Yazdır

T.C.
ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ
2016/1339 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa İli Karaköprü İlçesi Karaköprü Mah. 2339 Ada 1 Nolu Parselde kayıtlı 5.009,78 m2 yüz ölçümlü Arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde 10/900 arsa paylı, A Blok 3.Kat 8. Nolu Bağımsız Bölüm Numaralı Daire nitelikli taşınmaz.
Özellikleri : Satış konusu taşınmazın bulunduğu bina 5.009,78 m² alanlı arsa üzerinde 8 Bloktan oluşan bir kooperatif sitesi içerisinde bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu blok parselin kuzeybatısında yer alan bloktur. Bina betonarme karkas yapı tarzında, 3B yapı sınıfında bodrum + zemin + 4 normal kat olmak üzere toplamda 6 katlı olarak inşa edilmiştir. Binaya giriş bodrum kat kotundan ve doğu cepheden sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı demir doğrama olup girişte zeminler mermer kaplama, duvarlar plastik boyalıdır. Merdiven korkulukları demir doğramadır. Bina dış cephesi akrilik boyalıdır. Binada asansör bulunmamaktadır. Bina ruhsatı 28/11/2005 tarihinde Karaköprü Belediyesi tarafından verilmiştir. Satış konusu 8 bağımsız bölüm numaralı taşınmaz, binanın 3. normal katında bina girişine göre sol tarafta konumlu doğu, batı ve güney cepheli meskendir. Taşınmaz projesine göre 120,00 m2 kullanım alanına sahip olup, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc, antre, 2 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Daire giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap, pencereler pvc doğramadır. Zeminler tüm hacimlerde seramik kaplama, duvarlar kuru hacimlerde plastik boyalı, ıslak hacimlerde seramik kaplıdır. Mutfak dolabı suntalam tezgah mermerdir. Onaylı mimari proje görünüş isimlendirmeleri hatalı yazılmış olup taşınmazın konumu kat planı ile uyumludur.
Adresi : Narlıkuyu Mah. 109. Sok. Beykent Sitesi, 1. Blok 2/8 Karaköprü/Şanlıurfa
Yüzölçümü : 120,00 m2
Arsa Payı : 10/900
İmar Durumu : Ayrık Nizam 5 kat; Taks:0,30; Kaks: 1,50; Ön Bahçe Mesafesi: 5,00 m; Yan Bahçe Mesafesi: 3,00 m yapılaşma koşullarına sahip olup belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 24/09/2019 günü 10:35 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 21/10/2019 günü 10:35 - 10:40 arası
Satış Yeri : Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No:204İl Göç İdaresi Karşısı Glütensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat (Konferans Salonu) Haliliye/Şanlıurfa
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1339 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.