Yazdır
BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt'ta 70 m² 2+1 daire icradan satılıktır(çoklu satış)

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01025178
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : BARBAROS HAYRETTİN PAŞA MAH. / KIRAÇ
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 10
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4716 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
290,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.08.2019 13:40
İkinci Satış Günü
:
27.09.2019 13:40
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu- Ekinoba Mah. Lonra Asfaltı Yan Yol No: 107 Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı Büyükçekmece/ İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

Taşınmazların satışı:

Artırma ilanı, artırma hazırlıkları ve ilgililere ihtar:

Madde 126 - (Değişik madde: 02.07.2012 - 6352 S.K/Madde 29)

Satış, açık artırma ile yapılır. Birinci ve ikinci ihalenin yapılacağı yer, gün ve saat önceden ilan edilir.
İlan, birinci ihale tarihinden en az bir ay önce yapılır. İlan edilen metnin esasa müessir olmayan maddi hatalar nedeniyle tekrarlanması gerektiğinde, ihale tarihi değiştirilmeksizin hata ilanen düzeltilir. Ancak bu düzeltme ilanının tarihi ile ihale tarihi arasında yedi günden az zaman kalmış ise daha önce ilan edilen günden yedi iş günü sonrası için tespit edilecek günde satış yapılacağı düzeltme ilanında belirtilir. Bu düzeltme ilanı ilgililere ayrıca tebliğ edilmez.
Yapılacak ilana, satılacak şeyin cinsi, mahiyeti, önemli vasıfları, tahmin edilen kıymeti, bulunduğu yer; birinci ve ikinci ihalenin yapılacağı yer, gün ve saat; artırmaya iştirak edeceklerin haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri gerektiği; diğer bilgilerin nereden ve ne suretle öğrenilebileceği hususları yazılır. Ayrıca, ipotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin taşınmaz üzerindeki haklarını, hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını evrakı müsbiteleri ile onbeş gün içinde icra dairesine bildirmeleri gerektiği yazılır; aksi halde, hakları tapu siciliyle sabit olmadıkça, satış bedelinin paylaşmasından hariç kalacakları da ilave edilir. Bu ihtar irtifak hakkı sahiplerine de yapılır.
Açık artırmaya elektronik ortamda teklif verme yoluyla başlanır. Elektronik ortamda teklif verme, birinci ihale tarihinden yirmi gün önce başlar, ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sonunda sona erer; ikinci ihalede ise elektronik ortamda teklif verme birinci ihaleden sonraki beşinci gün başlar, en az yirmi gün sonrası için belirlenecek ikinci ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sonunda sona erer. Elektronik ortamda verilecek teklifler haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde ellisinden az olamaz; teklif vermeden önce, haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde teminat gösterilmesi zorunludur.
Satışa çıkarılan taşınmaz üzerinde hakkı olan alacaklının alacağı yukarıdaki fıkrada yazılı oranda ise artırmaya iştiraki halinde ayrıca pey akçesi ve teminat aranmaz.

114 üncü maddenin ikinci ve üçüncü fıkraları taşınmazın satış ilanı hakkında da uygulanır:
(İlanın şekli, artırmanın tarzı, yer ve günü ve gazete ile yapılıp yapılmıyacağı icra memurluğunca alakadarların menfaatlerine en muvafık geleni nazarı dikkate alınarak tayin olunur. İlanın yurt düzeyinde yayımlanan bir gazete ile yapılmasına karar verilmesi halinde bu ilan satış talebi tarihinde tirajı ellibinin (50.000) üzerinde olan ve yurt düzeyinde dağıtımı yapılan gazetelerden biriyle yapılır).
(Gazete ile yapılacak ilanlara satış şartnamesi eklentileriyle geçirilmeyip, satılacak şeyin cinsi, mahiyeti, önemli vasıfları, muhammen kıymeti, bulunduğu yer ve ikinci artırmanın gün ve saati, satış şartnamesinin vesair bilginin nereden ve ne suretle öğrenilebileceği, talep halinde ve ilanda gösterilen masrafı verilmek şartiyle şartnamenin bir örneğinin gönderilebileceği hususları yazılmakla iktifa olunur. İcra dairesince yapılması zaruri ilanlar dışında, taraflar şartnamenin tamamını, masrafı kendilerine ait olmak üzere, diledikleri vasıtalarla ilan edebilirler. Ancak hususi mahiyetteki bu ilan resmi muameleye tesir etmez. Satış ilanı elektronik ortamda da yapılır).

