Yazdır
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şehitkamil'de 2+1 daire icradan satılıktır (Çoklu satış)

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078323
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : BEYLERBEYİ MAH. / BEYLERBEYİ
Oda Sayısı : 2+1
: 73
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 16
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1542 Talimat
Muhammen Bedeli
:
133,809 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
10.02.2020 10:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

Taşınmazların satışı:

Artırma ilanı, artırma hazırlıkları ve ilgililere ihtar:

Madde 126 - (Değişik madde: 02.07.2012 - 6352 S.K/Madde 29)

Satış, açık artırma ile yapılır. Birinci ve ikinci ihalenin yapılacağı yer, gün ve saat önceden ilan edilir.
İlan, birinci ihale tarihinden en az bir ay önce yapılır. İlan edilen metnin esasa müessir olmayan maddi hatalar nedeniyle tekrarlanması gerektiğinde, ihale tarihi değiştirilmeksizin hata ilanen düzeltilir. Ancak bu düzeltme ilanının tarihi ile ihale tarihi arasında yedi günden az zaman kalmış ise daha önce ilan edilen günden yedi iş günü sonrası için tespit edilecek günde satış yapılacağı düzeltme ilanında belirtilir. Bu düzeltme ilanı ilgililere ayrıca tebliğ edilmez.
Yapılacak ilana, satılacak şeyin cinsi, mahiyeti, önemli vasıfları, tahmin edilen kıymeti, bulunduğu yer; birinci ve ikinci ihalenin yapılacağı yer, gün ve saat; artırmaya iştirak edeceklerin haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri gerektiği; diğer bilgilerin nereden ve ne suretle öğrenilebileceği hususları yazılır. Ayrıca, ipotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin taşınmaz üzerindeki haklarını, hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını evrakı müsbiteleri ile onbeş gün içinde icra dairesine bildirmeleri gerektiği yazılır; aksi halde, hakları tapu siciliyle sabit olmadıkça, satış bedelinin paylaşmasından hariç kalacakları da ilave edilir. Bu ihtar irtifak hakkı sahiplerine de yapılır.
Açık artırmaya elektronik ortamda teklif verme yoluyla başlanır. Elektronik ortamda teklif verme, birinci ihale tarihinden yirmi gün önce başlar, ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sonunda sona erer; ikinci ihalede ise elektronik ortamda teklif verme birinci ihaleden sonraki beşinci gün başlar, en az yirmi gün sonrası için belirlenecek ikinci ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sonunda sona erer. Elektronik ortamda verilecek teklifler haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde ellisinden az olamaz; teklif vermeden önce, haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde teminat gösterilmesi zorunludur.
Satışa çıkarılan taşınmaz üzerinde hakkı olan alacaklının alacağı yukarıdaki fıkrada yazılı oranda ise artırmaya iştiraki halinde ayrıca pey akçesi ve teminat aranmaz.

114 üncü maddenin ikinci ve üçüncü fıkraları taşınmazın satış ilanı hakkında da uygulanır:
(İlanın şekli, artırmanın tarzı, yer ve günü ve gazete ile yapılıp yapılmıyacağı icra memurluğunca alakadarların menfaatlerine en muvafık geleni nazarı dikkate alınarak tayin olunur. İlanın yurt düzeyinde yayımlanan bir gazete ile yapılmasına karar verilmesi halinde bu ilan satış talebi tarihinde tirajı ellibinin (50.000) üzerinde olan ve yurt düzeyinde dağıtımı yapılan gazetelerden biriyle yapılır).
(Gazete ile yapılacak ilanlara satış şartnamesi eklentileriyle geçirilmeyip, satılacak şeyin cinsi, mahiyeti, önemli vasıfları, muhammen kıymeti, bulunduğu yer ve ikinci artırmanın gün ve saati, satış şartnamesinin vesair bilginin nereden ve ne suretle öğrenilebileceği, talep halinde ve ilanda gösterilen masrafı verilmek şartiyle şartnamenin bir örneğinin gönderilebileceği hususları yazılmakla iktifa olunur. İcra dairesince yapılması zaruri ilanlar dışında, taraflar şartnamenin tamamını, masrafı kendilerine ait olmak üzere, diledikleri vasıtalarla ilan edebilirler. Ancak hususi mahiyetteki bu ilan resmi muameleye tesir etmez. Satış ilanı elektronik ortamda da yapılır).

