Yazdır

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2016/4316 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazların cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
ANA GAYRİMENKUL : Taşınmazın bulunduğu parsel üzerinde 2 adet blok bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu blok Villa Yazıcı olarak adlandırılmıştır. Çevresi bahçe duvarı, ferforje ve dikenli çit ile çevrilmiş olup, bakımlı bahçe düzeni, kamelya ve 2. bodrum katta kapalı otopark mevcuttur. Taşınmaz konum olarak, Veysel Karani Caddesi ile bağlantılı Örnek Sokağa cepheli olup, D-100 Karayolunun 550 m güneyinde yer almaktadır. Palmiye meydanına 750 m ve sahile 1,3 km mesafede bulunmaktadır. Yakın çevresinde Halime Bulduk İlkokulu, Hedef Konutları, konut amaçlı kullanılan binalar ve kısmen boş parseller bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım yürüme mesafesinde olup, cami ve sosyal alanlar kısmi uzaklıktadır. Taşınmazın bulunduğu B Blok; 2 Bodrum+Zemin+1 Normal+ Çatı katlı olarak, betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Blok takribi 6 yıllık olup, dış cephesi düz sıva üzeri boyalıdır. Blokta kameralı güvenlik ve alarm sistemleri mevcuttur.
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : İstanbul İl, Büyükçekmece İlçe, 151 Ada, 2 Parsel, B.ÇEKMECE MERKEZ Mahalle/Köy, Bekçi Kulübesi Mevkii, B blok, 1 nolu bb Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz; İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Fatih Mahallesi, Veysel Karani Caddesi, Örnek Sokak, No:4/1, Villa Yazıcı adıyla kain, 151 ada, 2 nolu parselde kayıtlı, B Blok binanın, 1. Bodrum katta, 100/1000 arsa payına tefrikli (1) nolu Meskenin tamamıdır.(1) Numaralı Mesken: B Blok binanın 1. bodrum katında yer almaktadır. Katta tek daire bulunmaktadır. Bina girişi bu kattan sağlandığından daire mahallinde zemin kat görünümdedir. Mal sahiplerinin (intifa hakkı sahibi) annesi tarafından kullanılmaktadır. Taşınmaz üzerinde 18.04.2014 tarihli "Aysen Yazıcı lehine İntifa Hakkı"kaydı bulunmaktadır.Mesken; 2 adet oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyo, antre ve projesinde balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Malzeme özelliği olarak ;Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar ithal duvar kağıdı kaplı, tavanlar dekoratif asma tavan, gömme spotlu olup, mutfak tavanında vitray cam tavan yapılmıştır . Mutfak dolapları lake, tezgah granittir. Ankastre ürünler bulunmaktadır. Banyoda vitrifiye malzemesi olarak duşakabin, gömme klozet ve hilton lavabo bulunmaktadır. Pencereler ahşap görünümlü PVC doğrama olup, tüm pencereler ve mutfak kısmında panjur mevcuttur. İç kapılar ahşap panel, dış kapı çeliktir. Dairede kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Klima mevcuttur. Daire kaliteli malzeme özelliklerine sahiptir. Meskenin Brüt alanı : 158,51 m2, Net alanı :125,20 m2dir.
Adresi : Fatih Mah. Veysel Karani Cad. Örnek Sok. No:4/1 D:1 Büyükçekmece / İSTANBUL
Yüzölçümü : 1.029 m2
Arsa Payı : 100/1000
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Ayrık nizam, konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 17/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 17/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : İstanbul İl, Büyükçekmece İlçe, 151 Ada, 2 Parsel, B.ÇEKMECE MERKEZ Mahalle/Köy, Bekçi Kulübesi Mevkii, B blok, 2 nolu bb Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz; İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Fatih Mahallesi, Veysel Karani Caddesi, Örnek Sokak, No:4/1, Villa Yazıcı adıyla kain, 151 ada, 2 nolu parselde kayıtlı, B Blok binanın, zemin katta, 150/1000 arsa payına tefrikli (2) nolu Meskenin tamamıdır. (2) Numaralı Mesken: B Blok binanın zemin katında yer almaktadır. Katta tek daire bulunmaktadır. Blok girişi 1. bodrum kattan sağlandığından daire mahallinde 1. kat görünümdedir. Mal sahipleri tarafından kullanılmaktadır. Mesken; 3 adet oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyo, antre, balkon ve fransız balkonu hacimlerinden oluşmaktadır. Malzeme özelliği olarak ;Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar ithal duvar kağıdı kaplı, tavanlar dekoratif asma tavan, gömme spotlu olup, mutfak tavanında vitray cam tavan yapılmıştır. Mutfak dolapları lake, tezgah granittir. Ankastre ürünler bulunmaktadır. Banyoda vitrifiye malzemesi olarak duşakabin, gömme klozet ve hilton lavabo bulunmaktadır. Pencereler ahşap görünümlü PVC doğrama olup, panjur mevcuttur. İç kapılar ahşap panel, dış kapı çeliktir. Dairede kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Balkon cam sistemi ile kapatılmıştır. 2 adet klima mevcuttur. Daire kaliteli malzeme özelliklerine sahip olup, bakımlı haldedir. Meskenin Brüt alanı : 168,75 m2 , Net alanı :148,00 m2dir.
Adresi : Fatih Mah. Veysel Karani Cad. Örnek Sok. No:4/1 D:2 Büyükçekmece / İSTANBUL
Yüzölçümü : 1.029 m2
Arsa Payı : 150/1000
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Ayrık nizam, konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 700.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 17/12/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 17/01/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