Ayrıca tebliğler:
Madde 127 - (Değişik madde: 02.07.2012 - 6352 S.K/Madde 30) YÜRÜRLÜK
İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.3.2004.pdf

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2018/4716 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO'LU TAŞINMAZIN TAPU KAYDI
İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Kıraç Köyünde kain, 120 ada, 4 nolu parsel sayılı, 4.585,90 m2 yüzölçümlü, Arsa vasfı ile kat irtifakı tesisli, A Blok binanın, 142827/17280000 arsa paylı, 1. Katta (10) nolu Mesken
Özellikleri:- Esenyurt İlçesi, Kıraç, 120 Ada, 4 Nolu Parsel : Söz konusu parsel üzerinde bulunan 2 adet blok, Twin Park Evleri olarak anılmaktadır. Site çevresi bahçe duvarı ve süs bitkileri ile çevrili olup, yüzme havuzu ve kapalı otoparkı bulunmaktadır. Site çevre düzenlemesi henüz yapılmamıştır. Taşınmaz konum olarak İstHanBul Evleri 3. Etap ve Ayışığı Sitesi arasında ve Studio Life Sitesinin hemen bitişiğinde yer almaktadır. D-100 Karayoluna ve Metrobüs ile ulaşıma 1 km mesafede bulunmaktadır. Yakın çevresinde İstHanBul Evleri 1. 2. ve 3. Etap, Ekşioğlu Akkent Sitesi, Ayışığı Sitesi, benzer nitelikte siteler ve boş parseller bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Konu taşınmazın bulunduğu Bloklar; 2 Bodrum+Zemin+9 Normal katlı ( B blok 10 normal kat ) olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bloklar 3 yıllık olup oturum henüz başlamamıştır. Kısmen eksiklikler bulunmaktadır.(10) Numaralı Mesken : A Bloğun, 1. katında ve güney doğu cephesinde yer almaktadır. Blok girişi bodrum kattan sağlandığından daire mahallinde 2. Kat görünümündedir. Site inşaatı devam ettiğinden daire boş haldedir. Mesken; 2 adet oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyo, antre ve 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.
Malzeme özelliği olarak ; Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, tavan kenarları alçıpan asma tavandır. Mutfak dolapları ve tezgahı laminat olup, armatürler ve ankastre ürünler takılmamıştır. Banyolarda vitrifıye malzemesi olarak duşakabin, klozet, hilton lavabo ve havlu peteği bulunmaktadır. İç kapılar amerikan panel, dış kapı çeliktir. Pencereler PVC doğramadır. Dairede merkezi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Girişte sabit portmanto yapılmamış haldedir. Daire az eksik malzeme özelliklerine sahip olup, site inşaatı bitmek üzeredir.
Adres : Barbaros Hayrettin Paşa Mah. 2289 Sok. No:8/A Twin Park Evleri A Blok Kat:l D:10 Esenyurt/ İSTANBUL
Meskenin Brüt alanı : 99,50 m2, Net alanı : 70,75 m2 dir.
Yüzölçümü : 4.585,90 m2
Arsa Payı : 142827/17280000
İmar Durumu : Esenyurt Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 28.12.2018 tarih, 5196/83483 sayılı yazısına göre; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi, 120 ada, 4 nolu parsel, İ.B.B. Meclisi'nin 13.09.2013 tarih ve 1855 sayılı kararı ile onaylanan Esenyurt Tem Güneyi 6. Etap 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında, kısmen “İmar Yolu” kısmen de Taks:0.30 , Emsal: 2.00 , Hmax: 36.50 yapılaşma şartı ile “Ticaret+Konut” alanından kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 290.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibi
1. Satış Günü : 27/08/2019 günü 13:40 - 13:45 arası
2. Satış Günü : 27/09/2019 günü 13:40 - 13:45 arası
Satış Yeri : İcra Mezat Salonu- Ekinoba Mah. Lonra Asfaltı Yan Yol No: 107 Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı Büyükçekmece/ İSTANBUL
................................................................................................................................................................