Ayrıca tebliğler:
Madde 127 - (Değişik madde: 02.07.2012 - 6352 S.K/Madde 30) YÜRÜRLÜK
İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.3.2004.pdf

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2019/1542 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 861 Ada, 1 Parsel, BEYLERBEYİ Mahalle/Köy, A Blok, 8. Kat, 29 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu Çamlıtepe Mh. 861 Ada 1 Parsel üzerinde 9780,93 m2 alanlı arsa üzerine ( A, B, C, D, E ) olmak üzere 5 blok halinde ayrık nizamlı betonarme karkas tarzında inşa edilmiştir. Taşınmazın içerisinde bulunduğu A Blok bodrum, zemin ve 14 normal kattan oluşmakta olup toplam da 16 katlıdır. Bodrum katta: sığınak, Zemin katta sığınak, kapıcı dairesi, atık odası, jeneratör odası, pano odası, doğalgaz ısı merkezi bulunmaktadır. Binada toplam 56 adet mesken ve 56 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Ana taşınmazda bina girişi zemin kattan sağlanmakta olup taşınmaz bina girişine göre sağ ön cephededir. Ana gayrimenkul dış cephesi beyaz akrilik boyadır. Giriş kapısı demir ferfoje doğramadan imaldir. Bina giriş holü zemini seramik kaplama olup, duvarlar plastik boyadır. Kat holü ve merdiven basımları mermer kaplamadır. Taşınmazın ısıtma sistemi bireysel sistem kombilidir. Değerlemeye konu taşınmaz onaylı projesinde ve mahallinde; 2 oda, salon, antre, mutfak, banyo, wc ve 1 balkon hacimlerinden oluşmakta olup 73 m2 kullanım alanına sahiptir. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapıdır. Taşınmazın zemin kaplamaları yaşam odalarında ve salonda laminat parke ile kaplanmıştır. Duvarlar saten boya, tavan plasik boya olup, kartonpiyer tavan süslemesi mevcuttur. Mutfak dolapları mdf lake boyalı ve tezgahı granittir. Islak hacimlerin zemin granit seramik ile kaplanmıştır. Banyo ve wc duvarları seramik kaplamadır. Banyo ve wc- lavaboda hilton mevcuttur. Vestiyer ve oda içerisindeki dolaplar mdf-lake boyalıdır. Taşınmazın iç kapıları Amerikan kapı; pencereler PVC çift camdır. Taşınmaz genel olarak iyi durumda olup malzeme ve işçilik kalitesi iyidir.
Adresi : Çamlıtepe Mh. 153061 No'Lu Sk. Furkan SitesiA Blok No: 8/29 Gaziantep
Kıymeti : 133.809,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir
1. Satış Günü : 16/01/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 10/02/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 861 Ada, 1 Parsel, BEYLERBEYİ Mahalle/Köy, A Blok, 14. Kat, 55 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu Çamlıtepe Mahallesi 861 ada 1 parsel üzerinde 9780,93 m2 alanlı arsa üzerine ( A, B, C, D, E ) olmak üzere 5 blok halinde ayrık nizamlı betonarme karkas tarzında inşa edilmiştir. Taşınmazın içerisinde bulunduğu A Blok bodrum, zemin ve 14 normal kattan oluşmakta olup toplam da 16 katlıdır. Bodrum katta: sığınak, Zemin katta sığınak, kapıcı dairesi, atık odası, jeneratör odası, pano odası, doğalgaz ısı merkezi bulunmaktadır. binada toplam 56 adet mesken ve 56 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Ana taşınmazda bina girişi zemin kattan sağlanmakta olup taşınmaz bina girişine göre sol arka cephededir. Ana gayrimenkul dış cephesi Beyaz Akrilik boyadır. Giriş kapısı demir ferfoje doğramadan imaldir. Bina giriş holü zemini seramik kaplama olup, duvarlar plastik boyadır. Kat holü ve merdiven basımları mermer kaplamadır. Taşınmazın ısıtma sistemi bireysel sistem kombilidir. Değerlemeye konu taşınmaz onaylı projesinde ve mahallinde; 2 oda, salon, antre, mutfak, banyo, wc ve 1 balkon hacimlerinden oluşmakta olup 73 m2 kullanım alanına sahiptir. