Yazdır

T.C.
AYVACIK
İCRA DAİRESİ
2018/83 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İl, Ayvacık İlçe, 154 Ada, 20 Parsel, GÖKÇETEPE Mahalle Tepe Mevkii, Ana taşınmaz dosyasında 155,88 m2 büyüklüğündeve " bahçeli kargir ev "niteliğinde olup batı tarafından yola cephesi vardır. Taşınmaz sahile 500 metre, İzmir - Çanakkale yoluna 210 metre, ilçe merkezine 24,6 km, il merkezine 92,6 km uzaklıktadır. Taşınmaz üzerinde hali hazırda 1 adet 3 katlı yapı bulunmaktadır.Her katı ayrı bir bağımsız bölüm ve mesken olarak kullanıldığı anlaşılan yapı için 29/12/1989 tarihinde yapı ruhsatı, 22/07/2014 tarihinde ise iskan ruhsatı alındığı anlaşılmıştır. İskan ruhsatına göre yapının 98 m2 taban alanlı olduğu, normal katların ise balkon hariç 75'er m2 büyüklüğünde olduğu anlaşılmıştır. 1. ve 2. kattaki her bağımsız bölümde 4 oda, 1 mutfak ile banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Zemin kattaki bağımsız bölümün içi gezilememekle birlikte zemin kat soba ile diğer katlar ise kalorifer ile ısınmaktadır. İçerisi gezilen normal katlarda oda zeminleri laminant parke, ıslak zemin kaplamaları ise seramiktir. Taşınmaz tam hisselidir.
Adresi : Gökçetepe Mh. Tepe Mahallesi Mevkii Bahçe Sk. No:18 Ayvacık / ÇANAKKALE
Yüzölçümü : 155,88 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Bitişik nizam 3 kat konut imarlı
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 07/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 10/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : AYVACIK BELEDİYESİ NİKAH SALONU, BELEDİYE BİNASI AYVACIK ÇANAKKALE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Elektronik Ortamda Teklif
Başlangıç ve Bitiş Tarihi
Birinci Artırma İçin :17/04/2019 - 06/05/2019
İkinci Artırma İçin :12/05/2019 - 09/06/2019
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/83 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.