Yazdır

T.C.
TİRE
İCRA DAİRESİ
2019/397 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
(İİK nın 133.m. gereğince)
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Tire İlçe, Yeni mahalle Karıkkova mevkii 1208 Ada, 2 Parsel, i, A Blok 1.kat 5 nolu bağımsız bölüm .Borçlunun hissesi tamdır.Doğu, batı ve güneyden cadde cephelidir.Şehir merkezine uzak , hastane ve okullara ve alış veriş merkezlerine yakın mesafededir.Kamu kurum ve sosyal mekanlara yürüme mesafesinde , her türlü alt yapı ve belediye hizmetlerinden yararlanmakta , binada asansör yoktur otopark bulunmaktadır.Ana taşınmaz üzerinde 3 blok bulunmaktadır. Ana parsel arsa niteliğinde , bağımsız bölümler kat irtifaklı tapuludur.Eklenti olarak kömürlük bulunmaktadır.Çatıda kiremit kaplı, bina giriş ve merdiven boşluğu çok rahat kullanılır durumdadır.3+1 ve 120,00 m² oldukça bakımlıdır.Islak zeminler fayans ve diğer kısımlar, kısmen tahta kısmen laminant kaplıdır.Ankastre mutfaktır. Doğalgazlı kaloriferlidir. Mutfak balkonu bulunmaktadır.
Adresi : Hürriyet mh Orhan AKSAY cd n:7
Yüzölçümü : 3.211,00 m2
Arsa Payı : 30/1050
İmar Durumu :Ayrık nizam betonarme 3 katlı 3 blok E:0.25 yapılaşma iznine tabidir
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı, T.C. Ziraat Bankasının ipoteği
Satış Günü : 30/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası (İİK nın 133.m. gereğince)
Satış Yeri : Tire Belediyesi hizmet binası bodrum kat meclis ve nikah salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale İİK nın 133.m.gereğince açık artırma suretiyle yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartıyla ihale olunur.Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/397 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.