Yazdır
BURSA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gürsu/Kurtuluş'da 107 m² daire icradan satılıktır (çoklu satış)

BURSA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01109852
Şehir : Bursa / Gürsu
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / GÜRSU
Oda Sayısı : 3+1
: 107
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 02.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/593 ESAS
Muhammen Bedeli
:
208,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.02.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
26.03.2020 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

Taşınmazların satışı:

Artırma ilanı, artırma hazırlıkları ve ilgililere ihtar:

Madde 126 - (Değişik madde: 02.07.2012 - 6352 S.K/Madde 29)

Satış, açık artırma ile yapılır. Birinci ve ikinci ihalenin yapılacağı yer, gün ve saat önceden ilan edilir.
İlan, birinci ihale tarihinden en az bir ay önce yapılır. İlan edilen metnin esasa müessir olmayan maddi hatalar nedeniyle tekrarlanması gerektiğinde, ihale tarihi değiştirilmeksizin hata ilanen düzeltilir. Ancak bu düzeltme ilanının tarihi ile ihale tarihi arasında yedi günden az zaman kalmış ise daha önce ilan edilen günden yedi iş günü sonrası için tespit edilecek günde satış yapılacağı düzeltme ilanında belirtilir. Bu düzeltme ilanı ilgililere ayrıca tebliğ edilmez.
Yapılacak ilana, satılacak şeyin cinsi, mahiyeti, önemli vasıfları, tahmin edilen kıymeti, bulunduğu yer; birinci ve ikinci ihalenin yapılacağı yer, gün ve saat; artırmaya iştirak edeceklerin haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri gerektiği; diğer bilgilerin nereden ve ne suretle öğrenilebileceği hususları yazılır. Ayrıca, ipotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin taşınmaz üzerindeki haklarını, hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını evrakı müsbiteleri ile onbeş gün içinde icra dairesine bildirmeleri gerektiği yazılır; aksi halde, hakları tapu siciliyle sabit olmadıkça, satış bedelinin paylaşmasından hariç kalacakları da ilave edilir. Bu ihtar irtifak hakkı sahiplerine de yapılır.
Açık artırmaya elektronik ortamda teklif verme yoluyla başlanır. Elektronik ortamda teklif verme, birinci ihale tarihinden yirmi gün önce başlar, ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sonunda sona erer; ikinci ihalede ise elektronik ortamda teklif verme birinci ihaleden sonraki beşinci gün başlar, en az yirmi gün sonrası için belirlenecek ikinci ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sonunda sona erer. Elektronik ortamda verilecek teklifler haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde ellisinden az olamaz; teklif vermeden önce, haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde teminat gösterilmesi zorunludur.
Satışa çıkarılan taşınmaz üzerinde hakkı olan alacaklının alacağı yukarıdaki fıkrada yazılı oranda ise artırmaya iştiraki halinde ayrıca pey akçesi ve teminat aranmaz.

114 üncü maddenin ikinci ve üçüncü fıkraları taşınmazın satış ilanı hakkında da uygulanır:
(İlanın şekli, artırmanın tarzı, yer ve günü ve gazete ile yapılıp yapılmıyacağı icra memurluğunca alakadarların menfaatlerine en muvafık geleni nazarı dikkate alınarak tayin olunur. İlanın yurt düzeyinde yayımlanan bir gazete ile yapılmasına karar verilmesi halinde bu ilan satış talebi tarihinde tirajı ellibinin (50.000) üzerinde olan ve yurt düzeyinde dağıtımı yapılan gazetelerden biriyle yapılır).
(Gazete ile yapılacak ilanlara satış şartnamesi eklentileriyle geçirilmeyip, satılacak şeyin cinsi, mahiyeti, önemli vasıfları, muhammen kıymeti, bulunduğu yer ve ikinci artırmanın gün ve saati, satış şartnamesinin vesair bilginin nereden ve ne suretle öğrenilebileceği, talep halinde ve ilanda gösterilen masrafı verilmek şartiyle şartnamenin bir örneğinin gönderilebileceği hususları yazılmakla iktifa olunur. İcra dairesince yapılması zaruri ilanlar dışında, taraflar şartnamenin tamamını, masrafı kendilerine ait olmak üzere, diledikleri vasıtalarla ilan edebilirler. Ancak hususi mahiyetteki bu ilan resmi muameleye tesir etmez. Satış ilanı elektronik ortamda da yapılır).

