satış ilanı hakkında da uygulanır:
(İlanın şekli, artırmanın tarzı, yer ve günü ve gazete ile yapılıp yapılmıyacağı icra memurluğunca alakadarların menfaatlerine en muvafık geleni nazarı dikkate alınarak tayin olunur. İlanın yurt düzeyinde yayımlanan bir gazete ile yapılmasına karar verilmesi halinde bu ilan satış talebi tarihinde tirajı ellibinin (50.000) üzerinde olan ve yurt düzeyinde dağıtımı yapılan gazetelerden biriyle yapılır).
(Gazete ile yapılacak ilanlara satış şartnamesi eklentileriyle geçirilmeyip, satılacak şeyin cinsi, mahiyeti, önemli vasıfları, muhammen kıymeti, bulunduğu yer ve ikinci artırmanın gün ve saati, satış şartnamesinin vesair bilginin nereden ve ne suretle öğrenilebileceği, talep halinde ve ilanda gösterilen masrafı verilmek şartiyle şartnamenin bir örneğinin gönderilebileceği hususları yazılmakla iktifa olunur. İcra dairesince yapılması zaruri ilanlar dışında, taraflar şartnamenin tamamını, masrafı kendilerine ait olmak üzere, diledikleri vasıtalarla ilan edebilirler. Ancak hususi mahiyetteki bu ilan resmi muameleye tesir etmez. Satış ilanı elektronik ortamda da yapılır).

Ayrıca tebliğler:
Madde 127 - (Değişik madde: 02.07.2012 - 6352 S.K/Madde 30) YÜRÜRLÜK
İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.3.2004.pdf

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

İlan Metni

T.C. KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ

2019/62 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Kartepe İlçe, 540 Ada, 2 Parsel, Ş.ÇİFTLİK Mahalle, G24A22D3D2 Pafta, Zemin Kat; 3 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz ;İzmit-Sakarya D100 karayolunun 11.km.'sinde yer alan Özdilek AVM önünde yer alan trafik ışıklarından kuzeyyönde 50 m. Kadar ilerlenip sağ kol yönümüzde kalan Rauf DENKTAŞ Caddesine dönülür. Rauf DENKTAŞ Caddesinde doğu yönde 200 m. Kadar ilerlenip sol kol yönümüzde kalan Gökçe Sokağına sapılır. Gökçe Sokağında kuzey yönde 200 m. İlerlenip sağ kol yönümüzde kalan Lozan Sokağına geçilerek ulaşılır. Konu taşınmaz Sokağın güney yönünde konumlu 12 kapı numaralı Baştürk apartmanında yer almaktadır. Taşınmazın çevresinde 1999 depreminde mağdur olan vatandaşlar için devlet tarafından yapılan kalıcı konutlar ile 3-4 katlı apartman tarzı ve boş arazi parçaları bulunmaktadır. Bölgede tüm alt yapı hizmetleri tam olup, ulaşım problemi bulunmamaktadır.Konu taşınmaz ; 1213,82 m2 alanlı arsa üzerinde ayrık yapı nizamında, betonarme yapım tekniği ile yapılmış 1 zemin kat, 2 normal kat ve 1 çatı katından oluşan 4 katlı Baştürk apartmanında yer almaktadır. Bina zemin ve 1.katında 3'er mesken, 2.kat ve çatı katında 6 dubleks mesken yer almaktadır. Binaya kuzey cepheden zemin kat seviyesinden demir doğrama kapı ile girilmektedir. Bina merdiven evi tabanı, basamak ve rıhtları mermer kaplamalıdır. Bina dış cephesi akrilik boyalı, çatısı ondüline kaplamalıdır. Konu mülk ; Binaya giriş cephesinden baktığımızda sol kol yönümüzde kuzey , güney ve doğu cepheli olarak zemin katta konumlanmış 3 b.bölüm nolu ''MESKEN'' dir. Kartepe tapu müdürlüğü arşivinde yer alan kat irtifakına esas mimari proje ve mahallinde yapılan ölçümlerimize göre brüt 115 m2 , net 105 m2 alanlı olup mutfak nişli salon, 3 oda, banyo, wc, antre ve 2 terastan oluşmaktadır. Taşınmazda salon, 3 oda ve antre tabanı lamine parke kaplamalı, duvarları saten boyalı, tavanları beyaz badanalıdır. Banyo ve wc taban ve duvarları seramik kaplamalı, tavanları beyaz badanalıdır. Taşınmazın giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap panel, pencereleri pvc mamulüdür. Taşınmazın ısınması doğalgazlı kombilidir. Taşınmaz bakımlıdır. Ana taşınmaz arsa 14.06.2017 Tarihli 1/1000 ölçekli Kartepe Belediyesi Uygulama İmar Planında" Konut Alanı" kalmaktadır. Yapılaşma koşulları; TAKS:0,25-KAKS:0,75 Hmax: 9,50 metre olarak belirtilmiştir.Mevcut imar paftasına göre parselin terki yoktur. Bina inşasına 30.10.2012 tarih ve 388 sayılı yapı ruhsatı ile başlanılmış, binanın tamamına 08.09.2016 tarih ve 269 sayılı yapı kullanmaz izin belgesi düzenlenmiştir.
Adresi : Uzunçiftlik Mah. Lozan Sk. No:12 Baştürk Apt. Zemin Kat, D:3 Kartepe
Yüzölçümü : 1.213,82 m2
Arsa Payı : 10/116
İmar Durumu : İmar planında konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 184.337,79 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 20/08/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 16/09/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/62 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.