Yazdır

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2019/934 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Kapaklı İlçe, 486 Ada, 7 Parsel, KAPAKLI Mahalle/Köy, 5 Nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz mesken Kapaklı İlçesi, 486 ada, 7 parsel tapu kaydında 268 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan yapı; zemin+3 normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dışı mantolama ile kaplı dış cephe boyalıdır. Doğalgaz sistemi çekilmiştir. Asansör yoktur.Merdivenler mermer, korkulukları demir doğramadır. Mesken binanın 2. katında ,girişine göre sol kısımda yer alıp, onaylı mimari projesine göre: 2 oda, salon, mutfak,antre,banyo,wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşmakta olup belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır.Bahsi geçen 5. No.lu mesken de malik ikamet etmekte olup net 70 m2,brüt 85 m2 kullanım alanına sahiptir.Duvarlar alçı sıva, saten boyalı, tavanlar tavan boyalı köşeler kartonpiyerlidir. Odaların zeminleri laminat parke , antre,mutfak,banyo kalebodur ile döşelidir. Meskenin pencereleri ısıcamlı plastik doğrama, iç kapıları amerikan panel,dış kapısı çeliktir.Mutfakta profil kapaklı mutfak dolabı granit tezgah mevcuttur.Meskenin ısınması doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır. Mesken Kapaklı ilçesi içinde yolu beton kaplama olup ulaşım imkânına sahiptir.
Adresi : Cumhuriyet Mah. Anıt Sok. No:14 (TapudaKapaklı Mah. 486 Ada 7 Parsel 2.Kat 5 Nolu Bb) Kapaklı / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 268 m2 Arsa Payı : 30/180
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında konut alanında kalmakta olup ayrık nizam ,4 kat yapılaşma şartlarına sahiptir.
Kıymeti : 126.000,00 TLKDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 20/10/2010 tarihli yönetim planı
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/934 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.