2 NO'LU TAŞINMAZIN TAPU KAYDI
İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Kıraç Köyünde kain, 120 ada, 4 nolu parsel sayılı, 4.585,90 m2 yüzölçümlü, Arsa vasfı ile kat irtifakı tesisli, B Blok binanın, 142827/17280000 arsa paylı, 1. Katta (10) nolu Mesken
Özellikleri:- Esenyurt İlçesi, Kıraç, 120 Ada, 4 Nolu Parsel : Söz konusu parsel üzerinde bulunan 2 adet blok, Twin Park Evleri olarak anılmaktadır. Site çevresi bahçe duvarı ve süs bitkileri ile çevrili olup, yüzme havuzu ve kapalı otoparkı bulunmaktadır. Site çevre düzenlemesi henüz yapılmamıştır. Taşınmaz konum olarak İstHanBul Evleri 3. Etap ve Ayışığı Sitesi arasında ve Studio Life Sitesinin hemen bitişiğinde yer almaktadır. D-100 Karayoluna ve Metrobüs ile ulaşıma 1 km mesafede bulunmaktadır. Yakın çevresinde İstHanBul Evleri 1. 2. ve 3. Etap, Ekşioğlu Akkent Sitesi, Ayışığı Sitesi, benzer nitelikte siteler ve boş parseller bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Konu taşınmazın bulunduğu Bloklar; 2 Bodrum+Zemin+9 Normal katlı ( B blok 10 normal kat ) olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bloklar 3 yıllık olup oturum henüz başlamamıştır. Kısmen eksiklikler bulunmaktadır.(10) Numaralı Mesken : B Bloğun, 1. katında ve kuzey cephesinde yer almaktadır. Site inşaatı devam ettiğinden daire boş haldedir.
Mesken; 2 adet oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyo, antre ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.
Malzeme özelliği olarak ; Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, tavan kenarları alçıpan asma tavandır. Mutfak dolapları ve tezgahı laminat olup, armatürler ve ankastre ürünler ve dolap alt kısım kapakları takılmamıştır. Banyolarda vitrifiye malzemesi olarak duşakabin, klozet, hilton lavabo ve havlu peteği bulunmaktadır. İç kapılar amerikan panel, dış kapı çeliktir. Pencereler PVC doğramadır. Dairede merkezi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Girişte sabit portmanto yapılmamış haldedir. Daire az eksik malzeme özelliklerine sahip olup, site inşaatı bitmek üzeredir.
Adres : Barbaros Hayrettin Paşa Mah. 2289 Sok. No:8/B Twin Park Evleri B Blok Kat:l D:10 Esenyurt/ İSTANBUL
Meskenin Brüt alanı : 104,00 m2 , Net alanı: 64,25 m2 dir.
Yüzölçümü : 4.585,90 m2
Arsa Payı : 142827/17280000
İmar Durumu : Esenyurt Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 28.12.2018 tarih, 5196/83483 sayılı yazısına göre; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi, 120 ada, 4 nolu parsel, İ.B.B. Meclisi'nin 13.09.2013 tarih ve 1855 sayılı kararı ile onaylanan Esenyurt Tem Güneyi 6. Etap 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında, kısmen “İmar Yolu” kısmen de Taks:0.30 , Emsal: 2.00 , Hmax: 36.50 yapılaşma şartı ile “Ticaret+Konut” alanından kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 290.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibi
1. Satış Günü : 27/08/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 27/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : İcra Mezat Salonu- Ekinoba Mah. Lonra Asfaltı Yan Yol No: 107 Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı Büyükçekmece/ İSTANBUL
................................................................................................................................................................
