Yazdır

T.C.
ORTACA
İCRA DAİRESİ

2019/265 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Dalaman İlçe, 5 Ada, 107 Parsel, MERKEZ Mahalle/Köy, Arıkbaşı Mevkii, B Blok 3 Kat 24 Nolu Bağımsız Nolu Bağımsız Bölüm Dalaman çarşı merkezinde, bir cephesi ana bulvar olmak üzere üç cephesi yoldur. Ulaşımı kolaydır. Tamamlanmış altyapıya sahiptir. Betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış olup, 3A yapı sınıfı özelliğindedir. Ana binanın en üst katında konumludur. Balkon dahil yaklaşık 82,00 m2 kullanım alanına sahiptir. Taşınmaz projesinde iki oda, bir salon mutfak. banyo, tuvalet, antre ve bir adet balkon hacimlerine sahiptir. Meskenin duvarları düz sıva, üstü plastik boyalı, oda tabanları laminant, ıslak hacimleri seramik kaplama, i. kapıları Amerikan panel, pencereleri plastik doğramadır. Mutfak dolapları mdf, tezgahı granit cinsi mermerdir.
Adresi : Merkez Mah. Atatürk Caddesi 3. Sokak Şehirler Apt. No:3 Dalaman / MUĞLA
Yüzölçümü : 1.177,95 m2
Arsa Payı : 3/123
İmar Durumu :Var, İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 5 kat ticari + konut alanındadır. Belediyenin sunduğu altyapı hizmetlerinden yararlanabilecek konumdadır.
Kıymeti : 164.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 13/01/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 07/02/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Terzialiler mahallesi Başoğlu sokak 1 nolu Belediye iş hanı zemin kat pasaj içi 5 nolu dükkan Ortaca/Muğla
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/265 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.