Yazdır
İZMİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Bornova'da 3+1 daire icradan satılıktır

İZMİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01021744
Şehir : İzmir / Bornova
Semt-Mahalle : ERZENE MAH. / BORNOVA
Oda Sayısı : 3+1
: 114
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 09.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/13210 ESAS
Muhammen Bedeli
:
340,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.09.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
22.10.2019 11:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

Taşınmazların satışı:

Artırma ilanı, artırma hazırlıkları ve ilgililere ihtar:

Madde 126 - (Değişik madde: 02.07.2012 - 6352 S.K/Madde 29)

Satış, açık artırma ile yapılır. Birinci ve ikinci ihalenin yapılacağı yer, gün ve saat önceden ilan edilir.
İlan, birinci ihale tarihinden en az bir ay önce yapılır. İlan edilen metnin esasa müessir olmayan maddi hatalar nedeniyle tekrarlanması gerektiğinde, ihale tarihi değiştirilmeksizin hata ilanen düzeltilir. Ancak bu düzeltme ilanının tarihi ile ihale tarihi arasında yedi günden az zaman kalmış ise daha önce ilan edilen günden yedi iş günü sonrası için tespit edilecek günde satış yapılacağı düzeltme ilanında belirtilir. Bu düzeltme ilanı ilgililere ayrıca tebliğ edilmez.
Yapılacak ilana, satılacak şeyin cinsi, mahiyeti, önemli vasıfları, tahmin edilen kıymeti, bulunduğu yer; birinci ve ikinci ihalenin yapılacağı yer, gün ve saat; artırmaya iştirak edeceklerin haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri gerektiği; diğer bilgilerin nereden ve ne suretle öğrenilebileceği hususları yazılır. Ayrıca, ipotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin taşınmaz üzerindeki haklarını, hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını evrakı müsbiteleri ile onbeş gün içinde icra dairesine bildirmeleri gerektiği yazılır; aksi halde, hakları tapu siciliyle sabit olmadıkça, satış bedelinin paylaşmasından hariç kalacakları da ilave edilir. Bu ihtar irtifak hakkı sahiplerine de yapılır.
Açık artırmaya elektronik ortamda teklif verme yoluyla başlanır. Elektronik ortamda teklif verme, birinci ihale tarihinden yirmi gün önce başlar, ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sonunda sona erer; ikinci ihalede ise elektronik ortamda teklif verme birinci ihaleden sonraki beşinci gün başlar, en az yirmi gün sonrası için belirlenecek ikinci ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sonunda sona erer. Elektronik ortamda verilecek teklifler haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde ellisinden az olamaz; teklif vermeden önce, haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde teminat gösterilmesi zorunludur.
Satışa çıkarılan taşınmaz üzerinde hakkı olan alacaklının alacağı yukarıdaki fıkrada yazılı oranda ise artırmaya iştiraki halinde ayrıca pey akçesi ve teminat aranmaz.

114 üncü maddenin ikinci ve üçüncü fıkraları taşınmazın satış ilanı hakkında da uygulanır:
(İlanın şekli, artırmanın tarzı, yer ve günü ve gazete ile yapılıp yapılmıyacağı icra memurluğunca alakadarların menfaatlerine en muvafık geleni nazarı dikkate alınarak tayin olunur. İlanın yurt düzeyinde yayımlanan bir gazete ile yapılmasına karar verilmesi halinde bu ilan satış talebi tarihinde tirajı ellibinin (50.000) üzerinde olan ve yurt düzeyinde dağıtımı yapılan gazetelerden biriyle yapılır).
(Gazete ile yapılacak ilanlara satış şartnamesi eklentileriyle geçirilmeyip, satılacak şeyin cinsi, mahiyeti, önemli vasıfları, muhammen kıymeti, bulunduğu yer ve ikinci artırmanın gün ve saati, satış şartnamesinin vesair bilginin nereden ve ne suretle öğrenilebileceği, talep halinde ve ilanda gösterilen masrafı verilmek şartiyle şartnamenin bir örneğinin gönderilebileceği hususları yazılmakla iktifa olunur. İcra dairesince yapılması zaruri ilanlar dışında, taraflar şartnamenin tamamını, masrafı kendilerine ait olmak üzere, diledikleri vasıtalarla ilan edebilirler. Ancak hususi mahiyetteki bu ilan resmi muameleye tesir etmez. Satış ilanı elektronik ortamda da yapılır).