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapıdır. Taşınmazın zemin kaplamaları yaşam odalarında ve salonda laminat parke ile kaplanmıtır. Duvarlar saten boya, tavan plasik boya olup, kartonpiyer tavan süslemesi mevcuttur. Mutfak dolapları mdf lake boyalı ve tezgahı granittir. Islak hacimlerin zemin granit seramik ile kaplanmıştır. Banyo ve Wc duvarları seramik kaplamadır. Banyo ve wc-lavaboda hilton mevcuttur. Vestiyer ve oda içerisindeki dolaplar mdf-lake boyalıdır. Taşınmazın iç kapıları Amerikan kapı, pencereler PVC çift camdır. Taşınmaz genel olarak iyi durumda olup malzeme ve işçilik kalitesi iyidir.
Adresi : Çamlıtepe Mh. 153061 No'Lu Sk. Furkan Sitesi A Blok No 14/55 Gaziantep
Kıymeti : 127.458,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir
1. Satış Günü : 16/01/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 10/02/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 861 Ada, 1 Parsel, BEYLERBEYİ Mahalle/Köy, C Blok, 12. Kat, 47 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu Çamlıtepe Mahallesi 861 ada 1 parsel üzerinde 9780,93 m2 alanlı arsa üzerine ( A, B, C, D, E ) olmak üzere 5 blok halinde ayrık nizamlı betonarme karkas tarzında inşa edilmiştir. Taşınmazın içerisinde bulunduğu A Blok? bodrum, zemin ve 14 normal kattan oluşmakta olup toplam da 16 katlıdır. Bodrum katta: sığınak, Zemin katta sığınak, kapıcı dairesi, atık odası, jeneratör odası, pano odası, doğalgaz ısı merkezi bulunmaktadır. binada toplam 56 adet mesken ve 56 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Ana taşınmazda bina girişi zemin kattan sağlanmakta olup taşınmaz bina girişine göre sağ ön cephededir. Ana gayrimenkul dış cephesi beyaz akrilik boyadır. Giriş kapısı demir ferfoje doğramadan imaldir. Bina giriş holü zemini seramik kaplama olup, duvarlar plastik boyadır. Kat holü ve merdiven basımları mermer kaplamadır. Taşınmazın ısıtma sistemi bireysel sistem kombilidir. Taşınmaz onaylı projesinde ve mahallinde; 2 oda, salon, antre, mutfak, banyo, wc ve 1 balkon hacimlerinden oluşmakta olup 73 m² kullanım alanına sahiptir. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapıdır. Taşınmazın zemin kaplamaları yaşam odalarında ve salonda laminat parke ile kaplanmıştır. Duvarlar saten boya, tavan plastik boya olup, kartonpiyer tavan süslemesi mevcuttur. Mutfak dolapları mdf lake boyalı ve tezgahı granittir. Islak hacimlerin zemin granit seramik ile kaplanmıştır. Banyo ve wc duvarları seramik kaplamadır. Banyo ve wc-lavaboda Hilton mevcuttur. Vestiyer ve oda içerisindeki dolaplar mdf-lake boyalıdır. Taşınmazın iç kapıları Amerikan kapı, pencereler PVC çift camdır. Taşınmaz genel olarak iyi durumda olup malzeme ve işçilik kalitesi iyidir.
Adresi : Çamlıtepe Mh. 153061 No'Lu Sk. Furkan SitesiC Blok No: 12/47 Gaziantep
Kıymeti : 133.809,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir
1. Satış Günü : 16/01/2020 günü 10:55 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 10/02/2020 günü 10:55 - 11:00 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1542 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.05/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.