Ayrıca tebliğler:
Madde 127 - (Değişik madde: 02.07.2012 - 6352 S.K/Madde 30) YÜRÜRLÜK
İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.3.2004.pdf

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

İlan Metni

T.C. BURSA
14. İCRA DAİRESİ
2019/593 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Gürsu İlçe, 181 Ada, 21 Parsel, KURTULUŞ Mahalle, İSABEY Mevkii, A BLOK 3. KAT 10 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM. Satışa konu taşınmazın bulunduğu bina bitişik nizam betonarme karkas inşaat tarzında yapımlış zemin kat, 6 normal kat olmak üzere toplam 7 kattan oluşmaktadır. Binanın zemin katı ticari işletme, normal katları mesken amaçlı kullanılmakta olup asansör bulunmaktadır. Bina dış cephe duvarları sıvalı, mantolamalı ve boyalı, giriş kapısı demir doğramalı ve camlı, merdiven sahanlıkları mermer kaplı olup çatısı terastır.
Daire kuzey ve doğu yönünde cepheli olmakla birlikte fiiliyatta antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo, lvb, wc ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı ahşap, iç duvarları sıvalı ve boyalı, odaların ve salonun zemini parke kaplı, oda kapıları ahşap, pencereleri pvc doğramalı ve camlı, mutfağın zemini seramik, dolapları alt üst lamine kapaklı olup tezgah mermerittir. Islak hacimlerin (banyo lvb wc) zemin ve duvarları tamamen seramik kaplı olup banyoda klozet ve duşakabin mevcuttur. Dairede salonun yanında yer alan odanın apartmanın ışıklık bölümüne bakmakta olduğu görülmüştür. Dairenin ısıtma sistemi doğalgaz kombili ve kalorifer peteklidir. Kıymet takdirinin yapılması istenilen taşınmazın net alanı 107,00 m² brüt alanı 130,00 m²dir. Genellikle zemin katları ticari, normal katları mesken amaçlı kullanılan bitişik nizam 5-6 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa Şehir Merkezine uzak konumdadır. Taşınmazda borçlu hissesi tamdır.
Adresi : Kurtuluş Mah. İsabey Cad. No: 67 Nazar Apt. A Blok K: 3 D: 10 Gürsu Bursa
Yüzölçümü : 1.144 m2
Arsa Payı : 28/1144
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Gürsu Revizyonu İmar Planı sınırlarında kalmakta olduğu, bitişik nizam 4 kat ticari alanı lejantıyla tanımlandığı, 5 m çekme mesafesi olduğu belirtilmekle birlikte yapılan araştırmada taşınmaza ait 16/10/1998 tarih ve 122 sayılı yapı ruhsatı düzenlendiği tespit edilmiştir.
Kıymeti : 208.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Haciz, kamu haczi.
1. Satış Günü : 20/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 26/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 4345 Ada, 1 Parsel, ALACAMESCİT Mahalle/Köy, 1. KAT 53 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM. Taşınmazın yerinde yapılan ölçümlerde 53 nolu bağmsız bölümün net kullanım alanı 18,82 m², brüt kullanım alanı 21,00 m² olarak hesaplanmıştır. Taşınmaz Yeni Okçular iş hanında bulunmakta ve iş hanının 1. ve 2. normal katının tamamı dershane olarak kullanılmakta olup taşınmaz dershane yönetimi tarafından kiralanarak dershanenin öğretmen odası olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz tek hacimden oluşmakta olup, zemin kaplaması pvc kaplama, duvarları sıva üzeri boyalıdır. Giriş kapısı ahşap panel kapıdır. Ofis olarak kullanılabilecek durumdadır. Pencereler ahşap görünümlü çift camlı pvc profildir.
Binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıva üzeri boyalı olup, pencerelerinde söve uygulaması bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yapının ana giriş kapısı camlı alüminyum kapı, merdivenler mermer kaplama, korkuluklar demir profildir. Taşınmazın bodrum katıında kapalı araç otoparkı bulunmaktadır.
Satışa konu taşınmazın içinde bulunduğu yapıda tüm katlar ticari olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle bitişik nizam 4-5 katlıyapılmıştır. Taşınmaz belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz yaklaşık yürüme mesafesinde inönü caddesine 30 m, Cumhuriyet caddesine 60 m ve tuz pazarı caddesine ise 40 m mesafede bulunmaktadır. Kuş uçuşu mesafe ile Bursa Şehir Merkezine 280 m uzaklıkta bulunmaktadır. Taşınmazda borçlu hissesi tamdır.
Adresi : Alacamescit Mahallesi Okçular Sok. Yeni Okçular İş Hanı No: 3 İç Kapı No: 53 Osmangazi Bursa Merkez / BURSA
Yüzölçümü : 987,68 m2
Arsa Payı : 28/2930
İmar Durumu :1/1000 ölçekli Bursa Merkez Reyhan-Kayhan-Hanlar Bölgesi Koruma Amaçlı İmar Planı Kapsamında H: 10,50 zemin katı ticari kullanımlı 3 kat olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 42.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Haciz, Korunması gerekli kültür varlığı, kamu haczi
1. Satış Günü : 20/02/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 26/03/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/593 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.