3 NO'LU TAŞINMAZIN TAPU KAYDI
İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Kıraç Köyünde kain, 120 ada, 4 nolu parsel sayılı, 4.585,90 m2 yüzölçümlü, Arsa vasfı ile kat irtifakı tesisli, A Blok binanın, 142827/17280000 arsa paylı, 1. Katta (12) nolu Mesken
Özellikleri:- Esenyurt İlçesi, Kıraç, 120 Ada, 4 Nolu Parsel : Söz konusu parsel üzerinde bulunan 2 adet blok, Twin Park Evleri olarak anılmaktadır. Site çevresi bahçe duvarı ve süs bitkileri ile çevrili olup, yüzme havuzu ve kapalı otoparkı bulunmaktadır. Site çevre düzenlemesi henüz yapılmamıştır. Taşınmaz konum olarak İstHanBul Evleri 3. Etap ve Ayışığı Sitesi arasında ve Studio Life Sitesinin hemen bitişiğinde yer almaktadır. D-100 Karayoluna ve Metrobüs ile ulaşıma 1 km mesafede bulunmaktadır. Yakın çevresinde İstHanBul Evleri 1. 2. ve 3. Etap, Ekşioğlu Akkent Sitesi, Ayışığı Sitesi, benzer nitelikte siteler ve boş parseller bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Konu taşınmazın bulunduğu Bloklar; 2 Bodrum+Zemin+9 Normal katlı ( B blok 10 normal kat ) olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bloklar 3 yıllık olup oturum henüz başlamamıştır. Kısmen eksiklikler bulunmaktadır.(12) Numaralı Mesken : A Bloğun, 1. katında ve kuzey cephesinde yer almaktadır. Blok girişi bodrum kattan sağlandığından daire mahallinde 2. Kat görünümündedir. Site inşaatı devam ettiğinden daire boş haldedir. Daire havuza bakmaktadır.
Mesken; 2 adet oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyo, antre ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.
Malzeme özelliği olarak ; Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, tavan kenarları alçıpan asma tavandır. Mutfak dolapları ve tezgahı laminat olup, armatürler ve ankastre ürünler takılmamıştır. Banyolarda vitrifıye malzemesi olarak duşakabin, klozet, hilton lavabo ve havlu peteği bulunmaktadır. İç kapılar amerikan panel, dış kapı çeliktir. Pencereler PVC doğramadır. Dairede merkezi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Girişte sabit portmanto yapılmamış haldedir. Daire az eksik malzeme özelliklerine sahip olup, site inşaatı bitmek üzeredir.
Adres : Barbaros Hayrettin Paşa Mah. 2289 Sok. No:8/A Twin Park Evleri A Blok Kat:l D:12 Esenyurt/ İSTANBUL
Meskenin Brüt alanı : 99,50 m2, Net alanı : 64,25 m2 dir.
Yüzölçümü : 4.585,90 m2
Arsa Payı : 142827/17280000
İmar Durumu : Esenyurt Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 28.12.2018 tarih, 5196/83483 sayılı yazısına göre; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi, 120 ada, 4 nolu parsel, İ.B.B. Meclisi'nin 13.09.2013 tarih ve 1855 sayılı kararı ile onaylanan Esenyurt Tem Güneyi 6. Etap 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında, kısmen “İmar Yolu” kısmen de Taks:0.30 , Emsal: 2.00 , Hmax: 36.50 yapılaşma şartı ile “Ticaret+Konut” alanından kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 290.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibi
1. Satış Günü : 27/08/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 27/09/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : İcra Mezat Salonu- Ekinoba Mah. Lonra Asfaltı Yan Yol No: 107 Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı Büyükçekmece/ İSTANBUL
................................................................................................................................................................
