Yazdır

T.C.
DENİZLİ
5. İCRA DAİRESİ
2018/6435 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Merkezefendi İlçe, 392 Ada, 22 Parsel, GÜMÜŞÇAY Mahalle/Köy, kaynarca Mevkii, ev ve arsa niteliğindeki taşınmazın Gümüşçay mah. 392 ada 22 parsel üzerinde tek katlı beton tabiyeli mesken binası vardır.Bina latında 16 m2 bir oda altı kadar kısım bodrum olup odunluk olarak kullanılmaktadır.Bina parselin arka kısmına yapılmış , ön bahçesi geniştir.zemin kat mesken 3 oda 1 mutfak banyo tuvalet şeklinde, daire girişi önü balkon şeklindedir.mesken binası 90 m2 alanındadır. bina içi dışı sıvalı boyalı elektiriği suyu mevcuttur.odalar zemini beton kaplı genelde üzerine muşamba serili halde, iç kapıları ahşap banyo kapısı pvc kapı, pencereleri pvc doğramalı giriş kapısı çelik kapıdır.oda duvarları sıvalı plastik badanalıdır. Mutfak tezgahı granit mermer ve mutfak dolapları yenilenmiş durumdadır.bina üzerinde çatı yoktur.bina yaklaşık 20-25 yıllıktır.taşınmaz esentepe pazar yerine çok yakın ara sokakta önündeki yol çıkmaz yol şeklinde, yolun devamı araç çıkışı olmayıp yaya çıkışı vardır.taşınmaz şehir merkezine uzak ulaşımı biraz zayıf bir bölgededir.okullara camiye pazar yerine yakın, TEK, PTT ve belediye hizmetleri ve doğalgaz alt yapısı mevcuttur.
Adresi : Gümüşçay mah.341. Sok. No:18 merkezefendi/denizli
Yüzölçümü : 197 m2
İmar Durumu : dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : 5582 Sayılı yasanın 35 Maddesi ile 3065 Sayılı KDV Kanunu'nun 17. Maddesinin 4. Fıkrasına eklenen (s) bendi uyarınca; "2499 Sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun 38/A Maddesinde tanımlanan Konut Finansmanı amacıyla teminat gösterilen veya ipotek konulan konutların satışında alıcılar KDV'den istisna tutulacaktır."
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/02/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 11/03/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri: Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6435 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.