Ayrıca tebliğler:
Madde 127 - (Değişik madde: 02.07.2012 - 6352 S.K/Madde 30) YÜRÜRLÜK
İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.3.2004.pdf

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

İlan Metni

T.C.
İZMİR
1. İCRA DAİRESİ
2016/13210 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Bornova İlçesi, Erzene Mahallesinde, 472,00m2 yüzölçümüne sahip, Arsa olarak kayıtlı 406 ada, 39 parsel üzerinde yer alır. Konu bağımsız bölüm tapu kayıtlarına göre 1.katta yer alan 6 bağımsız bölüm numaralı, 40/472 arsa paylı meskendir. Söz konusu bağımsız bölüm tapuda 112.ciltte 11054. sayfadadır ve borçlu adına tam olarak kayıtlıdır.
Söz konusu taşınmaz Erzene Mahallesi, 58 Sokak, No:3, Akman Apt, Kat:1, D:6 Bornova / İZMİR(Posta Kodu: 35040)adreslidir.
Konu taşınmaz tarif olarak Bornova'nın tam merkezi sayılan Hükümet Konağının bulunduğu meydandan Kazım Karabekir Caddesi?ne girip Doğu yönünde 350 metre ilerleyip sola, 71 Sokağa, ardından sağa 58 Sokağa girince hemen sol kolda yer alır. Taşınmaza 58 Sokaktan 3 kapı numaralı girişten ulaşılmaktadır.
Taşınmaza metroyla, dolmuşla ya da otobüsle ulaşılabilir. Bornova Metro İstasyonuna 18 dk. yürüme mesafesindedir. (1,6 km.) Kazım Karabekir Caddesi üzerindeki Ata durağına 170 metre mesafededir. Bu duraktan 63, 214, 328, 365, 498, 565, 566, 568, 570, 584, 585 ve 930 numaralı otobüsler geçmektedir. Kazım Karabekir Caddesi üzerinden birçok ilçeye giden dolmuşlar geçmektedir.
İmar Durumu:İzmir Büyükşehir Belediyesi Sistemine göre konu parsel ayrık nizam, 5 kat olmak üzere konut imarlıdır.
Konu meskenin yer aldığı ana gayrimenkulde kat irtifakı kurulu olup ana taşınmaz Arsa olarak kayıtlıdır. Binada asansör ve doğalgaz tesisatı mevcuttur. Bina giriş kapısı camlı demir kapıdır, giriş merdivenleri karo mozaiktir.
Binada bodrum katta 2 adet mesken, zemin katta bina girişi, 2 adet dükkan, 2 adet mesken, normal katlarda 2şer adet mesken olmak üzere toplam 14 adet bağımsız bölüm mevcuttur.
Rapora Konu Bağımsız Bölümün Özellikleri:
Konu mesken 58 Sokaktan binaya bakınca 1.katta (ara katta) sağ yanda yer almaktadır. Başka bir deyişle asansörden 1.katta çıkınca soldaki kapıdır.
Konu mesken yerinde ve projesine göre 3+1 olup net 114m2, brüt (duvarlar dahil) 130m2 alana sahiptir. Mesken salon, mutfak, 3 oda, banyo-wc, antre, kömürlük, wc ve 2 balkondan oluşmaktadır.
Meskende zeminler salonda laminat parke, odalarda ahşap rabıta, mutfak, banyo, hol ve balkonlarda seramik kaplıdır. Duvarlar ve tavanlar plastik boyalıdır. Banyoda duvarlar eski tip fayans kaplıdır, eski küvet, klozet ve lavabo mevcuttur. Mutfakta eski tip bankolu, değişmesi gereken mutfak dolabı mevcuttur. Meskenin dış kapısı çelik kapı, oda kapıları eski ahşap kapı, pencereleri PVC doğramadır. Meskenin banyo vs. dışında ışıklığa bakan mahali bulunmamaktadır. Meskende doğalgaz bağlı ve kullanımdadır. Meskenin genel olarak bakımsız olduğu görülmüştür.
Mesken Kuzey-Doğu-Güney olmak üzere 3 cephelidir, Kuzey ve Doğu cepheleri bahçeye, Güney cephesi 58 Sokağa bakmaktadır. Keşif tarihinde konu taşınmazın kiracı tarafından mesken olarak kullanılmakta olduğu sağlanmıştır.
Ruhsat / İskan / Proje Bilgileri:
taşınmazın 1987 tarihinde yapı ruhsatı aldığı saptandığından Uluslararası Değerleme Standartları ve Sermaye Piyasası Mevzuatına göre binanın inşaatının 1988 yılında bittiği varsayılarak konumuz mesken 30 yaşında kabul edilmiştir.
Konu meskenin kira değeri aylık 1.300-1.400 TL civarıdır.
Rapora konu mesken yapı ruhsatı 01/01/2013 tarihinden önce alınmış ve net kullanım alanı 150m2 den küçük konut olduğundan yürürlükteki mevzuata göre %1 KDV ye tabidir.
Kıymeti : 340.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/09/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 22/10/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/13210 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.