4 NO'LU TAŞINMAZIN TAPU KAYDI
İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Kıraç Köyünde kain, 120 ada, 4 nolu parsel sayılı, 4.585,90 m2 yüzölçümlü, Arsa vasfı ile kat irtifakı tesisli, A Blok binanın, 142827/17280000 arsa paylı, 1. Katta (13) nolu Mesken
Özellikleri:- Esenyurt İlçesi, Kıraç, 120 Ada, 4 Nolu Parsel : Söz konusu parsel üzerinde bulunan 2 adet blok, Twin Park Evleri olarak anılmaktadır. Site çevresi bahçe duvarı ve süs bitkileri ile çevrili olup, yüzme havuzu ve kapalı otoparkı bulunmaktadır. Site çevre düzenlemesi henüz yapılmamıştır. Taşınmaz konum olarak İstHanBul Evleri 3. Etap ve Ayışığı Sitesi arasında ve Studio Life Sitesinin hemen bitişiğinde yer almaktadır. D-100 Karayoluna ve Metrobüs ile ulaşıma 1 km mesafede bulunmaktadır. Yakın çevresinde İstHanBul Evleri 1. 2. ve 3. Etap, Ekşioğlu Akkent Sitesi, Ayışığı Sitesi, benzer nitelikte siteler ve boş parseller bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Konu taşınmazın bulunduğu Bloklar; 2 Bodrum+Zemin+9 Normal katlı ( B blok 10 normal kat ) olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bloklar 3 yıllık olup oturum henüz başlamamıştır. Kısmen eksiklikler bulunmaktadır.(13) Numaralı Mesken : A Bloğun, 1. katında ve kuzey batı cephesinde yer almaktadır. Blok girişi bodrum kattan sağlandığından daire mahallinde 2. Kat görünümündedir. Site inşaatı devam ettiğinden daire boş haldedir.
Mesken; 2 adet oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyo, antre ve 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.
Malzeme özelliği olarak ; Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, tavan kenarları alçıpan asma tavandır. Mutfak dolapları ve tezgahı laminat olup, armatürler ve ankastre ürünler takılmamıştır. Banyolarda vitrifiye malzemesi olarak duşakabin, klozet, hilton lavabo ve havlu peteği bulunmaktadır. İç kapılar amerikan panel, dış kapı çeliktir. Pencereler PVC doğramadır. Dairede merkezi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Girişte sabit portmanto yapılmamış haldedir. Daire az eksik malzeme özelliklerine sahip olup, site inşaatı bitmek üzeredir.
Adres : Barbaros Hayrettin Paşa Mah. 2289 Sok. No:8/A Twin Park Evleri A Blok Kat:l D:13 Esenyurt/ İSTANBUL
Meskenin Brüt alanı : 99,50 m2, Net alanı : 70,75 m2 dir.
Yüzölçümü : 4.585,90 m2
Arsa Payı : 142827/17280000
İmar Durumu : Esenyurt Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 28.12.2018 tarih, 5196/83483 sayılı yazısına göre; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi, 120 ada, 4 nolu parsel, İ.B.B. Meclisi'nin 13.09.2013 tarih ve 1855 sayılı kararı ile onaylanan Esenyurt Tem Güneyi 6. Etap 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında, kısmen “İmar Yolu” kısmen de Taks:0.30 , Emsal: 2.00 , Hmax: 36.50 yapılaşma şartı ile “Ticaret+Konut” alanından kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 290.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibi
1. Satış Günü : 27/08/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 27/09/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : İcra Mezat Salonu- Ekinoba Mah. Lonra Asfaltı Yan Yol No: 107 Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı Büyükçekmece/ İSTANBUL
................................................................................................................................................................
5 NO'LU TAŞINMAZIN TAPU KAYDI
İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Kıraç Köyünde kain, 120 ada, 4 nolu parsel sayılı, 4.585,90 m2 yüzölçümlü, Arsa vasfı ile kat irtifakı tesisli, A Blok binanın, 142827/17280000 arsa paylı, 1. Katta (11) nolu Mesken
Özellikleri:- Esenyurt İlçesi, Kıraç, 120 Ada, 4 Nolu Parsel : Söz konusu parsel üzerinde bulunan 2 adet blok, Twin Park Evleri olarak anılmaktadır. Site çevresi bahçe duvarı ve süs bitkileri ile çevrili olup, yüzme havuzu ve kapalı otoparkı bulunmaktadır. Site çevre düzenlemesi henüz yapılmamıştır. Taşınmaz konum olarak İstHanBul Evleri 3. Etap ve Ayışığı Sitesi arasında ve Studio Life Sitesinin hemen bitişiğinde yer almaktadır. D-100 Karayoluna ve Metrobüs ile ulaşıma 1 km mesafede bulunmaktadır. Yakın çevresinde İstHanBul Evleri 1. 2. ve 3. Etap, Ekşioğlu Akkent Sitesi, Ayışığı Sitesi, benzer nitelikte siteler ve boş parseller bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Konu taşınmazın bulunduğu Bloklar; 2 Bodrum+Zemin+9 Normal katlı ( B blok 10 normal kat ) olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bloklar 3 yıllık olup oturum henüz başlamamıştır. Kısmen eksiklikler bulunmaktadır.(11) Numaralı Mesken : A Bloğun, 1. katında ve doğu cephesinde yer almaktadır. Blok girişi bodrum kattan sağlandığından daire mahallinde 2. Kat görünümündedir. Site inşaatı devam ettiğinden daire boş haldedir. Daire havuza bakmaktadır.