3 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : İstanbul İl, Büyükçekmece İlçe, 151 Ada, 2 Parsel, B.ÇEKMECE MERKEZ Mahalle/Köy, Bekçi Kulübesi Mevkii, B blok, 3 nolu bb Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Fatih Mahallesi, Veysel Karani Caddesi, Örnek Sokak, No:4/1, Villa Yazıcı adıyla kain, 151 ada, 2 nolu parselde kayıtlı, B Blok binanın, 1. katta, 250/1000 arsa payına tefrikli (3) nolu Çatı Arası Piyesli Meskenin tamamıdır. (3) Numaralı Çatı Arası Piyesli Mesken: B Blok binanın 1. normal + çatı katında yer almaktadır. Katta tek daire bulunmaktadır. Blok girişi 1. Bodrum kattan sağlandığından daire mahallinde 2. kat görünümdedir. Dairenin, 1. normal katı ile çatı piyesi arasında merdiven olmayıp çatı piyesine bina sahanlığından ayrı bir kapı konularak bağımsız bir daire olarak kullanılmaktadır. 1. Normal kat daire ve çatı piyesi ayrı ayrı olarak mal sahipleri tarafından kullanılmaktadır. 1. normal katı ;168,75 m2 brüt alanlı olup 3 adet oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyo, antre, balkon ve fransız balkonu hacimlerinden oluşmaktadır. Çatı piyesi : 23,00 m2 alanlı teras dahil 101,00 m2 brüt alanlıdır. Mahallinde 1 adet oda, salon, mutfak, banyo, hol ve teras hacimlerinden oluşmaktadır.Malzeme özelliği olarak ;Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar ithal duvar kağıdı kaplı, tavanlar dekoratif asma tavan, gömme spotlu olup, mutfak tavanında vitray cam tavan yapılmıştır. Mutfak dolapları lake, tezgah granittir. Ankastre ürünler bulunmaktadır. Banyoda vitrifiye malzemesi olarak duşakabin, gömme klozet ve hilton lavabo bulunmaktadır. Pencereler ahşap görünümlü PVC doğrama olup, panjur mevcuttur. İç kapılar ahşap panel, dış kapılar çeliktir. Dairelerde kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Balkon cam sistemi ile kapatılmıştır. Normal kat dairede 2 adet klima mevcuttur. Daireler kaliteli malzeme özelliklerine sahip olup, bakımlı haldedir. Çatı Arası Piyesli Meskenin Brüt alanı : 269,75 m2, Net alanı :198,77 m2 dir.
Adresi : Fatih Mah. Veysel Karani Cad. Örnek Sok. No:4/1 D:3 Büyükçekmece / İSTANBUL
Yüzölçümü : 1.029 m2
Arsa Payı : 250/1000
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Ayrık nizam, konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 850.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 17/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 17/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Büyükçekmece 2. İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankasındabulunan TR420001500158007290494645 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olmasıve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur.

7- Fiziken yapılacak ihalelerde 1,2,3,5 TL gibi bilinçli olarak mesnetsiz peyler sürmek şartı ile ihale için verilen kısa sürede ihalenin sıhhatini bozarak, ihalenin feshine bulgu oluşturmak maksadı ile sebepsiz yere hak kayıplarına neden olan pey sürme işlemlerine mani olmak için fiziken sürülecek olan iki pey arasında en az 100,00 TL lik artış farkı aranmasına, 100,00 TL lik artış farkı altında pey sürenlerin peylerinin dikkate alınmamasına, (internet ortamında verilen tekliflerde bu hususun uygulanma imkanı bulunmadığından internet teklifleri istisnadır)

8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4316 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.