Yazdır

T.C.GÖLCÜK İCRA DAİRESİ
2019/502 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri:Kocaeli ili, Gölcük İlçesi, Değirmendere Köyü, 273 ada, 5 parsel, 2+ Çatı Piyesi katı, bağ.böl.no:3, 455,73 m² yüzölçümlü, ana taşınmaz niteliği arsa, 139/545 arsa paylı, dubleks mesken niteliğindeki tam hisseli taşınmazdır. Taşınmazın Hali Hazır Durumu: Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ve Gölcük Belediyesinin imar planı sınırları içindedir Gölcük İlçesinin en güzel ve en değerli yerlerinden bir tanesi olan Atatürk Mahallesinde yer almaktadır. Yapımının henüz bittiği, içerisinde herhangi bir ikametin olmadığı hâlihazırda boş olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz genel izlenim olarak, oldukça şık dizayn edilmiştir.2. Katta 1 mutfak, 1 salon, 1 WC, bağlantısı çatı piyesinde 3 oda ve 1 banyo olmak üzere 140 m² kullanım alanına sahiptir. Salon ve oda zeminleri laminant parke dairenin ıslak hacimlerinde ve mutfakta seramik kullanılmıştır Duvarlar saten alçı ve iç cephe boyası kullanılmıştır. Pencereler PVC olup, iç kapılar Amerikan kapıdır.Mutfağı oldukça şık tasarlanmış olup dolaplar membran, tezgah ise granit tezgahtır Daire kapısı çelik kapı, ısıtma sistemi olarak doğalgaz tercih edilmiş ancak keşif tarihinde doğalgaz saatinin henüz takılmadığı tespit edilmiştir Apartman giriş kapısı alüminyum kapıdır Çevre düzenlemesi yapılmıştır. yol, su, elektrik, haberleşme gibi altyapı hizmetlerinden oldukça hızlı yararlanabilmektedir Oldukça ferah bir alanda konumlanmıştır. Civarında oldukça fazla iskan edilen değerli yapılar mevcuttur. Hemen yakınında sağlık ocağı, spor tesis alanı ve eğitim tesis alanı bulunmaktadır. Taşınmaz konum itibariyle Değirmendere merkeze oldukça yakın olup tercihe göre yürüme mesafesindedir. Taşınmazla ilgili söylenebilecek olumsuz durum ise Değirmendere mezarlığına nazır bir konumda olmasıdır. Yukarıda sayılan özelliklerden dolayı taşınmazın alım satımının oldukça hızlı olacağı bilirkişi tarafından ibraz edilen raporla tespit edilmiştir.
Adresi : Aatürk Mahallesi, 3138 Sokak, No:8/3 Gölcük / KOCAELİ
Yüzölçümü : 455,73 m² Arsa Payı : 139/545
İmar Durumu : Gölcük Belediyesi Revizyon Uygulama İmar Planında, E=0.70 ve Hmax=9.50 olmak üzere, Konut Alanında kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 375.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 12/03/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 10/04/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/502 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.