Yazdır

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ

2018/33973 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Onikişubat İlçe, 1934 Ada, 2 Parsel, SERİNTEPE Mahalle/Köy, Tavşantepe Mevkii, 23 Nolu Bağımsız Bölüm Zemin tipi kat mülkiyeti ana taşınmaz nitelik dokuzar katlı iki bloklu kırk meskenli beş dükkanlı avlulu kargir bina B Blok 6. kat 23 nolu bağımsız bölüm meskendir. Hissesi tamdır. Kahramanmaraş ili Serintepe ( Necip Fazıl mah. ) mahallesi Necip Fazıl Kısakürek Bulvarı No:90 da bulunan Samanyolu Apt. B Blok 6. kat ( yerinde 6. kat 20 nolu) 23 nolu meskendir. Saman yolu apt. bodrum kat+ Zemin+ 7 normal kat olmak üzere 9 katlıdır. Cinsi betonarme karkastır. Asansör mevcuttur. Bodrum katta kazan dairesi+müştemilat+ sığınak işyerleri mevcuttur. Zemin katta ve 7 normal katlarda Her katta 3 adet mesken vardır. Meskenin cephesi Güney olup bulvara bakmaktadır. Meskenin oturum alanı inşaat ruhsatına göre 125.0 m2 dir Girişte hol + WC +mutfak + kiler+ oturma odası+ salon+ yatak odası+ yatak odası mevcut olup Mutfak+oturma odasına bakan balkon bulunmaktadır. Yer döşemeleri Banyo WC balkonlar seramik diğer mekanlar ahşap parkedir. ( banyo + WC+mutfak alnı fayans kaplamadır. ) Duvarlar yağlı boya tavan plastik boyadır. Wc Banyoda lavabo tavanda kartonpiyer vardır.Mutfakta mermer tezgah tezgah alt ve üst dolap mevcuttur. Giriş kapısı çelik kapı iç kapılar ahşap pencereler P.V:C dir. Girişte vestiyer yatak odalarında dolap mevcuttur. Isınma sistemi kombili doğal gazlıdır. Mutfakta doğalgaz sistemi vardır. Ulaşımı kolaydır. Alt yapısı vardır. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Çevre duvarı bahçe tanzimi açık otoparkı vardır. Hali hazırda kullanılmaktadır. Yapı kullanma izni 1992 yılında alınmış olup yapım süresi de göz önünde bulundurulduğunda 26 yıllıktır.
Adresi : Serintepe(Necip Fazıl mah) mah. Necip Fazıl Kısakürek Bulvarı No; 90
Yüzölçümü : 3.973 m2 Arsa Payı : 260/10000
İmar Durumu : Var,İnşaat tarzı İmar planı içerisinde olup, E 1.70Max 10katlı karma kullanım alanındadır.

Kıymeti : 203.000,00 TLKDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz üzerinde ihtiyati tedbir şerhleri bulunup icra satışına engel değildir, ancak taşınmazın tescil aşamasında ilgili tapu müdürlüğünde yaşanacak sıkıntılardan müdürlüğümüz sorumlu değildir.
1. Satış Günü : 13/05/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 09/06/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri :Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat mezat salonu MERKEZ / KAHRAMANMARAŞ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Yeteri kadar satış ilanının hazırlanarak ilgililere tebliğine, İİK 127. Maddesi gereğince "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, iş bu ilan tebligat yapılması gerekipte tebligat yapılamayanlara ilanan tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/33973 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.