Mesken; 2 adet oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyo, antre ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.
Malzeme özelliği olarak ; Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, tavan kenarları alçıpan asma tavandır. Mutfak dolapları ve tezgahı laminat olup, armatürler ve ankastre ürünler takılmamıştır. Banyolarda vitrifiye malzemesi olarak duşakabin, klozet, hilton lavabo ve havlu peteği bulunmaktadır. İç kapılar amerikan panel, dış kapı çeliktir. Pencereler PVC doğramadır. Dairede merkezi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Girişte sabit portmanto yapılmamış haldedir. Daire az eksik malzeme özelliklerine sahip olup, site inşaatı bitmek üzeredir.
Adres : Barbaros Hayrettin Paşa Mah. 2289 Sok. No:8/A Twin Park Evleri A Blok Kat:l D:11 Esenyurt/ İSTANBUL
Meskenin Brüt alanı : 99,50 m2, Net alanı : 64,25 m2 dir.
Yüzölçümü : 4.585,90 m2
Arsa Payı : 142827/17280000
İmar Durumu : Esenyurt Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 28.12.2018 tarih, 5196/83483 sayılı yazısına göre; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi, 120 ada, 4 nolu parsel, İ.B.B. Meclisi'nin 13.09.2013 tarih ve 1855 sayılı kararı ile onaylanan Esenyurt Tem Güneyi 6. Etap 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında, kısmen “İmar Yolu” kısmen de Taks:0.30 , Emsal: 2.00 , Hmax: 36.50 yapılaşma şartı ile “Ticaret+Konut” alanından kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 290.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibi
1. Satış Günü : 27/08/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 27/09/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : İcra Mezat Salonu- Ekinoba Mah. Lonra Asfaltı Yan Yol No: 107 Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı Büyükçekmece/ İSTANBUL
................................................................................................................................................................
6 NO'LU TAŞINMAZIN TAPU KAYDI
İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Kıraç Köyünde kain, 427 ada, 3 nolu parsel sayılı, 20.757,16 m2 yüzölçümlü, Beş blok betonarme bina çarşı ve arsası vasfı ile kat mülkiyeti tesisli, B1 Blok binanın, 7527/4151432 arsa paylı, 12. Katta (33) nolu Konut
Özellikleri:- Esenyurt İlçesi, Kıraç, 427 Ada, 3 Nolu Parsel : Söz konusu parsel üzerindeki 5 adet konut bloğu ve çarşı Star Towers Sitesi olarak adlandırılmıştır. Site, projesinde kapalı yüzme havuzu, fitness center, spor alanları, çocuk parkı ve kapalı otopark bulunmaktadır. Taşınmaz konum olarak Kıraç meydanında bulunmaktadır. Site merkezi konumda olup sosyal alanlara yürüme mesafesindedir. Toplu taşıma araçları ile ulaşım rahat yapılmaktadır. Söz konusu Blok; 5 Bodrum+Zemin+Asma+22 Normal katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Site takribi 8 yıllıktır.
(33) Numaralı Konut : B-1 bloğun 12. Katında ve kuzey batı cephesinde yer almaktadır. Blok girişi bodrum kattan sağlandığından daire mahallinde 13. Kat görünümündedir.
Konut ; 2 adet oda, salon, mutfak, banyo, hol ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır.
