Yazdır

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2018/1990 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın :
Tapu Kaydı : Gaziantep İl, Şahinbey İlçe, 902 Ada, 6 Parsel, K.KIZILHİSAR Mahallesi KARANLIKDERE mevkii, B Blok, 2.Kat, Bağ. Böl. No:8 mesken olup tamamı borçluya aittir.
Taşınmazın Özellikleri : Taşınmaz, 1000A İnşaat Sitesinin içerisinde bulunan binanın her katında 4 adet 3+1 daire bulunmaktadır.Yapının dış cephesi sıvalı boyalıdır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Mesken girişi çelik kapılıdır. 3 oda 1 salon, mutfak, banyo, wc ve antreden oluşmaktadır. Meskenin iç duvarları ince sıva üzeri su bazlı boyalıdır. Dairenin salon ve oda tabanları laminat parke kaplanmış, ıslak hacim tabanları seramik kaplama yapılmıştır. Mutfak, banyo ve wc'nin duvarları tavana kadar fayans yapılmıştır. Mutfak, banyo ve vestiyer dolabı mevcuttur. Banyoda duşa kabin mevcuttur. Kapı doğramaları ahşap, pencere doğramaları PVC dir. Elektriği suyu mevcut, ısınması kaloriferlidir. Meskenin net inşaat alanı takriben 130,00 m2 dir. Bina yaklaşık 4-5 yaşlarındadır.Taşınmazın olduğu bina kaloriferli ve asansörlüdür. Binanın tüm imalatları bitmiş olup, Taşınmaz Güneykent Mahallesinde, Yeşil vadi Bulvarımn 300 m güneybatısında, Şahinbey Teleferik Parkının 300 m batısında, Halep Bulvarının 1,5 km doğusunda Gaziantep Çevreyolunun 1,2 km kuzeyinde bulunmaktadır. Her türlü Belediye ve Sosyal Hizmetlerden tam olarak yararlanmaktadır. Ulaşım sorunu bulunmamaktadır.
Adresi : Güneykent Mahallesi 102306 Nolu Sok. No: 14 1000A İnşaat Sitesi B Blok 2.Kat No:8 Şahinbey/Gaziantep
Yüzölçümü : 2.408 m2
Arsa Payı : 125/4050
İmar Durumu : Taşınmazın imar durumu dosyasında mevcut Şahinbey Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 24.10.2018 tarih ve E-3229 sayılı yazısında belirtildiği üzere imar planında Taks:0,35, kaks:l,35 Ayrık Nizam Üç Katlı Konut Yapı Adasına gelmektedir.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki ve dosyadaki takyidattaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/01/2020 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 27/01/2020 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1990 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.01/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.