Yazdır

T.C.
İSKENDERUN
İCRA DAİRESİ
2018/711 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :Hatay İl, Arsuz İlçe, 1096 Ada, HATUN Mahalle/Köy, BAHÇELİ DUBLEKS EV. Satışa konu taşınmaz Belediyenin tüm altyapı, su, elektrik ve çöp hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ulaşım sorun yoktur.İskenderun İcra Hukuk Mahkemesi'nin 2018/787 Esas sayılı dosyasından alınan bilirkişi ve ek bilirkişi raporuna göre; Taşınmaz üzerinde bir adet Dubleks yazlık konut mevcuttur. Onur Sitesinin içerisinde yer alan 20m'lik Arsuz yolunun kara tarafında yer almaktadır. Onur Sitesi iki bölümden oluşmaktadır. 20m'lik Arsuz Yolu Onur Sitesini iki bölüme ayırmıştır. Onur Sitesinin 1. bölümü Deniz tarafındaki yazlık konutlar, 2. bölümü yolun dağ tarafındaki yazlık konutların olduğu bölümdür. Taşınmazın zemin katı; Salon, açık mutfak, wc ve terastan oluşmaktadır. Üst Kat: 3 yatak odası, 1 banyo ve 1 balkondan oluşmaktadır. Konut hiç kullanılmamış ve bakımsızlıktan dökülmüştür. Rutubet yüzünden mevcut sıva üzerindeki boyalar kabarmış ve dökülmüştür. İç kapılar sudan şişmiş ve kullanılamaz durumdadır. Dış cephe boyaları kabarmış ve dökülmüştür. Zemin katta yer alan mutfak dolabı kırık döküktür. Terastaki ahşap korkuluk şişmiş ve deforme olmuştur. Zemin kattaki daire ek bilirkişi raporuna göre; 111,00m2, üst daireler daha büyük olmak üzere 125m2 alanlı olacaktır.Bilirkişi ek raporunda beyan edilen alan brüt 146.00m2'dir. Bina yaşı 20 olup; Arsa Alanı 317,00m2'dir. Sitede güvenlik kulubesi(bekçi); market, yüzme havuzu mevcuttur.Isınması Klima ile olup; asansör ve yangın merdiveni yoktur. Taşınmaz En yakın caddeye 171m. En Yakın Anayola 372 m., Karaağaç Ali Kemal Ziroğlu İlkokuluna 911 m., Clup Casmin Hotel'e 1.979m., Karaağaç Parkına 3.105m., Özel Hatay Kardiyoloji Merkezi'ne 4.977m., Akbank-İskenderun (İskenderun Deniz Alayı) Şubesi'ne 5.125m., Prime mall Avm'ye 6.246m. mesafededir.
Taşınmazın Arsa Dahil Değeri: 373.889,40TL'dir.
Adresi : Uğur Mumcu Caddesi, No:69 Onur Sitesi Ev No:72 Arsuz / HATAY
Yüzölçümü : 317,00 m2
İmar Durumu :1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planının içerisinde olup; ayrık nizam 3 kat imarlıdır. TAKS:0,35, KAKS:1,05, YÜKSEKLİK: 10.50m. imarlıdır.
Kıymeti : 373.889,40 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : AT 2565 S.K. 28. Maddesi Gereği Yabancıların Taşınmaz Mal Edinemeyecekleri ve İzin Almadıkça Kiralayamayacaklır Bölge İçerisinde Kalmaktadır.
1. Satış Günü : 24/03/2020 günü 10:20 - 10:25 arası/
2. Satış Günü : 20/04/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/711 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.