Yazdır

T.C.
ERZURUM
3. İCRA DAİRESİ
2019/7425 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum ili, Palandöken ilçesi, Solakzade mahallesi, 3 Nolu ön böle mevki, 1529 ada, 3 parsel, C Blok, 4. Kat, 9 Nolu bağımsız bölüm. Taşınmaz tapu kaydında bağımsız bölüm niteliği mesken olarak kayıtlıdır. 9 Nolu meskenin bulunduğu bina bodrum, zemin ve 4 normal kat olmak üzere toplam 6 kattan oluşmaktadır. Satışa konu mesken 3 oda, salon, 1 adet banyo, wc, hol ve mutfak hacimlerinden oluşmaktadır. 2 adet balkonu mevcuttur. Mesken Brüt alanı 110,00 m2, net kullanım alanı 97,00 m2 dir. Salon döşemesinin zemini laminant parke, ıslak hacimlerin ve koridorun zemini seramik kaplıdır. Mutfak dolabı ve vestiyer mevcuttur. Doğalgaz tesisatı kombi sistem, kalorifer petekleri radyatördür. Bina yaklaşık 30-35 yıllık yapıdır. Hali hazırda içerisinde ikamet edilmektedir. Detaylı bilgi ve fotoğraflara dosyasından ulaşılabilir.
Adresi : Solakzade Mahallesi 14. Sokak Oto İş Yapı Koop. C Blok Kat:4 No:9Palandöken / ERZURUM
Yüzölçümü : Brüt alanı 110,00 m2, net kullanım alanı 97,00 m2 dir
Arsa Payı : 3/60 Arsa payı, Tam hisse
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı Dosyasından ve ilgili belediyeden imar bilgisi hakkında bilgi alınabilir

Kıymeti : 135.067,50 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Mimari projesi üzerinde bağımsız bölüm numarası değiştirilmiştir
1. Satış Günü : 19/03/2020 günü 14:25 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 14/04/2020 günü 14:25 - 14:30 arası
Satış Yeri : Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7425 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/01/2020