Yazdır

T.C. GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ 2019/15585 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul ili, Gaziosmanpaşa İlçesi, Küçükköy Mahallesi, 10150 ada, 8070parsel sayılı 157,34 m2 alanlı arsa üzerinde yer alan bodrum kat 1 bağımsız bölüm numaralı daire.
Değerleme konusu taşınmazın bulunduğu bina 2 bodrum kat + zemin kat + 3 normal kat+ çatı katı olmak üzere toplam 7 katlı olup her katta tek daire bulunmaktadır. Mermer merdiven basamakları ile apartman giriş kapısına ulaşılan, camlı ahşap görünümlü çelik dış kapısı, kat sahanlıkları ve iç merdivenleri mermer, merdiven korkulukları paslanmaz alüminyum malzemeden imal edilmiş, merdiven kovası boyalı olup binanın dış cephe kaplaması yapılmıştır.Bölgede 6-7 katlı yapılaşma yaygın olup kamu hizmetlerinden tam olarak istifade edilmektedir. B.A.K. tarzda, bitişik nizamda inşa edilmiş olan bina, yaklaşık 10-11 yıllık ömre sahip binanın, elektrik sıhhi tesisat ve doğalgaz tesisatları mevcuttur. Borçlu adına kayıtlı daire bodrum kat 1 nolu daire + piyesli dairedir. Keşif günü taşınmaz içinde kimse bulunmadığından daire içine girilememiş çevresinde ve Gaziosmanpaşa Tapu Müdürlüğünden elde edilen projesinde yapılan incelemede bodrum katta bulunan daire + piyesli dairenin üst katında 3 oda +salon+ mutfak + banyo ?wc + antre mahalleri ile piyes katta ise 6 tane s.odası + antre bulunmaktadır. Projede üst katı ile piyesi birbirine bağlayan iç merdiven bulunduğu görülmüştür. Üst dairede salon ( 16,30 m²), oda ( 14,50 m²), oda ( 6,30 m²), oda ( 10,70 m²), mutfak ( 6,00 m²), antre (10,30 m²), banyo (4,10 m²), piyes dairede ise s.oda (11,60 m²), oda (16,30 m²),oda (6,30 m²), oda (6,00 m²),oda (10,70 m²), oda (4,10 m²) ve antre (10,30 m²) olmak üzere dairenin ve piyesin toplam kullanım alanı 133,50 m² hesaplanmıştır.
Bina sakinleri tarafından verilen bilgilerde ve projede yapılan incelemede taşınmazda salon ve oda yer döşemeleri pvc kaplama, antre, mutfak ve ıslak hacim zemin döşemeleri seramik kaplama, mutfak tezgahı ve tezgah altı ile üst dolapları mevcut olup, pencereleri pvc doğrama, dış kapı ahşap görünümlü çelik kapılı olup, dairede doğalgaz ısıtmalı, elektrik, su, sıhhi tesisatı kalorifer tesisatı mevcut olduğu,dairenin iç duvarlarının boyalı lavabosu, sıhhi tesisat armatürleri mevcut,kapıların american kapı olduğu bildirilmiş ve projesinden tespit edilmiştir.Diğer ayrıntılar dosyasında mevcuttur.
Adresi : Yeni Mahalle Mahallesi, 555 Sokak, No:10 Bodrum Kat, Daire:1 Gaziosmanpaşa / İstanbul
Yüzölçümü : 157,34 m2Arsa Payı : 23/100
Satışa Konu Borçlu hissesi:Tam
İmar Durumu : (UİP6963) kısmen yol, kısmen bitişik nizam 4 katlı konut alanında .Ayrıntılı bilgidosyasında.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1 (KDV oranında yasal değişiklik olması halinde teslim tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.)Kaydındaki Şerhler : Bilgi dosyasında.
1. Satış Günü : 07/05/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 18/06/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir.Alacaklının banka olması ve satışı yapılan taşınmazın borçlu veya kefile ait olması halinde bankadan KDV de muaf tutulacaktır. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/15585 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.