Yazdır

T.C.

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ

2019/90 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Onikişubat İlçe, 5067 Ada, 5 Parsel, HAYRULLAH Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Zemin Tipi Kat İrtifakı , Ana Taşınmaz Nitelik ARSA dır. Taşınmaz B Blok 1. Kat 2 nolu bağımsız bölüm Konuttur. Hissesi 1/1 dir. Kahramanmaraş İli, Onikişubat İlçesi, Hayrullah Mah. (Şazi Bey Mah. 64002. Sok. No: 23), 5067 ada 5 nolu parselde bulunan DİLSUDE SİTESİ B BLOK 1. kat 2 nolu bağımsız konuttur. Dilsude Sitesi B Blok 2.Bodrum Kat+ 1.Bodrum Kat+ Zemin Kat+ 7. Normal Kattan oluşan 10 Katlı binadır. Yapı cinsi Betonarme karkastır. Isınma sistemi doğalgaz kaloriferlidir. Borçluya ait konut Güney- Kuzey- Batı cephelidir. Yapı İlk Ruhsat tarihi 09.02.2010 olup İnşaat ruhsatına göre Oturum Alanı 150 m2 dir. Her katta 2 adet konut vardır.Girişte Antre+ hol+ oturma odası+ salon+ mutfak+ ebeveyn yatak odası+ çocuk yatak odası+ banyo+ wc+ duş ve 3 adet balkon bulunmaktadır. Yer döşemesi ıslak hacimler, mutfak ve hol seramik olup diğer mekanlar ahşap parkedir. Duvarlar alçı sıva üzeri saten boyadır. Tavan plastik boyadır, tavanda kartonpiyer vardır. Giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap, pencereler p.v.c. dir. Banyo ve wc duvarları fayans kaplamadır. Girişte vestiyer, mutfakta tezgah ve dolapları mevcuttur. Alt yapısı vardır ve Belediyenin yol, su, ulaşım, çöp toplama ve benzeri hizmetlerinden faydalanmaktadır. Yapı Kullanma İzin Belgesi tarihi 2017 yılı olup yapı 0-3 yıllıktır.Çevre duvarı ve açık otoparkı vardır. Hali hazırda kullanılmaktadır.
Yüzölçümü : 2.382,60 m2 Arsa Payı : 80/11295
İmar Durumu : Var, İmar PlanındaK-8 ( Kitle nizam 8 Katlı) olarak tanımlıdır.
Kıymeti : 240.129,20 TL KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/03/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 31/03/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat İhale Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/90 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.