Yazdır

T.C. ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2019/7282 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 498 Ada, 25 Parsel, GAZİMUSTAFAKEMALPAŞA Mahalle/Köy, 4.Kat+Çatı Katı 16 Nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz mesken Zemin kat + 4 Normal + Çatı piyesli Katlı betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş binanın 4. Normal kat + çatı katindadır. Ana bina asansörlü ve kaloriferlidir. Binanın dış cephe sıvası ve boyası yapılmıştır, çatısı, ortak alanları tamamlanmıştır, yüzde yüz seviyesinde bitmiş binadır. Mesken binanın 4+çatı piyesi katında yer alıp 4. kat 2 oda, salon, mutfak, hol, banyo, wc, balkon, çatı piyesi katı ise 2 oda, hol ve teras hacimlerinden oluşmaktadır. Çatı katma içten dubleks merdiven olmakla birlikte çatı katından ayrıca kapı girişi bulunmaktadır. Mesken boş durumdadır. Mesken 4. Kat ve çatı katı olmak üzere toplam 148,00 m2 net kullanım alanlı, ortak kullanım alanları da dahil edilirse 180,00 m2 brüt kullanım alanlıdır. Salon ve oda döşemeleri laminant kaplıdır. Mutfak, koridor ve antre seramik kaplıdır. Banyo-Wc döşeme ve duvarları seramik kaplamadır. Duvarlar alçı astar çekilmiş saten boyalıdır. Oda tavanlarında kartonpiyer imalatı mevcuttur. Pencereler PVC Doğrama, Giriş kapısı çelik, iç kapılar lamine levha kaplamalı kapıdır. Mutfak tezgah altı ve üstü dolap mevcuttur ve MDF kaplama olarak imal edilmiştir. Mutfak tezgahı mermerittir. Dubleks merdiveni basamakları mermerdir. Binada ısıtma doğalgaz ile sağlanmakta olup gaz bağlantısı yapılmamıştır. Mesken Çerkezköy Belediyesi konut alanı içinde, elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır. Meskenin bulunduğu bina her türlü ulaşım imkânına sahiptir. Taşınmaz Çerkezköy Belediyesine takriben 1.650,00 metre uzaklıkta bulunmaktadır.
Adresi : Gazi Mustafa Kemal Mah (Bağlık Mah.)Cevizlik Sok. 498 Ada 25 Parsel 16 Nolu Bb Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 737,5 m2Arsa Payı : 4984/73750
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planında Konut Alanı fonksiyonunda kalmakta olup, Ayrık nizam 5 kat, T.A.K.S: 0.4, K.A.K.S: 2.00 yapılaşma şartlarına sahip olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 214.600,00 TLKDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 20/06/2017 tarihli yönetim planı,ipotek
1. Satış Günü : 09/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 06/05/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 465 Ada, 5 Parsel, GAZİMUSTAFAKEMALPAŞA Mahalle/Köy, 4.Kat+Çatı Katı 8 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz mesken Zemin kat + 4 Normal + Çatı piyesli Katlı betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş binanın 4. Normal kat + çatı katindadır. Ana bina asansörlü ve kaloriferlidir. Binanın dış cephe sıvası ve boyası yapılmıştır, çatısı, ortak alanları tamamlanmıştır, yüzde yüz seviyesinde bitmiş binadır. Mesken binanın 4+çatı piyesi katında yer alıp onaylı mimari projesine göre: 4. kat 2 oda, salon, mutfak, hol, banyo, wc, balkon, çatı piyesi katı ise 3 oda, hol ve teras hacimlerinden oluşmaktadır. Çatı katma içten dubleks merdiven olmakla birlikte çatı katından ayrıca kapı girişi bulunmaktadır. Mesken boş durumdadır. Mesken 4. Kat ve çatı katı olmak üzere toplam 135,00 m2 net kullanım alanlı, ortak kullanım alanları da dahil edilirse 171,00 m2 brüt kullanım alanlıdır. Salon ve oda döşemeleri laminant kaplıdır. Mutfak, koridor ve antre seramik kaplıdır. Banyo-Wc döşeme ve duvarları seramik kaplamadır. Duvarlar alçı astar çekilmiş saten boyalıdır. Oda tavanlarında kartonpiyer imalatı mevcuttur. Pencereler PVC Doğrama, Giriş kapısı çelik, iç kapılar lamine levha kaplamalı kapıdır. Mutfak tezgah altı ve üstü dolap mevcuttur ve MDF kaplama olarak imal edilmiştir. Mutfak tezgahı mermerittir. Dubleks merdiveni basamakları mermerdir. Binada ısıtma doğalgaz ile sağlanmakta olup gaz bağlantısı yapılmamıştır. Mesken Çerkezköy Belediyesi konut alanı içinde, elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır. Meskenin bulunduğu bina her türlü ulaşım imkânına sahiptir. Taşınmaz Çerkezköy Belediyesine takriben 1.640,00 metre uzaklıkta bulunmakta olup yakın çevresinde İnci Narin Yerici İlkokulu bulunmaktadır. Taşınmaz hisseli olup tamamı satışa çıkarılmıştır.
Adresi : Gazi Mustafa Kemal Paşa (Bağlık) Mah. Güneşli Sok. No:10 D:8 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 449 m2 Arsa Payı : 171/1079
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planında Konut Alanı fonksiyonunda kalmakta olup, Ayrık nizam 5 kat, T.A.K.S: 0.4, K.A.K.S: 2.00 yapılaşma şartlarına sahip olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 209.250,00 TLKDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 14/06/2018 tarihli yönetim planı,ipotek
1. Satış Günü : 09/04/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 06/05/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7282 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.