Malzeme özelliği olarak ; Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar ve tavan saten boyalıdır. Mutfak dolap ve tezgahı laminattır. Banyoda vitrifiye malzemesi olarak duş teknesi, gömme klozet ve hilton lavabo mevcuttur. Pencereler PVC doğramadır. İç kapılar amerikan panel, dış kapı çeliktir. Dairede ısıtma amaçlı merkezi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Girişte sabit portmanto mevcuttur. Daire standart malzeme özelliklerine sahiptir.
Adres : Necip Fazıl Kısakürek Mah. Gazi Cad. Ankakuşu Sok. No:2/A Star Towers Sitesi B-1 Blok Kat:l2 D:33 Esenyurt/ İSTANBUL
Konut'un Brüt alanı : 113,00 m2, Net kullanım alanı : 81,18 m2 dir.
Yüzölçümü : 20.757,16 m2
Arsa Payı : 7527/4151432
İmar Durumu : İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Necip Fazıl Kısakürek Mahallesi, 427 ada, 3 nolu parsel, İ.B.B. Meclisi'nin 12.07.2013 tarih ve 1528 sayılı kararı ile onaylanan Esenyurt Tem Güneyi 7. Etap 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında, kısmen “İmar Yolu” , kısmen “Belediye Hizmet Alanı” kısmen de Emsal: 1.50 , Hmax: 12.50 m yapılaşma şartı ile “Ticaret+Konut” alanından kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibi
1. Satış Günü : 27/08/2019 günü 15:20 - 15:25 arası
2. Satış Günü : 27/09/2019 günü 15:20 - 15:25 arası
Satış Yeri : İcra Mezat Salonu- Ekinoba Mah. Lonra Asfaltı Yan Yol No: 107 Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı Büyükçekmece/ İSTANBUL
................................................................................................................................................................
7 NO'LU TAŞINMAZIN TAPU KAYDI
İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Celaliye Mahallesinde kain, 565 ada, 8 nolu parsel sayılı, 633,27 m2 yüzölçümlü, Arsa
Özellikleri:- Satışa konu 565 Ada, 8 Parsel devlet karayoluna kısmen yakın, ilçe merkezine uzak mesafededir. Toplu taşıma araçları ile ulaşım olanağı mevcuttur. Yakın çevresinde Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Sudi Özkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kamiloba Beyazlar Ortaokulu ve Celaliye Cami bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede genelde az katlı konut yapıları mevcuttur. Taşınmazın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye şehir suyu, şehir elektriği, doğalgaz, telefon, kanalizasyon ve iletişim hizmetleri verilmektedir. Bölgede belediye ve kamu hizmetleri mevcuttur.
Satışa konu 565 Ada, 8 Parsel geometrik olarak dörtgen şekilli olup sınırları düzgün ve belirgindir. Ara parseldir.Parselin tek cephesi yol diğer cepheleri komşu parseller ile sınırlıdır. Parselin cepheli olduğu yol sokak (Gönülden Sokak) niteliklidir. Parsel üzerinde ekonomik değere sahip herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Parsel etrafı parapet duvar üzeri dikenli tel ile çevrilmiştir.
Adres :Büyükçekmece ilçesi, Celaliye mahallesi, Gönülden sokak üzerinde yer almaktadır.
Yüzölçümü : 633,27 m2
İmar Durumu : Büyükçckmece Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğünün 21.12.2018 tarih, 134033-1 sayılı yazısına göre; İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Celaliye Mahallesi, 565 ada, 8 nolu parsel, 16.07.1997 tasdik tarihli, Celaliye-Kamiloba 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı'nda Taks:0.25 , Kaks:0.75 , Ayrık Nizam 3 kat yapılaşma şartı ile “Konut” alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 700.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibi
1. Satış Günü : 27/08/2019 günü 15:40 - 15:45 arası
2. Satış Günü : 27/09/2019 günü 15:40 - 15:45 arası
Satış Yeri : İcra Mezat Salonu- Ekinoba Mah. Lonra Asfaltı Yan Yol No: 107 Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı Büyükçekmece/ İSTANBUL
................................................................................................................................................................
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4716 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.